Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii

Príspevok v téme: Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii
Bojan

Čaká ma septoplastika, vo štvrtok. Problém s dýchaním-občasný. Idú mi robiť nosnú priehradku.
Chcem vedieť, či sa mi nejak zmení tvar nosa, nozdry. Nebudú väčšie? Lebo už teraz nemám ten nos najmenší, no ani veľký, ale väčší by som ho už mať nechcel. Ostane takto široký, ako ho mám teraz? Či nebodaj bude širší?

lucy173

Turbonos a ako ti je? Opuchy zmizli?? Ja som po septoplastike a turbinoplastike presne 4 dni. Mám opuchnutú peru a z vnútra hornej pery velkú ako keby modrinu. Tažko sa mi rozpráva a na vrchu medzi nosom a perou ako keby som nieco mala. Je to dost neprijemne. Dúfam ,že to zmizne. A navyse z vonku vyzera od spodu nos stále krivo. Jedna dierka vacsia a druha mensia...

turbonos

Ja som po septoplastike a turbinoplastike presne 11den.Po operacii som nemala ziadne neznesitlne bolesti dokonca do druheho dna polnoci ziadny liek .Skriabal ma iba krk po hadicke a dychala som len ustami .Operovali ma cca o 11:00.Zhruba o 15:00 mi prepadol do hrdla prvy tampon tak sme mali co robit so sestrickou.Doma som bola cca o 18:00.V noci som si sama musela aj druhy tampon vytahovat.Muz by to nezvladol a tak stal iba pri mne .Vobec to nie je take strasne a hlavne to neboli!!!Dalsie dni som zacala puchnut .Horna pera zuby bolesti hlavy neznesitelne upchaty nos a teploty 38,5.Tym padom prisli na radu uz aj lieky od bolesti a spanok slabota .Napriek tomu musim povedat ze stale to neboli bolesti ake som uz v minulosti musela prekonat.Potom mi nos cistil dva krat ambulatne lekar do toho som zacala mat modrinky v okoli ust.Vraj ci ma niekto zbil ?

peterrr

Dobry den. Som tyzden po plastickej operacie nosa, nosna priehradka a odstranenie bocnych nosnych kosti. Nakolko neviem spat na chrbte, je moznost, ze v priebehu rekonvalencencie, ked spim na boku a otlacim ho moze sa zdeformovat?. Dakujem za odpoved

Wercung

Ahojte som dva dni po.operacii nosnej prepazky vsetko bolo ok az do dnesneho rana. Ked som sa zobudila zazdalo sa mi ze ta plastova folia je vekmi nizko v nose a strasne ma boli nos, spicka na dotyk. Mate stym skusenosti ?

Wercung

Ahojte som dva dni po.operacii nosnej prepazky vsetko bolo ok az do dnesneho rana. Ked som sa zobudila zazdalo sa mi ze ta plastova folia je vekmi nizko v nose a strasne ma boli nos, spicka na dotyk. Mate stym skusenosti ?

Marek Palc

Ja som bol na septoplatike pred 5 rokmi. Prebehla v poriadku. Na stole som bol ale dlho, lebo mi rovno urobili aj turbinoplastiku. Nebolo to povodne v plane, ale ked som uz bol na stole. Primar mi spravil aj musle, kedze mi stazovali dychanie, Prva noc po operacii bola strasna, ale rychlo po operacii som sa dal dokopy, Uzival som wobenzym, ktory mi pomohol, aby som sa dala rychlejsie dokopy

BranislavSE

Mam len 17 operacie a vsetkeho som sa nebal bral som to v pohode prespim sa atd. Potom som si pomyslel ked budem mat po ze lehnem si a budem spat do vecernej hodiny potom sa zobudim budem hore 1-2 hodinky a pojdem spat ale tomu bolo vsetko inak , po prebrati mi zakazali 4 hodiny pit. Ale to sa dalo vydrzat potom prislo to najhorsie ta uschinajuca krv ktora mi tiekla z nosa do krku a ked som sa aj napil tak mi zalehavalo v usiach tlak do hlavy nemohol som spat od pol 3 ako som sa prebral do 8 rana som nespal co som nemohol spat potom prisla ta lepsia chvilka vybratie tamponady super pocit. :)

P.H

Mám po operácii nosnej prekážky a úplne v pohode všetko až na jednu vec.Tampóny plastové fólie normálna záležitosť ,len som zvedavý ako dlho budem mať striedavo upchate nosné dierky,môžem dýchať iba jednou stranou a od operácie ubehli skoro dva týždne nocami dýcham stále ústami a na pravej strane sliznice mám asi infekciu ktorú prepláchujem vincentkou a sprejom s morskou solou.Som zvedavý kedy už budem môcť dýchať prirodzene a či operácia splnila účel a nebolo to len o preplateti zákroku poisťovňou. Momentálne ešte stále kýcham striedavo upchata strana a ešte K tomu aj žlté chrasty na pravej strane sliznice kde som mal údajne vybočenu prepazku. Operácia bezbolestná treba vydržať týždeň do vybratí fólií a potom už ide iba o to či mala operácia efekt ktorý ste si želali.

marc3lsk

Prvy den je hrozny (zatamponovany nos, tlak v hlave, sucho v ustach, nevedel som sa poriadne napit lebo sa mi zle prehltalo). Po vybrati tamponady je to lepsie, ale nos je stale zapchaty a velmi citlivy a vyteka z neho nejaky hlien. Po tyzdni po vybrati splintov uz konecne ulava a dychanie nosom. U mna nastastie prebehlo vsetko OK, ziadne krvacanie. Dychanie nosom vyrazne lepsie a na noc si konecne nemusim davat olynth. Bol som operovany v Centrum Kramare, doktorkou Mudrakovou. Pani doktorka si dala zalezat, operacia trvala cez 2 hodiny, vrelo odporucam.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii - Fórum - ZDRAVIE.sk