Nieco na nervy z lekarne, bez predpisu ? help

bibba

sice to uz co je, ked clovek povie, ze sa chce zabit, nie preto lebo nechce zit, ale preto ze nemoze spat :DDD no ale mne je jedno. prisaham, ze ked o par rokov sa nic nezmeni tak sa pojdem niekam obesit do lesa. mna to uz takto nebavi. (ano, aj ked to neni ten najhorsi problem na svete a ini maju horsie a blablabla.) zapamätajte si hlavne jednu vec: KAZDY HLAVNE RIESI SVOJ PROBLEM A BASTA

bibba

RNG... :( ani mi nehovor! pocuj, ja ked si odmyslim vsetky uzkosti, nervy a depresie tak moja nespavost ma vazne raz zabije! Nie doslovne, ale ja sa uz asi zabijem, lebo ma to nebavi takto. Tak ja si jak idiot dam 3 MESIACE PAUZY s liekmi, ze uz nechcem brat tie svinstva, teraz som s nimi zacala, lebo to nemienim trpiet byt nevyspata a potom takto fungovat, proste ja ked sa nevyspim alebo vyspim blbo, tak ja mam akoze úúúplne haluze. Som si hovorila, ze wau, teraz po troch mesiacoch ked zacnem brat Stilnox, tak bude silny a proste ziaden problem. Lahla som si o 00:15 a vstala 02:38 na nejake priondene sny. Uplne som uz prebudena, spat nemozem, a cez den budem zas "odpadavat". Aj vcera som spala 3 hodiny. Mozno niekomu to staci, ale mne sa tym len zhorsuju depresie ked som neni dobre vyspata. Ja uz fakt neviem co mam robit. Normalne by som isla na tu psychiatriu, sak sa citim jak nejaky idiot uz, lenze nemozem tu nechat vsetky povinnosti. Teraz uplne vazne. Potrebujem nieco co uspi aj kona. Ale nic take nepoznam. Je mi jedno ci sa znicim s tym, alebo ostanem zavisla, proste nespat je pre mna ovela väcsia katastrofa nez nieco brat. Ja uz takto nevladzem proste. Neradte mi pred spanim sportovat... to by som sa uuuplne prebrala uz duplom. Moj najväcsi problem je ale ten, ze vela rozmyslam. A mne sa zda, ze v tej sk*rvenej posteli rozmyslam najviac. Ako keby som mala v hlave nejaky motor, ktory nechce vypnut. A preto nemozem spat. Ale preco to tak je? Teraz mam celkom pekne obdobiev zivote, aj som zalubena. Takze stym to nesuvisi.

Poradte nieco extra silne. Je mi jedno jak tu vypadam pred ludmi. Mozno zajtra budem lutovat, ze take sprostosti pisem, ale teraz som vazne nasrata! :D

RNG

Zly spanok po case uplne znici psychycky stav cloveka. jeden z dovodov je nedostatok serotoninu a z neho vyrabaneho melatoninu, spankoveho hormenu. Na stastie sa to da docasne doplnat(5-HTP je polotovar na serotonin, St Johns Wort(lubovnik) je SSRI(spravna narazova davka musi obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, pouzivat len obcas, v case potreby, nie stale) a naviac zvysuje hladinu aj norpinephrinu a GABA v mozgu,melatonin pred spankom v davkach 1 az 10 mg casto privedie hlboku fazu spanku, ale ma sa pouzivat len vtedy, ked za nim nasleduje najmenej o hodin spanku)
Samozrejme treba adresovat stress a odstanit ho, lebo ten casto sam o sebe tieto problemy sposobuje v komnecnom dosledku.
Viac pozri cez Google.sk zadanim rng, stres a rozne ine temy co sa na to vstahuju, ako spanok, depresia atd.

bibba

mozno som nemohla zaspat kvoli tomu, ze som mala neskoro kavu? okolo pol piatej poobede, a nie som zvyknuta pit kavu(?).. tak ale stilnox mal kavu prebit tak ci tak.. nedava to zmysel proste.

Maros75

bibba.....stilnox dve na noc a nic?? Ty si uz na nich dost zavysla.......
Mna dve uz vedia dostat do postele a pri troch zaspim aj pri tanieri s jedlom v ustach.
Chod radsej a daj si predpisat lamotrigin a alventu.

bibba

Iveta..... hmm, ja viem... ale ja ked si ich nedam, som mrzuta, niekedy nemam ani chut sa s niekym rozpravat. nemozem proste takto chodit von medzi ludi. musim si to davat. aby som bola normalna. potom si nic nevsimnu predsa...