Krv po stolici

Príspevok v téme: Krv po stolici
stano178

Obraciam sa na vas s prosbou o radu, asi pred mesiacom som mal nie v stolici ale po stolici krv. skratka som pocul ako nieco kvapka do zachodu a potom som mal jasnu cervenu krv na papieri. Natrel som si to mastou zo vcelieho vosku, aj vo vnutri konecnika a nemal som potom problemy. Dnes rano sa toobjavilo opat, znova to iste zase som pocul ako po stolici mi kvapkala krv. Znova cerstva krv aj na papieri. Mohli by ste mi prosim napisat o co sa moze jednat s najvacsou pravdepodobnostou? Na velku potrebu chodim v niekedy aj 2-3x denne. Idem rano ked ma tlaci a potom o hodinu znova ma zase tlacit. Niekedy je to aj po kave. Mam 32 rokov a pred rokom som bol aj na vysetreni prostaty u 2 lekarov a vysetrili mi ju aj prstom cez konecnik a nic nezvycajne si nevsimli, teda v konecniku. Stale vaham ci ist s tym priamo k niekomu pretoze sa bojim ze bude nasledovat vysetrenie formou kolonoskopie ktore v nasom meste nerobi nejaky v pohode lekar. Vsetci radsej chodia niekde inde a tiez som sa docital ze je mozne ho absolvovat aj v kratkodobej anesteze, ze dokonca v zahranici je to samozrejmost. A ani neviem vlastne ci je v mojom pripade nutne toto vysetrenie. Ked som si zavadzal spominanu mast tak som na konci konecnika citil nejeke nerovnosti take ako uzliky. Ak mozete a mate chut prosim vas o vyjadrenie za co vam budem velmi vdacny.

Za odpoved vam vopred dakujem a prajem prijemny zvysok dna.

nelinka22887

a dievčata mimochodm hemeroid je len pri velmi tazkom tlaceni ked sa cloveku nejde vykakať a sedi a tlaci na wc aj 10 min a potom nasledne vytlaci a samozrejme za stolicou sa pusti krv, cize silenim praskne hemeroid iba v tomto pripade je to hemeroid keby to bola zlata zila chlapec by si poriadne na zadok nesadol...

nelinka22887

Tak ked sa bojis kasli nato lebo len stukas....vsak musis ist potom tu nevyplakavaj...ci co myslis ze samo prislo samo odide?

??!!??

v lekárni predávaju nejaký test na rakovnu ....tam budu vedieť (domáci test), no a lekráovi by som šla a aj by som sa pýtala na kolonoskopiu.

stano178

krv nemam v stolici ale po stolici... navyse ked si utriem papierom a utieram sa dalej tak mam klasicku farbu stolice na papieri... hnedu... svetlohnedu... takze rakovina creva neverim ze to moze byt... viem ze by som mal ist k doktorovi ale neviem ci ma ten nalsedne na tu kolonoskopiu neposle a tej sa dost obavam :-((

Weva

Zase nestrasme ho dopredu - podla mna to buda fakt zlata zila, trpi tym kopec ludi... Zrejme si tym tlacenim tolko krat denne presilil konecnik. Trapi to napriklad i tehotne zeny v poslednom trimestri, ked babo tlaci hlavickou na vsetky organy a i na konecnik plus maju zeny casto zapchu... Trosku pogoogli, porovnaj a sup k lekarovi pre masticku ci detralex. Hlavne je to nezanedbat! Drzim palce!

nelinka22887

Moj otec to mal 3 roky a nikomu to nepovedal az to mama zistila ked jej strasne trebalo ist po nom na zachod....a vysledok chodenia po lekaroch???? 10cm nador na oblicke....

Weva

Najdi si tu starsie diskusie - bude to podla vsetkeho hemoroid... Aj ked lepsie je ist sa dat vysetrit... Su to akoby krcove zily v okoli analneho otvoru... Niekto doporucuje maste, iny kupel z dubovej kory, niekto uzivanie detralex-u... Hlavne menej sediet na zadku a jest vela vlakniny a udrziavat hygienu (umyt sa po kazdej stolici)