na pol ceste k ne/úspechu

Príspevok v téme: na pol ceste k ne/úspechu
katatonia

som tretiačka na VŠ a skutočne vidím, že mi tá škola nedala nič do života, alebo teda len minimum a vyhliadky do zamestnania po ukončení tiež nie sú bohvieaké, chcem skončiť už teraz v zimnom semestri, len sa bojím, čo mi na to povedia doma, dosť na mňa dávali a spoliehali sa a takto by som ich naozaj veľmi sklamala. Preto sa kvôli škole stále len stresujem, pretože nie pre mňa je dôležitá, ale pre moju rodinu, mám už z toho stresu aj zdravotné problémy a myslím, že vôbec nie som spôsobilá sa naučiť na nejaké štátnice, alebo sa vôbec púšťať do písania bakalárky, akurát čo len stresujem a nič nerobím. Ozaj neviem, čo mám robiť, neporadíte mi čosi?

owecka

dostať sa tam nie je ťažšie ako na iné školy....lebo ono to síce vyzerá, že berú málo ľudí, ale zasa až tak veľa sa ich tam nehlási...vychádza to cca na každého štvrtého človeka:D
no veď môžeš skúsiť aj iné odbory, niečo len podobné, veď skúsiť to môžeš...i keď zasa, tie prihlášky tiež nie sú najlacnejšie
tpch, asi s takými, že som šla podobne ako K. na prvú školu, kde ma vzali a tiež to bolo aj o tom, že som chcela robiť niečo, čo ma baví a neza*ebávať sa na nejakej ekonomike, ktorá ako sa tak teraz na to dívam, by bola asi užitočnejšia:)

katatonia

a nie je to náhodou tak, že na scenáristiku sa dá ťažko dostať? lebo čo viem, môj kamoš si dával prihlášku, išiel na prijímačky a do toho užšieho výberu ho ani nevzali :D no veď áno titul... keby som aspoň mohla ísť na Mgr. na inú školu, lenže nikde inde také isté odbory nie sú ako mám ja... a okrem toho ďalším problémom je bývanie, dochádzanie a to už je iný problém :D

Liberation

katatonia - Prvykrat som nasiel Slovaka, ktory pozna Katatoniu....:D....alebo to nie je podla nich?....prepac, ze nereagujem na tvoju temu ale zaujala ma tvoja prezyvka a nemohol som si to odpustit....:)

owecka

ja som tiež v treťom ročníku, na scenáristike, tak mi niečo hovor o vyhliadkach do budúcnosti:D a tiež som počas minulého roka dospela k pocitu, že by som asi chcela robiť niečo iné...len som si povedala, že toho Bc. dám a potom uvidím, možno nástup do toho 4tého ročníka o rok odložím, ale zasa, desí ma predstava, že by som musela začať na seba už seriózne zarábať, nie proste len brigády a že mamina mi pomôže...aj keď viem, že by pomohla, ale to by mi bolo blbé...a ešte, pre moju mamu je tiež dôležité, aby som dokončila, školu, takže neviem, ako by sa tvárila, ak by som sa zmienila o hentej študijnej prestávke...a ak sa ti nepáči na škole tak prestúp na inú, tento rok sa ti to už asi nepodarí, ale veď na Mgr. štúdium môžeš ísť aj inde...ale asi je dobré niečo dostudovať, lebo veď mnoho ľudí študuje, hoci aj externe len preto, lebo musia, lebo im v zamestnaní dali takú podmienku...

xy:)

neviem preco si myslis, ze ostatne skoly su lepsie, maju super pristup ku studentom a odnesies si toho vela do zivota. vacsinou si z vysky odnesies iba kontakty a zopar vedomosti. je blbost sa na to vykaslat v 3tom rocniku. 2 roky by si zahodila za hlavu, ked chces, odid po 3tom na inu skolu. len aby si nebola este viac sklamana, vela ludi pendluje zo skoly na skolu v nadeji, ze najdu lepsiu a nakoniec neskoncia ani jednu.

ja99

mna tiez moja skola nebavi ale uz mam tiez posledny rocnik, a ked som dal do toho tolko casu a penazi, tak to uz dostudujem, aspon daco z toho bude, a aspon kusok sa mi bude lahsie zit s titulom ako bez, urcite zamakaj aj ty, potom si zbytocne stratila roky z tvojho mladeho zivota, urci si pre a proti, ale zatni zuba a pracuj!

katatonia

no však máte tuším pravdu, aj to je také bububu ako maturity, asi aj keď sa to nedá až tak porovnať, ale predsa len trochu skúseností navyše :) a podľa toho, čo nám doktori vravia, že bude v mgr. ročníkoch,,, na ten jeden odbor sa ozajstne teším, škoda, že ten druhý mi to celé špatí :D ale asi sú to teraz len také depky veru, wrr... ďakujeem

kpl

Dobojuj to! Nechala si tam prilis vela svojho casu, aby si to teraz nedotiahla aspon na bakalara! A potom uvidis, mozno ta to zacne bavit. A ked nie, tak potom zmen skolu. Mna vysoka zacala bavit az po tretom rocniku. Dovtedy som ani nevedela, preco na tu skolu vlastne chodim. Podla mna na to mas. Len (poznam to aj ja) mas teraz take depkovske obdobie lebo sa ti nechce pisat bakalarku a ucit sa na statnice. To pocituje skoro kazdy. Nevzdaj sa. Bojuj dievca! Bojuj pre seba, sama so sebou. Dokaz si nieco kvoli sebe, nie kvoli vasim. Nie je lepsi pocit ako vyjst z miestnosti po statniciach. A urcite nie si hlupa, inak by si sa do tretiaku nedostala ;)