psycholog alebo psychiater

Príspevok v téme: psycholog alebo psychiater
??!!??

môje život okolo mňa je tak kompikovaný a hlavne teda rodinné problémy(ťo zdravotné, vzťahove....) žial vo vnútry som dosť citlivý človek a všetko hrozne prežívam aj keď trebarz nejde konkrétne o mojo rodinu teda syna či manžela ale o toca brata matku...... tie problémy v rodine sa len tak hrnu a hrnu. neviem či aj ostatný takto prežívaju problém iných alebo......ale si áno. strašne ma to zaťažuje a hlavne .....ma kôli tomu nevadí absolutne život. proste nevládzem. mám cez 30 a priznám sa uvažovala som o sebevražde. snáď jednine moj syn ma tu drží. nie často. ale aj tak asi 2 x za posledných 5 rokov. a toť nedávno naposledy. neviem či ísť tomu alebo onomu doktorovi. či to prejde samo.....

Annika1987

Neurol, urcite nie si v poriadku po psychickej stranke, ako pises, ze si. Toto je jednoznacne prejav uzkosti a mozes sa z toho velmi rychlo dostat v pripade, ze zajdes k DOBREMU psychiatrovi, ktory ti predpise na kratky cas moderne antidepresiva, staci v malych davkach. Urcite prestan s tym Neurolom!

J111

Ja som prežíval niečo podobné, prejde to po nejakom čase - mesiac, ak nie, tak je lepšie ísť podľa mňa k psychiatrovi najmä, ak už máte samovr. myšlienky.

Neurol

Dobrý. Mám 32r,žena.Neviem aká je moja diagnoza,no mám problémy aj zdravotné a to také,že sa mi točieva hlava,bývam slabá. Mám problémy prejsť aj do obchodu,aby náhodou niekde neskolabovala,ked mám niekde ísť,tak cítim,že ma ani nohy neposlúchajú,cítim že ich mám slabé,podlamujú sa mi,cítim,že si musím sadnúť. Netuším,či to je psychykou,alebo čím?,mám problémy aj s tlakom,väčšinou ho mávam nízky. Bývam dosť často nervozna,sem tam si dám Neurol a vtedy cítim,že som po užití Neurolu omnoho kludnejšia,ale má to aj svoje nevýhody,po užití asi tak po pár minutách sa človek cíti ako omámeny,chce sa mu spať,čo je jasné,pretože tento liek má svoje účinky a na druhý deň sa cítim slabá,točí sa mi hlava,nie vždy ale väčšinou áno. To točenie hlavy nie je len po užití Neurolu,bola som už na všetkých vyšetreniach,aj na psychyjatrií,po tejto stránke som v poriadku,no možná by mi pomohol psycholog,neviem:(,sú dni,kedy sa bojím aj do mesta ísť a to len preto,že sa cítim zle,slabá. :(,Bola som aj v ZA na endokrinologíí,tam mi našli trošku zvýšenú štítnu žlazu,no lieky nemám!!!:(,môže to byť aj tým?:(,lebo už som ozaj bezmocná a čo je najhoršie,obmedzuje mi to môj život,nemôžem si naplánovať voperd nič,nakoľko vopred nikdy netuším,ako sa budem po zdravotnej stránke cítiť,taktiež aj práca,či už doma,alebo inde,tak moc by chcela žiť ako ostatný ľudia,ktorý sa neboja ísť von,nemajú strach s odpadnutia,nemôžem si ani prácu hľadať,ved kto už zamestná ženu,ktorá sa cíti zle,žiadný zamestnávateľ nezamestná človeka,ktoremu býva raz dobre,raz zle,a mne väčšinou každý deň zle. ((((,Deti nemám,mala som priateľa,ktorý mi teda nervy žral veľmi,a od vtedy mám tieto stavy,možná to je ozaj psychyckého stavu,neviem:(((,alebo štítna žlaza,lebo aj tá,na organizmus pôsobí až moc!!!Môžete mi prosím poradiť? pomôcť na koho sa mám obrátiť? lebo už ozaj neviem čo mám robiť,labo ja nežijem,ja len prežívam,a to nieje život!!!:((( Vopred dakujem:( 0915603289

luciano

Tvoje problémy sú zdá sa, objektívne. Odporúčam navštíviť najskôr psychológa a ten odporučí či treba ísť aj za psychiatrom v prípade, že ti testy na depresiu vyjdú pozitívne. Vtedy treba začať s medikamentóznou liečbou.

??!!??

ja viem že musím ale ku ktorému....., som si toho vedomá a dosť dobre ....v živote by ma nenapadlo že do niečo hkéhoto padne. už len kôli synovi