Kde kupit maso ?

Príspevok v téme: Kde kupit maso ?
lost

Znie to sialene?

Po tom co som prave rozrezal "slovensku tucenu salamu" mi prislo zle a hlad ma priesiel. Mimochodom, toto by bola super motivacia pre hladovku, jest tneto humus.
bravcove mas 25%, hydinove maso 15%

to mi dava 40%

zvysok?

koža

to som akoze nejaky pes ?!

a soja..

aha, maso je drahe ze ?

o moj boze...

Je dnes este vobec mozne kupit v obchode maso CISTE?

Ktore nema v sebe ATB, vitaminy, chemikalie, do ktoreho nepychaju vodu, aby okradli zakaznika.

Alebo je tento slovensky kvazinarod uz tak lahostajny voci svojmu zdraviu, ze clovek nema ziadnu sancu nakupit kvalitne maso?

Alebo mam na balkone chovat hydinu?

Uz ani tuniak nie je to co to byvalo. Ten "olej" je redsi ako to co zo mna vyjde na zachode, ked to zjem. Je toto normalne ?!

Minule som btw kupil avivaz a bula taka riedka, ze by som to mohol prirovnat k vode z vodovodu. Ak by som si to vsimol v obchode, seriozne by som to vylial na hlavu manazerovi, nech mu dokazem ze som zakazik co sotji za svojim slovom !!!

Cize, otazka znie:

Kde kupit kvalitne, zdraviu NESKODNE maso ?

Dakujem.

*inko

lost, ja salamu nejem..teda..ked som raz za čas doma a mamina mi chce spraviť raňajky a dá mi na pečivo salámu, tak jasné že si ju nedám dolu a zjem to, ale sama si salamu nedám...ani nekupujem..jednoducho to nejem.
daj si na pečivko listový šalát (ten super chrumká) paradajku, papriku, večer aj cibuľku:) a saláma ti nebude chýbať určite nie :)

lost

leticia,

ani jogurty a ani BEBE :((

BEBE.. co by som za to dal ak by som mohol :D (nic :D ale.. skusil som vsetko co som mohol napodobnit bebe, ale nic :) )

alebo su vobec peciva vhodne na ranajky? alebo nieco ak ocestoviny nie su lepsie?

ono blbe je, ze chleba si musim sam piect, pretoze tie vakuovo balene sa rozpadnu a su nanic. (bezlepkove) a su drahsie ako moje (o to ani nejde, ale chutia otrasne zle, tam sa bohuzial neda uchovat to pecivo / chleba dlhodobo)
lenze to stoji 2 hodiny aktivnej pozornosti + cakanie na vychladnutie a na durhy den to chuti tiez onicom (cize 1x za 24 hodin toto robit je masaker)
peciva sa daju, ale nejake nizkobielkovinove z mrazaku, sice cerstve, ale stale objednavat a chodit do obchodu je tiez nic moc + nemam velku mraznicku.

cize same problemy :)

a odkial brat tuniaka ?
tie konzervove, zacinam stracat v ich vieru. (ved tu tiez je 80% voda, i ked to je u ryby v norme, ale neviem no, chyta ma paranoja :) ).

jajka001

staci ked si kupis zeleninovy miesany salat
a k tomu pecivo
aj kapustovy salat byva, uhorka! no jasne na tu som zabudla

jajka001

este aj mrkva, salaty rozne, zeler aj zemiaky sa daju vraj tiez jest surove cukina, baklazan grilovane
tvoj milovany karfiol :) vareny :) a brokolica, dusena
kup si vegetariansku kucharku tam bude kopec receptov :)

lost

hmm, ryby z rybnika su nezavadne? :)

to by slo..

cize ta salama je len (zlo)zvyk?

dalo by sa to vykompenzovat zvysenim davky samotneho peciva.. cize energie by bolo tak ci tak dost, i ked mozno nie bielkovin, ale tak to nie je aj tak "nosnik" jedalnika.. :)

akoze cely zivot jem salamu a vzdat sa jej by bolo ako prestat fajcit, fakt, mnam :D sakra :D ale tak znie to rozumne

paprika, rajcina, redkovka, cibulka,
su vyborne prilohy k pecivu :)
len na to potrbeujem zahradku, aby som si bol isty, ze nedavam do seba zas nejaky humus (z obchodu), sem tam som skusil kupit rajciny a papriku, avsak chutilo to nijak.. proste ak ma clovek na tanieri domace a obchodne, je tam rozdiel a chcem sa dozit dochodku :)

~~~~

Kolko ludi to striktne neje salamu ? (okrem domacej)

LETICIA

jajka zapekanevrure mam najradsej to si robim stale doma, niekto sitam dava zapiect hocico, jeden rodinny kamos, robi esnakovu pomazanku, mate ju radi, tak skus pogooglit.

lost.jogurty? a mini bebe?

LETICIA

ej ibulka, cesnak na ranajky asi by sa uz s nikym nerozpraval, mne sa stalo si pamatam na velku noc, ked som bola v kostole a nejaky debil do mna grgol ocesnkovanu klobasu, myslela som, ze odpadnemaz som odisla von z kostola.