Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pobyt v USA

Príspevok v téme: Pobyt v USA
....?

ahojte, tak ma napadlo, ze vsade kam sa na FB pozriem, vsetci (vacsina) spoluziakov zo strednej tam ma fotky z USA, cele prazdniny stravia v USA alebo niektori su tam uz druhykrat a vlastne ani neviem co tam robia, ale tie fotky vyzeraju, ze len cestuju a zabavaju sa... naozaj je to take jednoduche vycestovat do USA?? myslim aj po financnej stranke.. ja brigadujem na troch brigadach, zarabam ledva popri skole, aby som vyzila a pre mna je to nepredstavitelne, ze by som si to mohla dovolit.. hm sakra, ale hrozne by som tam sla sa pozriet, ale neviem ako to ti ludia robia... :D aj ked viem, ze niektori z nich nie su z nejako extra financne zabezpecenej rodiny... ja som fakt v tomto tela :D

Tomas34

Ahojte, ja som studentom a cerstvo som sa vratil z programu work and travel USA, pracoval som 3 mesiace a potom som vyse 3 tyzdnov cestoval, naklady s ami vratili a aj nieco navyse, skusenost velmi pozitivna, clovek zije v novom prostredi, spozna novych ludi, pre studentov vynikajuce, siel by som aj druhykrat, sice naklady su pomerne vysoke u mna to bolo cca 800 eur za letenku plus 590 dolarov agenture, ale tie zazitky tam su uzasne..:) ak chcete vediet viac, kludne sa ma pytajte :)

dobra vila

No ti mladi na leto odchadzaju zvacsa cez program Work and Travel. Osobne skusenosti nemam, ale par priatelov mi tak vyslo a aj teraz mam vonku byvalych spoluziakov, tiez sa zvacsa o vsetkom podozvedam cez FB ;).
Ono ten program je financne dost narocny, podla mna, aspon toho casu bol, ked sme sa o tom blizsie s kamosmi bavili a referovali mi zazitky, lenze sa im to vlastne vratilo + nejake prasule nazvys, ktore zvycajne ludia precestuju.
Ale napriklad teraz mam zrovna byvalu spoluziacku v state NY a cestovala do Massachuates a Californie (san diego, LA, San Francisco). Ak si chces dovolit taketo cestovanie cez celu krajinu, tak logicky na tom prerobis, ale mas super zazitky, ale tam uz potrebujes, samozrejme, "sponzorstvo".
Ale ak cestujes po okoli, na to ten plat staci. Ale zas zalezi, aj co vykonavas, aku pracu!! Jednej spoluziacke hotelierstvo vynieslo pekne, druhej na inom mieste nic-moc...kamarata som mala v zabavnom parku, pri vodnych atrakciach zarobil 2x tak, ako jeho dalsi kamarat pri husenkovych drahach...takze asi tak.
Ono nieco na otm programe bude, ked je tak popularny. Treba setrit, ak si to chces dovolit, no aspon vydavky sa ti vratia, aj ked nezarobis bohvieco...
Ale zas mozno nejake VS programy to sprostredkuju za lepsi peniaz, netusim.

sway.

Moji kamosi,ktori boli v USA, tam vacsinou aj pracovali..Jasne,ze tiez mali fotky ,kde sa zabvali..Co budu ukazovat ako upratovali domy alebo cistili ryby? :-)Preco sa nespytas ich?

....?

no nepovedala som ze nemam bohatych rodicov, ale ze by mi bolo blbe ist za ich peniaze sa zabavat do USA :D fakt... sa cudujem, ze tym ludom je to jedno, aj ked su rodicia bohati... a este duplom, ked az taki bohati ani nie su..

lost

A do ktorej casti ides na 2 tyzdne?

pozor... na cestovky...

ono jedna vec je ist cestovkou a jedna vec ist na vlastnu past :)

hadak ktore bude drahsie :)

mno 99,99% ludi odporuca cestovku, hlavne ak ide clovek prvy krat :)

eh no kazdy mame inu uroven odvahy :D

....?

praveze nikto z nich tam nema rodinu :D docerta vobec to nechapem :D ale dobre, ved ked budem mat zamestnanie a vysoky plat tak tam pojdem na dovolenku...na mesiac... :)

totiz, mne by to bolo blbe, keby mi to rodicia zaplatia, a ja tam idem na dva tyzdne na ,,dovolenku", teda len minat peniaze, ktore su tiez od rodicov...asi preto to nechapem..

lost

cesta tam a spat 500e

a zivot v US je asi tak drahy ako zivot v EU, lenze EUR ku USD je 1:1

tj. ak u nas stoji chleba 1eur, tam stoji 1 usd, cize pri dnesnom kurze (resp kurze back then) sa dalo za 1 eur kupit 1,5 chleba :)

cize asi takto.. + ak tam maju rodinu, kamosov, tak maju ubytovanie zadarmo..

tiez by som tam raz chcel ist :) pozriet "AMERIKU" skor nez sa zmeni na nepoznanie :) :/

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Pobyt v USA - Fórum - ZDRAVIE.sk