Sťažnosť na lekára za obťažovanie

Príspevok v téme: Sťažnosť na lekára za obťažovanie
Machette

Rada by som sa podelila o negatívnu skúsenosť, ktorú mala nedávno moja veľmi dobrá kamarátka (mladá študetka) s jedným doktorom. Bola na bežnom vyšetrení u oftalmológa (meno neuvediem zámerne, ale aspoň zopár poznávacích znakov: je to veľká kapacita v obore oftalmológia, je CSc., pracuje aj so synom - menovcom v Poliklinike na Tehelnej ul. v BA na 4.poschodí, má tam s.r.o.-čku - ambulanciu spolu s očnou optikou). Tento postarší pán doktor ju počas vyšetrenia nemiestne obchytkával (chytal ju za prsia a za zadok), pričom setrička sa vo vedľajšej miestnosti tvárila že nič nepočuje. Keď sa kamarátka (v šoku) ohradila, správal sa k nej potom veľmi odmerane a arogantne. Presvedčila som ju, aby na neho podala oznámenie na Úrade pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou, ale pochybujem že sa bude viesť aspoň disciplinárne konanie, vzhľadom na to, o koho ide. Preto by som aspoň touto cestou chcela varovať všetky ženy - nechodťe k nemu na vyšetrenie samé - vždy s niekým, najlepšie s manželom, priateľom - aby si na vás nedovolil, to čo si dovolil na mladé nevinné dievča, ktoré má z tohto "útoku" doteraz traumu. Ďakujem za priestor!

Agnes998

To je neuveritelne, on furt ordinuje a furt obtazuje mlade dievcata? Chodte s tym do telky, zavolajte nejaku telku, nech vam daju minikameru, s ktorou pojdete na vysetrenie, vsetko sa to nahra a odvysiela, uz sa nebude moct na nic vyhovarat a snad ho potom konecne poriesia aj kompetentni! Takyto lekar nema pravo ordinovat, jedno kolko titulov ma pred a za menom!

jedulka

když to nejde po dobré tak to musí jít po zlém.Sám stát si o to říká.Včera u nás v Brně rozhodli páni soudci, že ženě které při operaci zapomněli v břiše 28cm špachtli, nebudou nijak obvinění!!! Doufám, že její advokát to požene až do Štrasburku,protože jiné východisko nevidím.Co se pána oftalmologa týká,poslat tam dívčinu co má pro strach uděláno a jak se jí nevhodně dotkne tak mu jí jednu prostě ubalit a pořádnou.Snad s náma ženskýma nebudou chlapy stále zacházet jak s kusem hadru a z jejich strany to nijak samo od sebe neodezní a jak je vidět ani zákona se nedovoláme.Hlavně si to ne nechat líbit ....

R.P.

Rada by som zareagovala na sťažnosť Machette zo dňa 21.9.11/Sťažnosť na lekára za obťažovanie/
Dňa 26.8.13 som uvoľnila z práce moju sestru, aby mohla navštíviť svojho očného lekára.
Z vyšetrenia sa vrátila vo veľmi rozrušenom stave, plakala a len ťažko a po hodnej chvíli, sa mi ju podarilo ukľudniť.
Na margo vysvetlenia, čo sa stalo, mi popísala incident, ktorý sa odohral. A to, že počas vyšetrenia, ju lekár nechutne obťažoval.
Asi je ťažko vysvetliteľné, aby pri vyšetrení na očnej ambulancii, lekár siahal na poprsie a zadok mladého dievčaťa.
Postup tohto lekára je v absolútnom rozpore s molrálnym a etickým kódexom.
Pacient, a o to viac mladé 18 ročné dievča, sa na svojho ošetrujúceho lekára obracia s dôverou a s najväčšou úctou. Vzhliada k nemu, ako k autorite.
A preto mi nedá, aby som, ako kolegyňa, nezareagovala.
Som pobúrená a znechutená, že sa v našich radoch vôbec stretávam s chovaním obdobného typu.
Takéto príhody, zrejme na ambulancii tohto oftalmológa, nie sú ojedinelé.

obyčajný pac

Chcem upopzorniť na žilinské interné oddelenie, kde pod vedením vykonávajú organizované prerábanie zdravotnej dokumentácie, podľa toho, ako im to vyhovuje, pripisujú výkony, ktoré nikdy nerobili a pacienta, ktorý sa zaujíma o svoje zdravie a niečo o ňom vie a vyjadruje sa odborne, tak sa snažia urobiť z neho psychiatrického pacienta, ktorí sa im montuje do remesla a moc vie a chce vedieť, ako ho liečia a to oni nemajú radi. Vizita tam pomaly ani nie je a ked je, tak trvá minutu, lebo prebehnú izbu a nedajbože, aby sa pacient na niečo spýtal. Ked chcete nájsť lekára, tak tí už debatujú o dovolenkách a mysľou sú úplne inde a nemajú na Vás čas. Sú arogantní, nadradení nad úbohými pacientami. Pacientka spadla z postele, do rána zomrela, a nikto po ničom nepátral, všetko bolo napísané ako malo byť. Starí ľudia kričia na sestričky, prosia o pomoc, ale pomoc prichádza dosť neskoro a s tabletkou na ukľudnenie a spanie, takto sa jedná na internom oddelení s ľudmi, ktorí všetko vnímajú okolo a nemôžu si pomôcť a znášajú to, lebo kam pôjdú, ked zistia, že sú nespokojní alebo, že vidia tento bordel, ktorí sa tam deje. Tlaky si merajú svojimi tlakomermi a liečia sa svojimi tabletkami, lebo kým príde lekár dodýchajú a všetko pôjde daľej. PANI RIADITELKA urobte nápravu, nemôžem písať anio sťažnosť ku Vám, pretože skončí pri telefonickom upozornení primárovi a následne zvolanom sedení a tam sa všetci dohodnú ako daľej, ale takýto stav trvá už dlho.

Laurina22

Velmi sa smejem:-)Ja som bola u tohto lekara asi pred 3 mesiacmi na kontrole,a on mi v kuse chytkal tvar,stale mi odhrabaval vlasy z cela,mal take zvlastne pripomienky,cely bol nejaky cudny,zacal sa kontrolovat az ked som ho upozornila,ze pokial si mamdat vlasy prec z tvare a napravit sa(mala som sa pozerat do pristroja),tak mi to staci povedat,neprajem si,aby sa ma dotykal.