Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skolióza chrbtice, oslobodenie od telocviku?

Príspevok v téme: Skolióza chrbtice, oslobodenie od telocviku?
Skolioman

Dobrý deň, mám 16 rokov a na preventívnej prehliadke mi doktorka zistila skoliózu chrbtice, a poslala ma za ortopédom, ku ktorému idem zajtra. Kamarát ma taktiež skoliózu a je kvôli tomu oslobodení z telocviku, lenže on má iného doktora. Je pravda že pri niektorých cvikoch ma tá chrbtica bolí, myslíte že mi dá oslobodenie? nemáte s tým nejaké skúsenosti?

martinmlm

Cvičiť by si mal viac ako ostatní, ale nie nárazové cviky ako skoky a premety, ale zamerať sa na posilovacie cvičenie najprv s vlastnou váhou tela, plávať a bicyklovať, jak budeš starší môžeš s činkami. Voľakedy na školách bola osobitná telesná zameraná práve na chrbticu. Ešte to je?

jankaaaaaaaaa

zalezi od stupna skoliozy.. ale aj ked ti potvrdenie da, ze nemusis cvicit, tak by si cvicit urcite mal! lebo inak sa ti skolioza bude len zhorsovat. cim viac budes cvicit, tym mas vacsiu sancu, ze skoliozy sa zbavis. ale samozrejme musis cvicit poriadne a kazdodenne vhodne cviky

antoinette25

Ja mám tiež skoliózu a na požiadanie mi lekárka dala oslobodenie. Predtým som ale lekárku nič nežiadala, normálne som chodila na telocvik, ale musela som povinne robiť všetko napríklad stojky na hlave, čo by som nemala. A učiteľka mi to nechcela odpustiť lebo som na to nemala papier, aj keď som jej hovorila, že mám diagnostikovanú skoliózu a nemôžem to robiť. Tak som si potom zohnala potvrdenie a bol pokoj.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.