Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??

Príspevok v téme: Pory - cierne bodky.. ako ich odstranit? pomoze kozmeticka??
extended

Ahojte

uz od nepamati mam cierne bodky, resp. pory na tvari..neviem ako sa to presne vola, ale urcite viete, co mam na mysli
Nie je to nejaky extremny problem, vyrazky ani akne vobec nemam, ale chcela by som sa aj tejto estetickej chybicky zbavit ak by to bolo mozne..
Vyskusala som uz na to niekolko cistiacich vod, kremov, ale nic nezabralo
Raz som bola u kozmeticky kt. mi urobila povrchove cistenie pleti ale ja som nevidela nijake zlepsenie..povytlacala mi zopar tychto porov ale aj tak tam vacsina ostala ..
POmoze v tomto pripade kozmeticka? nejake hlbkove cistenie pleti alebo kura na ich odstranenie??
Alebo domace nahrievanie nad vriacou vodou a nasledne vytlacanie?
Dakujem pekne za rady :))

lucia 80

Ahojte... baby ne treba žiadne chimicke piling aj čistenie ....Marocké čierne mydlo je zázračný liek na tvar, Mydlo je skvelé na zjemnenie a hydratovanié pleti a ako peeling.
Rhassoul íl....Íl je skvelý prírodný detoxikačný, čistiaci a zjemňujúci pomocník
Odporúčam skvele 100%
www.alassalabeauty.sk

lombardo1981

Síce si vzhľad až tak nepotrpím, ale keď som začala používať prírodné čistiace mydlá na pleť, zlepšilo sa to. A ani som to neplánovala.
2x denne používam mydlo s čiernym uhlím, 2x týždenne mydlo so soľou. Potom si pleť vyčistím pleťovou vodou (prevarená voda, môže byť i destilovaná, tekutý vitamín E, čajovník, rozmarín, môže sa pridať aj levanduľový esenciálny olej, trošku argánového oleja). Potom si zase navlhčím pleť a natriem bambuckým maslom s čajovníkom a levanduľou.
Tak raz týždenne si na nos dám náplasť zo želatíny a mlieka (pomer 1:1). Zmes sa dá na 10-15 sekúnd do mikrovlnky zohriať. Ale treba počítať, že je to tá istá "kvalita" ako tie kupované.

Veľmi dobrým pomocníkom sú prípravky s kyseliny salicylovej.

bodkovana

Som ochotná zaplatiť za zbavenie sa čiernych bodiek. Ešte som sa nikdy nedostala k metóde, ktorá by mi pomohla.

Zuzu1231

Určite treba chodiť si to dať spraviť 1x mesačne a ak dlhodobejšie tak peelingy,toto sa iným spôsobom nedá upraviť.Prečítala som o tom už všetko a len vyčistiť,nič iné.

- mira

Zväčšené póry sú kanáliky, ktorými telo vylučuje prebytky tukov. Keďže sú to prevažne nasýtené tuky, tak v kanálikoch tuhnú a ich vylučovanie sa sťažuje. čistenie je len malá pomoc, je treba zabrániť zhlukovaniu tukov vo vnútri. Keď žiadne prebytočné tuky vo vnútri nebudú, prestanú sa vylučovať cez kanáliky.
Zóna na špičke nosa ukazuje stav srdca, zóna na krídlach nosa - nozdrách signalizuje stav priedušiek. V týchto miestach máte usadeniny.
Tuky v tele môže vznikať nielen nadmerným príjmom tukov v potrave, ale i nadmerným príjmom bielkovín, cukrov alebo potravín vôbec.

kolpi

mojmu priatelovi sem-tam cistim nos od tych ciernych bodiek... keby ste naposledy videli vysledky mojej prace, boli by ste na mna hrdi :D uplne cistucky nosik

...samozrejme, dost ho to bolelo a za dva dni sa mu supala stara koza (i ked to mohlo byt peelingom, ktory som mu robila)

ked tak skocte za mnou- bavi ma to :D

jankaaaaaaaaa

piling pouzivaj maximalne 2x za tyzden!!! urcite viac nie. pomoze pravidelne hlbkove cistenie pleti u kozmeticky. ale nenechaj sa nahovorit na nejake blbe cistenie pristrojmi, vobec to nieje ucinne a je to drahe.

klkojbgj

ja mám s týmto tiež problém na nose mám vela čiernych bodiek a mastnú pleť naopak inde mám pleť velmi suchú preto používam hydratačný krém peelingový krém a pleťovú vodu
no lenže ten peelengový krém je bjediné čo mi na tie póry aspoň trošku pomáha ale nieje to nejaký zázrak...
nevie mi niekto pordaďiť či je lepšia kozmetička alebo nejaký krém? (ak krém tak aký)