Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa do štátnic nezblázniť

katka...

Dobra vila, budem drzat palce. Ja nechapem taky pristup profesorov, ktori chcu silou mocou dokazat, ze student je idiot. Ved je jasne, ze nemoze mat prakticke skusenosti ako ten clovek, ktory v tom pracuje 20, 30 rokov. Bohuzial, mnohi si to neuvedomuju. A doplaca na to student, ktori sa moze drvit do zblbnutia a daju mu nejaku otazku z praxe a koniec. Mozem ti len poradit, ak vies zhruba predpokladat ake otazky by ti mohla dat, tak si pohladaj este nejake poznatky, aby si vedela k danej oblasti najviac co sa da vediet. U nas sa stavalo, ze o takych veciach z praxe sa rozpravalo na prednaskach, no ale kto vydrzi pocuvat pozorne 4 hodinovu prednasku. A oni to vedeli a preto sa potom na skuskach pytali tie otazky, ktore nikto nezachytil.

dobra vila

l.h., ja som tiez taka tremistka ako ty! Skusky = vracanie a hnacky... no...nechcela som to sem pisat, lebo pre mna to pride ako uplna hanba a potupa, ale jednu statnicu som nespravila ani ja.
Ale dovod je uplne iny a nepoznam ho presne ani ja. Strasne som za tym plakala a hanbila sa.. a to bola statnica, v ktorej som si bola ista, ze ju DAM!! Naucila som sa ju uplne 100%-tne, pretoze som sa viac bala ostatnych, tak som chcela mat tuto ako "tutovku". Prisla mi aj ako najlahsia... pred statnicami spoluziaci panikarili, ze kde je aka otazka, nevedia sa docitat odpovede, neucili sa dostatocne atd a ja som im to vsetko z hlavy hovorila, aby to nemuseli hladat... fakt ze som to vedela...a nedala mi ju... Vytiahla som si otazku, pri ktorej som si aj v mysli povedala "mam to v suchu" a HAHA... hned na zaciatku ma vsak stopla, ze sa bude pytat (vacsina mohla hovorit sama od seba...bohuzial, ja som pochodila naopak..z nas, co sa pytala, nepresiel ani jeden). Neviem, odkial nahrabala tie otazky, lebo o polovici z nich som nemala ani paru... uz som bola tak mimo, ze na zaver som jej aj povedala, nech sa nehneva, ale ze nepracujem v tom odbore, nemozem vediet odpovedat na taketo otazky... Bolo to strasne...revala som ako male decko. Na nespravenu statnicu to urcite nebolo...neverim, ze mi to da teraz...podla mna sa bude opakovat toto iste. Este viac si na nas posvieti.. My sme si tezy porozdelovali a kazdy nieco vypracoval, takze knihy ani nemame. Navyse, neviem ako u vas, ale u nas mal kazdy predmet 23 tez a stalo sa aj take, ze si niekto vytiahol otazku, ktora nebola medzi tezami a letel. Ja ich naozaj nechapem...zvysne dva roky si tam dokoncovat uz urcite nebudem a to sa pokladam za naozaj preciznu a doslednu studentku...
Naozaj je vam dobre, co to mate. Mnohi tu pisali, ze sa neucili dost, ze nespravia a potom spravili... asi ste iba prehanali :-P. A niekto tu pisal, ze si to asi 2x precital...tak to musis mat certovsky dobru hlavu, zavidim :(.. ja nechapem...ja sa to fakt ze ucim...ale musim sa to ucit tyzdne!! a citat si to znova a znova...ach, boze, strasne sa bojim...taka ostuda... ale fakt ze sa bojim, najma preto, ze vyletiet z predmetu a z otazky, v ktorej ste si boli isti, nie je bohvieco... Teraz sa to drtim tiez, ale co ma je po tom...vtedy som bola naucena tiez..viem, ze ma zamota, moze sa ma spytat hocico...uci to predsa minimalne 20 rokov, pracovala v tom atd...hroza...ak nespravim, asi sa psychicky totalne zrutim...taku hanbu uz fakt neprezijem... potom mi zostane uz iba posledny pokus a ten bude ktovie kedy...a to by som uz na 100% predtym odpadla, lebo ked mi uz velmi ide o nieco, nevladzem nervovo ten stres...aj teraz som mimo, boze, ludia.... myslite potom na mna! :(

l.h.

vacsina ludi tu pise aky mali stres a nakoniec to zvladli. ja som mala taky stres,ze som sa pri odpovedi uplne zosypala. vedela som odpovedat na otazku,ale bola som taka vystresovana,ze som nezvladla ani precitat co som mala v priprave.a samozrejme som nespravila... teraz ma to caka o desat dni znovu. bojim sa, ze to opat nespravim...

Geronimo9632

Ako som slubil, tak som dosiel povzbudit dalsich stastlivcov, ktorych to ece len caka :)
Predstatnicove stresy sa nevyhli ani mne a dvakrat najlepsie mi nebolo ani v to rano dna "D" ale jakmile som sa postavil pred dvere ked som mal ist dnu, vtedy to vse zo mna opadlo a ked som si vytiahol otazky tak som sa az cudoval na co vse viem odpovedat :) Clovek si za tych 5 rokov aj nieco zapamata. Takze ludkovia nebojte sa toho az tak moc, ked ste sa dostali az ku statniciam, tak statnice uz zvladnete :)
Zelam Vam vsetkym stastnu ruku pri vybere otazok ;)

absolventkaa

ja som pred statnicami mala tiež vselijake stavy, ucila som sa 3 tyzdne, ale uz som neverila ze to spravim, pretoze tak zle mi bolo z toho stresu, ale v den D som sa spamatala, stres ma presiel, ako tak som sa na to vyspala a mam to uspesne za sebou, drzim vsetkym palce, co ich to este caka, nie je to az take zle ako to vsetci predtym prezivame:)

cattarrins

Ahoojtee:D tak mna to caka o tyzden, zatial som celkom kludna..ale vo vnutri asi nie, strasne ma boli hlava posledne dni, neviete niekto poradit co s tym? Potrebujem sa ucit,ale ta bolest mi to riadne stazuje... Inak drzim palceky vsetkym:))

Geronimo9632

Ak sa mi podari zajtra spravit, tak pridem a napisem povzbudzujuce slova pre tych co to ece len caka !!!
Ale momentalne uz ani neviem ako sa volam ... nie to co som sa snazil naucit :(

lusinda333

Ahojte ľudia ja mam štatnice 17. júna a som tak psychicky na dne, že tak psychicky na dne, že nedokážem vynsť ani pred naš dom, také mám závraty, berem aj lieky na hlavu, trochu to pomáha ale nie je to žiadna výhra. človek sa to chce naučiť ale niekedy sa to proste nedá, je toho veľa a myslím že každý ma asi chápe ako sa cítim, fnuuuuuuuuuuuuuuk....

mizantropka

...tak, už v piatok idem štátnicovať.. som totálne vyčerpaná - psychicky.. nevládzem sa do toho už pozerať a fuuu... tak mi aspoň držte palce niekto, nech to mám úspešne za sebou...

dobra vila

Gratulujem vsetkym, ktori to uz maju uspesne za sebou. Neviem, ci sa tu nasli aj taki, co nespravili, ale ak hej, tak vela stastia nabuduce :-/.
Ja idem az nejako 30.6 (konkretny den vlastne este ani neviem), pretoze idem na 2.termin, prvy som nestihala kvoli bakalarke, mala som strasne hlupu temu, material bol temer nezohnatelny.

A mam z toho paradne nervy!!!! ALE FAKT! Okrem toho som strasne tremistka, hned vsetko zabudnem. Aj ked predtym budem mat cas na pripravu a napisem si poznamky na papier, nechcela som sa tam velmi divat, ale zrejme budem musiet, lebo si v tej chvili na nic nespomeniem, fakt! Tak takato som ja. Kedysi mi byvalo tak strasne zle, ze som aj zvracala pred obycajnymi pisomkami v skole. Tak si viete predstavit, ako to preziva takyto clovek.
Joj a uprimne vam zavidim, co ste pisali, ze vam stacilo na to par dni, ci tyzden a ste spravili, lebo ja sa uz pripravujem a myslim, ze to nestiham, bude to fakt o stasti /a to na mna sadne veeelmi prilezitostne/.
Ja mam 3 predmety (kazdy po 23 tez), ale problem je preto, ze tie predmety som vlastne ani nemala v tretiaku.
Slovensky jazyk som mala v 1.rocniku dva semestre a potom v 2.rocniku zimny semester.
Metodiku som mala cez 3 roky (tento predmet obsahuje viacero predmetov, z nich niektore take, co som teraz mala, ale nic moc, je ich iba par)
A dejiny zurnalistiky sme mali zapisane v 1. a 2. rocniku, pricom sa ten predmet vobec nevyucoval, hahaaa, dobre, nie?? Tak sa teraz vlastne vsetcia ucime predmet, ktory vidime prvykrat!!!
Spoluziacka, co bola na prvom termine, statnicovala vcera a nespravila prave z tohto predmetu, lebo si vytiahla tezu, aku sme tam ani nemali!! Takze super... pritom je to inak nadupana holka...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa do štátnic nezblázniť - Fórum - ZDRAVIE.sk