Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii

Príspevok v téme: Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii
Bojan

Čaká ma septoplastika, vo štvrtok. Problém s dýchaním-občasný. Idú mi robiť nosnú priehradku.
Chcem vedieť, či sa mi nejak zmení tvar nosa, nozdry. Nebudú väčšie? Lebo už teraz nemám ten nos najmenší, no ani veľký, ale väčší by som ho už mať nechcel. Ostane takto široký, ako ho mám teraz? Či nebodaj bude širší?

Katka333

Kove
už ti vybrali tampony? Ak ano a maš ho nepriechodny je to ešte normalne daj tomu čas asi tyžden ešte. Davaj si kvapky vibrocil mne pomohli ked som mavala po operácii upchaty nos. A davaj si aj sprej physiomer alebo sterimar.

kove

ahojte, ja som bol tiez na tomto zakroku a chcem sa spytat kedy ste zacali dychat nosom po vybrani tamponady lebo ja som uz dva dni po operacii a mam ho nepriechodny a puzivam aj sprej ?

Bojan

Áno, už som tu. Dnes som bol prijatý. Práve idem užiť nejakú tabletku pred spaním a spať. Ráno ma berú. Som v Martinskej Univerzitnej nemocnici. Vraj ma pustia v nedeľu, možno sobota.

Katka333

Už si asi tam a kde ta budu operovať? Ja som bola na Antolskej a možno v každej nemocnici maju ine zvyky niekde pustia na druhy den niekde až na treti.

Bojan

Ja nastupujem zajtra ráno (streda) do nemocnice. Ked som tam volal, povedala, že operovať ma budú vo štvrtok a domov pôjdem asi v nedeľu. No hádam tam nebudem až toľko, lebo už teraz ma chytajú stavy, že tam proste nepôjdem.

Katka333

Z nemocnice ma pustili na druhy den rano. A na druhy den rano mi vlastne vybral aj tamponadu. Tie plasty až o týžden. Tie dierky som ja ja mala ako prasa :-) aj na druhy den a potom sa to zacalo postupne scvrkávať do povodneho stavu. Inak po operácii to vobec neboli. Ak by som nemala tie tampony ani by som nevedela že mam operovany nos

Bojan

Ďakujem Katka. Koľko si ležala v nemocnici? Ja som si dnes pozeral videa na you tube, aj vyberanie tamponády, aj vyberanie plastov a niektorí mali tie nozdry ako prasa. Preto som sa zľakol, aby som to ja nemal ešte viac po operáci ako to už mám teraz.

Katka333

Neboj nos sa ti nezmeni vobec ani nozdry :-) Ja som bola tiež na takejto operácii a nosne dierky mam uplne rovnake ako pred tým a aj tvar nosa je rovnaký. Iba ak ho maš napr do strany tak nos ti automaticky vyrovnaju spredu. Len sa nezlakni lebo po vybrati tamponov z nosa možeš mať nejake dva-tri dni širšie nosne dierky ale oni sa scvrknu na povodnu velkosť.