co robit-praca

Príspevok v téme: co robit-praca
essera

mam 46r, planuju ma vyhodit resp. nahradit mladsou, potetovanou, popearcingovanou dievcinou (sef despota je na take).zaroven mojou dalsou chybou okrem staroby je ze neohovaram, nedonasam, nevtieram sa (ako napr. ked praskla ziarovka a kolegyna utekala za samotnym riaditelom informovat ho o tom) ucila som sa v skole rusky ale doucila som sa neskor nemecky, anglicky, srbsky (dohovorim sa ale zas nie je to uplne komunikativna bezproblemova uroven). viem pracovat v kancelarii ale hlavne rada robim s ludmi.robim za minimalnu mzdu a ked si odratam vsetko co nam strhnu tak ani za to nie. tymto vyhadzovom uz nemam sancu na normalnu pracu (ziadosti som popisala desiatky).
na tazku pracu uz nie som, nocne cely zivot urobili svoje, mala som problemy aj s chrbticou. napad na podnikanie nemam. tak rozmyslam nad kurzom-aranzerstvo. neviem. co mam robit aby som mala slusnu pracu, slusneho sefa a mohla aspon ako tak vyzit.

kikush

Platili by ti len povinne zdravotne, socialne nie to nie je povinne. Ale ja na tvojom mieste by som skusila poziadat aj o podporu. Odrobene roky mas, myslim, ze tam nie je podmienka ze musia tie 2 roky trvat v kuse. Odkial si ak sa mozem spytat?

essera

dakujem kikush:) ano som pesimista, po tolkych rokoch sklamani sa toho tazko zbavit.
a keby idem na ten urad, ako vravis, platili by mi zdravotne/socialne kym si najdem nieco ine?podporu by som teda neziadala ale zdravotne potrebujem mat. nieze sa mi nieco stane a nechaju ma este aj na ulici umriet.

kikush

Essera a preco by si nemohla ist na urad prace ved to s tym kolko si mala odpracovanych rokov vobec nesuvisi. To je potrebne len ak by si chcela podporu, ze musis mat odpracovane aspon 2 za posledne 3 roky. Na vsetkom hladas len ako sa to neda, si strasny pesimista a to ti vobec v tvojom hladani prace nepomoze.

essera

starcek keby to je take jednoducho. uvazovala som nad tym ze pojdem priamo do firiem ale ked si predstavim ako je to u nas...ked pride niaky zaujemca tak ho nepustame k sefovi a emaily sa v podstate vymazavaju ak sa da. kolegyna takisto, bola v par firmach ale nedostala sa ani k sefovi.
a inac keby teda idem, aky sposob zvolit na hladanie firiem? ist po ulici a doslova od dveri k dveram ci si najskor niaky zoznam spravit...dakujem

starcek

ahoj essera, prilis vela pesimizmu vyzaruje z tvojho prejavu. ja budem mat 49r. ale vobec sa necitim byt stary aj v ponati hladania pracovnej pozicie. mal som dobre postavenie vo firme, v ramci nadbytocnosti som bol prepusteny, 4 mesiace nezamestnany ale nezlomilo ma to. zistil som ze nestaci len posielat zivotopisy a motivacne listy, treba do tych firiem chodit, presviedcat kompetentnych ludi, vediet zapôsobit-co ty urcite vies, vediet sa predat. takze zacri do satnika pekne sa nahod a hura na to

essera

uf, zas taky invalid nie som, len ked mam nieco tazke prenasat tak mam niekolko dni bolesti. mala som problemy s platnickou, chodila na rehabilitacie a naozaj to nechcem riskovat. na invalidne ma urcite neda:) doma inac nechcem ostat, rada robim s ludmi. ale to by sa inak dalo potom vyriesit aj s dobrovolnictvom. to je teraz vsak jedno.
v tom penzione sa uz ina praca nenajde, oni ma vyhodia proste lebo chcu. a to ze som recepcna to v skutocnosti znamena ze aj varim pre hosti, upratujem, proste vsetko. napr. nemozu ma vidiet sediet, vzdy musim nieco robit, umyvat zem, kuchynu, izby...dnes sa na mna stazovali ze ma videli sediet na recepcii-mna recepcnu. to ze som cakala na zakaznika aby zaplatil ich nezaujima. sef so mnou jednal ako s poslednou handrou. uz tam ani nechcem ostat ale bez prace tiez nie. boze co mam robit. na skladnicku nevladzem tolko. robila som to 5 rokov dozadu a uz vtedy som padala mrtva do postele. nechcem aby to vyznelo ako vyhovorky ale ja som neni zrovna fyzicky zdatna. ruky sa mi trasu.
aspon mi prosim poradte aky kurz si urobit, kde je aspon mala sanca ze ma vezmu. za aranzerku?

jajka001_

v tom hoteli kde pracujes by sa nenasla ina praca? chyzna napriklad. mohla by si robit niekde skladnicku. alebo niekde v hypermarkete.

Matyo

spomínali ste problémy s chrbticou, choďte za doktorom, dajte mu úplatok nech vás dá na invalidný dôchodok a venujte sa rodine, vnúčatám ak nejaké máte...