Vekova hranica po ktorej sa clovek uz nezmeni ?

Príspevok v téme: Vekova hranica po ktorej sa clovek uz nezmeni ?
XanderAnonym

Chcel by som sa vas spytat, privitam vsetky odpovede odborne aj neodborne aj teoreticke ..

Clovek je tvor prisposobivy a z roka na rok sa jeho psychika a charakter dokaze o nieco zmenit na zaklade jeho skusenosti a navykov ale mna by zaujimalo ci existuje urcita hranica, vekova, za ktorou uz clovek svoj charakter a navyky proste nedokaze zmenit aj keby chcel ..

Dovod preco ma tato otazka zaujima je prosty, chcem sa zmenit pretoze so sebou nie som spokojny denno denne si vycitam na sebe to a to a mam preto male sebavedomie a hrozne socialne navyky. Mam 21 rokov a zrazu ma striasla predstava ze takto zostanem az do smrti .. zeby my uz nebolo pomoci ??

Debatu mozte rozvynut aj do roviny "ake skusenosti dokazu cloveka zmenit".

Dakujem za kazdu odpoved ..

zewa

Do 19 roku sa vyprofiluje osobnosť tým smerom, či si bude raziť cestu životom sám, aj keď bude pri tom padať na hubu alebo bude celý život kopírovať po iných.

system

clovek sa meni stale, napr ja som niekedy nevyberal sacok z caju az kym som ho nevypil a teraz vyberam hned po 2. minutach :D (zmena je zivot) :)

dobre

nie veková hranica neexistuje,človek sa neustále mení mení svoje správanie a návyky veľmi ich formuje rodina,priatelia a spoločnosť v ktorej sa človek pohybuje. Mám 33r. som v novom zamestnaní a s tichej milej osôbky sa stala drzá komandujúca mrcha viem,že keď zmením prostredie zase sa zmení aj moje správanie Skús si všimnúť hocikoho a uvidíš ako ho čas mení

Starosti-1

Uvedomelý a rozumný človek sa v dobré zmení kedykoľvek. Ale či sú takí v každom veku?- záleží na nich.

Toshiro

Vratim sa k povodnej otazke zadavatelky temy. Existuje teda vekova hranica, pri ktorej sa uz clovek nemeni?

Podla mna: ANO, existuje. Avsak u kazdeho cloveka moze byt ina. Predchadzajuce nazory spominali ako dovod poslednej zmeny ukoncenie studia. Treba si uvedomit, ze niekto skonci skolu uz okolo 19 (SS), pripadne 24-25 (VS) alebo aj neskor - doktorat v 30.

Pre niekoho sa tak moze stat vo veku, kedy ho/ju PRVY RAZ stretnu tazke zivotne/rodinne udalosti.

Takze opakujem: hranica EXISTUJE, ale u kazdeho je ina.

Cast nazorov spominajuca "24-25 rokov" je zrejme zalozena na skutocnosti, ze v danom veku vychadza zo skoly vacsina populacneho rocnika.

pozri-

...no,tiez si myslim ze na tom nieco bude-pretoze stravou/spravnou/si silnejsi a odolnejsi voci stresu a tym padom aj sa lepsie potom cpovek prisposobuje k istym veciam...
ale zasa mam pevne zasady a s tych nepopustim ani zmenou stravy...aspon ZATIAL...:))))
osobna skusenost je taka-ze mna hodne zmenila jedna alergia/nikdy by som nepovedala ze sa clovek da tak zmenit/a to nie len spravanim ale aj vyzorovo/
TAKZE JA VERIM ZE STRAVA JE VELMI DOLEZITA V ZIVOTE CLOVEKA NIE LEN PRE ZDRAVIE ALE AJ PRE PREZITIE V DNESNEJ DOBE...

lost

jaj tak

no ja len ze ci ked si najdem kamosov co maju lamborghini, ci aj ja ho budem moct mat o tych7 rokov :D:D

ale nie, inac chapem a dava to zmysel, niekde som toto uz pocil, nejake pravidlo 7 rokov ci nieco take :)

a u teba to funguje ?