Celiakia?

Príspevok v téme: Celiakia?
anonymná223

Ahojte, potrebujem radu. Mám problémy s trávením a môj doktor mi povedal, že by som mohla mať celikaiu, aby som sa objednala na gastro. Objednali ma až asi o dva týždne a rovno sestrička povedala, aby som prišla na lačno. Chcem sa opýtať, ak máte celiakiu, alebo Vám aspoň robili testy, či ju máte, ako toto vyšetrenie prebieha, viem, že by mi mali zobrať krv, ale neviem či treba aj vyšetrenie hadicou. A hlavne, či hneď na prvom vyšetrení na gastre by mi mohli robiť vyšetrenie hadicou.
Ďakujem

m25

tak len z tvojho pohladu je to neludské ...
pre iných je to len vyšetrenie, čo sa musí podstúpiť, kedže tu také s "kamerou" ešte nie je ...

LETICIA

m25 no je to neludske vysetrenie, niekde uz maju kamerky ktore sa prehltnu, ja mam z takych veci fobiu, vsetko je o psychike cloveka, ja by som to nezvladla, ja mam problem tabletku prehltnut, nie to este hadicu.

LETICIA

tak ja mam tiez problem s travenim, najprv mi vzali stolicu asi 3x a krv, na parazity, celiakiu, helicobaktera a vela inych veci a ked sa toto vyluci, tak sa robi gastro, nechapem preco tak, ja som gastro hadicou odmietla, lebo si nedam strkat hadice ani cez zadok ani cez usta, je to neludske vysetrenie, ked nahodou travenie sa nezlepsi, tak si to dam spravit, ale najprv by ti mali spravit vysetrenia, nie hned gastroskopia,

m25

no vidíš, ja zas mám tú hadičku za sebou a tiež vravím, že je to hrozné, ale dá sa to prežiť :))
horšie to bolo, ked som bola malá, ma dali do takej "kade" a celú zalepili. uff..
no ja by som zas cez nos nešla..brr..

Lulu2011

m25 - :D no ja uz mam porod za sebou, takze kludne poviem, ze je to hrozne, ale prezit sa to dá :D

no ja som pocula o nasalnej gastroskopii, tam to ide cez nos, nenapina tak a hadicky su tenucke, lenze je to pomerne nove na SR a v KE to maju napr. len v jednej gastro ambulancii, co som pocula

m25

no ja som si tak pustila video o pôrode a odvtedy nechcem mať vôbec deti :)

noo ono to zle vyzerá takto, aj ked sa o tom hovorí, ale na prežitie to nie je až také hrozné .. len nepríjemné no ..
a možno majú inde iné hadičky ..ťažko povedať.

Lulu2011

m25 - ja som si pustila video na youtube z gastroskopie, nemala som to robit...

ja som si myslela, ze ti ehadice su uzsie, ked som ich videla na zivo mala som dost

m25

no vidíš, tak možno ti to robiť ani nebudú :)
treba ísť na tú krv a potom sa uvidí.. ale ako, dá sa to prežiť, nie je to nič hrozné.

Lulu2011

No nie vsade je taky postup, ja som mala prist najskor na krv a podla vysledkov protilatok na gliadin by sa bud robila, alebo nie gastroskopia, takze mozno budu mat taky isty postup, ja som taka vystrasena bola, ze som uz viac krat nedosla, hanba, ale co uz