Nechápem vás

Príspevok v téme: Nechápem vás
Barbora_Bn

Ahojte , z nudy si tu preklikavam niektore temy a uz som narazila viac krat na nieco ako chcem nieco dosiahnut ale nic preto nerobim , chcem schudnut no nechce sami ,a podobne ..
Stve ma to , pretoze mam sice len 15 rokov , ale mam zdravotne problemy , koli ktorym nemozem robit to , co ma najviac bavi a co je moj zivot . Musela som skoncit s tancom a s cvicenim ... Uz tri roky sa taham po lekaroch a mam kazdodenne bolesti .. Raz to boli klby , kedy som nepresla ani 5 krokov ... Teraz to je zapal sedacieho nervu a problemy s chrbatom . Rano vstanem a pokial si nedam liek proti bolesti , caka ma celodenna bolest az kym opat nezaspim . Obcas nemam chut na nic, nechce sa mi ist s priatelmi von , chcem byt len doma ... ale potom si vsak uvedomim , ze aj ked jedna cast je na houby , mam dalsie veci a ludi , ktory ma robia stastnou ....
Preco toto pisem ? Lebo mam pocit , ze niektory ludia si neuvedomuju ake maju vlastne stastie . Dala by som vsetko za jeden tanec , kedy by som necitila bolest , len rytmus a moju vasen ... Nie , nechcem aby ste ma lutovali alebo nieco podobne . Len chcem povedat , ze by sme si mali viac uvedomovat svoje stastie a to , ze kazdy jeden den je pre nas darom a treba ho vyuzit .Ze NIC nie je samozrejmost .To co mame dnes , zajtra mat nemusime ..
Chces nieco dosiahnut ? Nehovor o tom , ale zacni . Chces schudnut ? Nehovor o tom , ale zacni cvicit , neber to vsak ako povinnost , ale ako nieco ,co ta urobi stastnym ...
Kazdy clovek je niecim vynimocny a nikdy by sme nemali stracat svoje sny !

ta3

Sorry Genesis, uz nemam co dodat k nasej debate, nase nazory su diametralne rozdielne, snad uz iba jednu poznamku, ano su ludia ktori jedia kolace bez prace, ale ja im to vobec nezavidim, tie kolace nemozu byt velmi chutne, ja ich za to neodsudzujem, ani nemam pre to na nich zlost, som voci nim uplne indiferentna, lebo viem, ze raz budu za to platit, nepoctivost sa nevyplaca, viem Genesis, ze ani v tomto so mnou nesuhlasis, no je to moj nazor a Ty tak isto mas pravo na ten svoj, takze je to v poriadku

doubledog

nie, neskoncis v pekle, ty to peklo niekomu spoluvytvaras.

pre mna su to samozrejme veci a nemam v umysle ti nieco vysvetlovat do detailu.

a otroctvo nezaniklo kvoli hnevu a nenavisti, ale kvoli tuzbe po slobode a rovnosti.

Genesis

BTW svojimi prispevkami netvrdim ze sa ludia maju vzdat svojich snov a o nic sa nesnazit :)

kludne clovek nech ma svoje sny ale nech k nim pristupuje realisticky a pokial tam nejaka sanca i ked mala je ze by ich mohol dosiahnut tak nech sa o ne primerane snazi :)

jednoducho snazte sa zit v realite aj ked je tazka pretoze prehnana viera nie je zlucitelna s realitou a moze sa stat ze vdaka prehnanej viere a tym padom nerealnemu uvazovaniu skoncite velmi zle napr nerealnym odhadom vlastnych sil alebo nerealnym vyhodnotenim situacie atd :)

Genesis

doubledog

ano ano skoncim v pekle :) hehe

pacia sa mi tvoje tvrdenia :) nicim nepodlozene ale hovoris to ako keby to uplna samozrejma vec :)

nenavistou si vytvaram zlu karmu :) moje nervy ty musis byt jezisov brat :) ... nechcel by som byt tvoja partnerka :) .. bo keby ti ju niekto pred ocami zmlatil a znasilnil tak to by si jej moc nepomohol :) .. este by si aj mal rad utocnika pretoze hnevom a nenavistou by si si nahodou pokazil karmu :)

nenavist je prirodzena ludska vlastnost nie je za nu sa preco hambit .. ma svoje opodstatnenie a je v nas geneticky naprogramovana emocia ktora plni ucel v pripadoch ze nam niekto alebo nieco ublizuje .. keby v zivote nebolo nenavisti a hnevu doteraz zijes v otroctve :).. pochybujem ze by spartakus laskou k bliznemu nieco dosiahol :)

doubledog

napriek tomu, ze to nie je skryte, vela ludi to nevidi.
nevidi, lebo nechce a nemoze. je to akasi ochrana pred realitou, kedze ta je velmi narocna.
ludia si radsej zvolia lahsiu cestu, napr. cestu viery, ci cestu pesimizmu.

a nezabudaj na jednu vec:
ked ty teraz vytvaras zlu karmu svojou nenavistou, niekto to v buducnosti schyta a nemusi sa mu to pacit.
a za to budes zodpovedny ty.

Genesis

doubledog

jasne :) ... preto viera zanika a je cim dalej tym viac neveriacich :) pretoze to neni nijak skryte a kazdemu to dava zmysel :)

pretoze s tym ludia mali pozitivne vysledky preto sa toho vzdavaju .) preto je cim dalej viac realistou pretoze optimizmus a viera im prinasali do zivota stastie a same pozitivne veci :)

doubledog

genesis, k tomu bodu 4:

neboj, dockas sa, mozes to mat aj hned, nie je to nijak skryte.

iba od teba zalezi, kedy to bude, ci mas dost nazbieranej energie na to, aby ti to zacalo davat zmysel.

Genesis

Ta3

este taka malickost ... to ze ti tu oponujem tvojej viere neznamena ze ta nemam rad :) ... mam ta rad a tiez som rad ze ti tvoja viera pomaha osobne mne je jedno ci mas pravdu pretoze pre mna su obe alternativy nezlucitelne s ludskostou a spravodlivostou a hoc akym uzitocnym ucelom a efektivnostou aj keby si mala pravdu aj keby si sa mylila.

Jednoducho prajem kazdemu aby bol stastny a myslim tym v tomto zivote :).. pretoze zivot s nedostatkom stastia a prebytkom negativneho nie je zivot ale trapenie.

to preco pisem svoje nazory voci viere tu na zdravi sk je:

1. snazim sa ukazat aj iny pohlad na danu vec ktora je podla mna viac zlucitelna s praxou - jednoducho vytvaram protipol veriacim

2. snazim sa chranit ludi pred falosnou nadejou ktora sice docasne pomaha ale o to vacsie sklamanie prinasa na konci

3. snazim sa aby ludia davali rady do realneho sveta ktore skutocne pomozu s danym problemom a nie do sveta viery a teda rady ktore su podla mna uplne nepouzitelne pre bezneho cloveka.

4. a tak nejak dufam ze niekto niekedy pouzije sofistikovany argument ktory bude v sulade s realitou a ktory zmeni v pozitivnom pohlad na celu danu problematiku :)

Genesis

TA3

a co sa tyka zakonu akcie a reakcie :)

to ze nenavidim system (teda to co zivot stvorilo) a zakony akymi sa riadi zivot pretoze podla mojho nazoru z praxe je zivot v mnohych pripadoch proti ludskosti neznamena ze vyvijam nejaku akciu a teda nema byt na to aka reakcia ... praveze som uplne bezmocny hoc aku akciu vyvinut mozes verit ze kebyze tu akciu vyvinut mozem tak uz nemate v co verit pretoze by to uz neexistovalo (za predpokladu ze teraz to existuje) :)

Takze momentalne schytavam reakciu bez akejkolvek akcie :)

Genesis

Ta3

BTW to bez prace nie su kolace :)

myslim ze nejak ti toto porekadlo v dnesnom svete nefunguje :) ... pretoze povacsine ti najbohatsi a najviac za vodou v tomto svete pre svoje bohatstvo spravili bud uplne ze nic alebo daleko menej ako ti co dru za par eur kazdy den :)