Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii

Príspevok v téme: Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii
Bojan

Čaká ma septoplastika, vo štvrtok. Problém s dýchaním-občasný. Idú mi robiť nosnú priehradku.
Chcem vedieť, či sa mi nejak zmení tvar nosa, nozdry. Nebudú väčšie? Lebo už teraz nemám ten nos najmenší, no ani veľký, ale väčší by som ho už mať nechcel. Ostane takto široký, ako ho mám teraz? Či nebodaj bude širší?

Wercung

Ahojte som dva dni po.operacii nosnej prepazky vsetko bolo ok az do dnesneho rana. Ked som sa zobudila zazdalo sa mi ze ta plastova folia je vekmi nizko v nose a strasne ma boli nos, spicka na dotyk. Mate stym skusenosti ?

Wercung

Ahojte som dva dni po.operacii nosnej prepazky vsetko bolo ok az do dnesneho rana. Ked som sa zobudila zazdalo sa mi ze ta plastova folia je vekmi nizko v nose a strasne ma boli nos, spicka na dotyk. Mate stym skusenosti ?

Marek Palc

Ja som bol na septoplatike pred 5 rokmi. Prebehla v poriadku. Na stole som bol ale dlho, lebo mi rovno urobili aj turbinoplastiku. Nebolo to povodne v plane, ale ked som uz bol na stole. Primar mi spravil aj musle, kedze mi stazovali dychanie, Prva noc po operacii bola strasna, ale rychlo po operacii som sa dal dokopy, Uzival som wobenzym, ktory mi pomohol, aby som sa dala rychlejsie dokopy

BranislavSE

Mam len 17 operacie a vsetkeho som sa nebal bral som to v pohode prespim sa atd. Potom som si pomyslel ked budem mat po ze lehnem si a budem spat do vecernej hodiny potom sa zobudim budem hore 1-2 hodinky a pojdem spat ale tomu bolo vsetko inak , po prebrati mi zakazali 4 hodiny pit. Ale to sa dalo vydrzat potom prislo to najhorsie ta uschinajuca krv ktora mi tiekla z nosa do krku a ked som sa aj napil tak mi zalehavalo v usiach tlak do hlavy nemohol som spat od pol 3 ako som sa prebral do 8 rana som nespal co som nemohol spat potom prisla ta lepsia chvilka vybratie tamponady super pocit. :)

P.H

Mám po operácii nosnej prekážky a úplne v pohode všetko až na jednu vec.Tampóny plastové fólie normálna záležitosť ,len som zvedavý ako dlho budem mať striedavo upchate nosné dierky,môžem dýchať iba jednou stranou a od operácie ubehli skoro dva týždne nocami dýcham stále ústami a na pravej strane sliznice mám asi infekciu ktorú prepláchujem vincentkou a sprejom s morskou solou.Som zvedavý kedy už budem môcť dýchať prirodzene a či operácia splnila účel a nebolo to len o preplateti zákroku poisťovňou. Momentálne ešte stále kýcham striedavo upchata strana a ešte K tomu aj žlté chrasty na pravej strane sliznice kde som mal údajne vybočenu prepazku. Operácia bezbolestná treba vydržať týždeň do vybratí fólií a potom už ide iba o to či mala operácia efekt ktorý ste si želali.

marc3lsk

Prvy den je hrozny (zatamponovany nos, tlak v hlave, sucho v ustach, nevedel som sa poriadne napit lebo sa mi zle prehltalo). Po vybrati tamponady je to lepsie, ale nos je stale zapchaty a velmi citlivy a vyteka z neho nejaky hlien. Po tyzdni po vybrati splintov uz konecne ulava a dychanie nosom. U mna nastastie prebehlo vsetko OK, ziadne krvacanie. Dychanie nosom vyrazne lepsie a na noc si konecne nemusim davat olynth. Bol som operovany v Centrum Kramare, doktorkou Mudrakovou. Pani doktorka si dala zalezat, operacia trvala cez 2 hodiny, vrelo odporucam.

NATAšKA00700

Ahojte,vsetci,co neviete dychat nosom kvoli vybocenej prepazke,nevahajte a chodte co najskor za dr.,aby vas objednal na operaciu! TATO OPERACIA MI ZMENILA ZIVOT! JE TO PRE MNA ZAZRAK,JE TO NESKUTOCNY POCIT KONECNE DYCHAT NOSOM! Ja som tiez bola s prepaceni posrata,bala som sa ist,ale NELUTUJEM! nic to nie je,uvidite! a uz po 10 dnoch sa nadychnete nosom!!! Teraz sa rano budim so zavretymi ustami,je to pocit na nezaplatenie ! takze nevahajte a chodte sa objednat! :-))

Sasa55

Carie tebe nedali na oči lad? Mne ano to bola jedina výhoda celeho pooperačneho priebehu, že mi neopuchli oči a pod očami. Inak je to niečo strašne. Mala si nos operovany otvorenou metodou?

Carie

Sasa55: u mna detto - tie musle boli obrovske, cez nosne dierky sa mi normalne ani nezmestili, poskrabalo mi to nos, dost som krvacala. Ja som tiez par krat vracala krv, celu postel som mala krvavu. Tiez som po cca. 3/4 roku isla na dalsiu operaciu nosa, uz som sice aspon nedostala infekciu a nestipali ma oci, ale tiez som to neznasala najlepsie. Tak mi opuchli oci, ze som takmer nic nevidela, kamos ma bol vyzdvihnut z kliniky, sama by som nikde nedosla. Sice som videla cez uzke strbinky natolko, aby som dokazala ist po ceste bez toho, aby som do niecoho natazila, videla som, ze napr. predo mnou je nejaky clovek, ale nedokazala som rozoznat ani ci je to muz ci zena, ani kto to je aj ked som ho poznala. Tie najhorsie opuchy trvali 3 dni, potom sa mi zacali otvarat oci. Za ten cas som si nemohla ani citat, ani kukat na telku ci na video, nic. Jedine co som mohla bolo pocuvat radio.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii - Fórum - ZDRAVIE.sk