Antikoncepcia a akné

Príspevok v téme: Antikoncepcia a akné
Barbora_Bn

Ahoj baby , uz vo viacerych temach som hovorila , ze mam akne . Teraz chcem skusim antikoncepciu , lebo moj gynekolog povedal , ze to predpisuje bezne na akne , aj ked este nezijem sexualnych zivotom . Chcem sa spytat ake mate s tym skusenosti ? Pomohlo vam to zbavit sa akne , ci to moze zostat uplne bez zmeny ? Alebo som aj citala , ze to niekomu pomohlo , no hned po vysadeni sa akne vratilo a bolo este horsie ... Ďakujem za skúsenosti a rady :-)

Barbora_Bn

Layla si asi prva co tu napisala , ze jej to na akne pomohlo ...
Lebo vsetci mi len pisu ze mozem dostat rakovinu , byt neplodna , vrati sa to v horsom stave .... dobre beriem to , ale to je skor pre take ktore to beru vela rokov a pod . uziva to strasne vela zien a keby to bolo len svinstvo tak to je inak . nemyslim si , ze ked si dam na napr. 3 mesiace Hak tak hned si skazim zivot ...
Kolko si mala rokov , ked si si ju dala ?
P.s menstruaciu mam tiez hodne bolestivu a silnu ... a mne uz hak raz lekar chcel dat , ako prevenciu proti cystam ..

maringotka

Presne ako píšeš: mala som akné, dostala som HAK, akné sa vytratilo. Prišli kŕčové žily, HAK musela ísť preč a akné sa vrátilo. HAK už nikdy viac kvôli akné. A vlastne ani kvôli sexu. Dá sa to riešiť aj bez umelých hormónov. Teraz som sa konečne odhodlala na poriadne liečenie, tak uvidím ako to dopadne.

layla001

neviem ake maju skusenosti dievca co tu pisu,kazdopadne si nemyslim ze sa treba tak bat antikoncepie...brala som ju vyse roka a dost mi pomohla...2 mesiace po vysadeni sa mi akne vratilo,ale v ovela mensom rozsahu.a okrem akne mi HAK pomohla aj s mestruacnymi bolesami,ktore sa predtym nedali zniest...

Barbora_Bn

Deaa , akne mam uz 4 roky a stale sa to zhorsuje . Zmenila som totalne stravu , skusam vsetko co sa tyka kozmetiky , urinoterapiu som skusala , chodim pravidelne ku kozmeticke na cistenie ale skusala aj ine veci uz .... Dalej som bola viac krat u koznej , ktora je nemozna a predpise mi hlupe masticky , ktore nepomahaju a inak ma vzdy nie kam posle .... Moje akne je bolestive a tazko sa mi to zakryva . Cele sa to zapaluje a pod. .... Ja len proste skusam , lebo uz som fakt hotova ... a este som neskusila len tu jednu moznost i preto som sa najskor pytala na rady ..

P.S Nemusite mi hned nadavat alebo podobne !

tpch

Ty mas len 15? Tvoj doktor je debil a ty si sprosta, ze chces HAK kvoli akne. Ked budes mat problem otehotniet alebo dostanes rakovinu, potom si spomen na tvojho vyhladavaneho lekara.

Deaa

skutočne nerozumiem, prečo si chceš dávať predpisovať HAK kvôli akné, ak máš len 15 rokov, si mladá... akné môže časom prejsť, ak nie tak fajn... v 20 si daj predpísať HAK na pleť.. ale v 15? koho netrápilo akné okolo veku 15 rokov, a nikto z nás necítil potrebu hneď do seba pchať hormóny... počkaj si na to pár rokov, minimálne kým nezačneš žiť sexuálne