Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii

Príspevok v téme: Nos. priehradka - septoplastika - tvar nosa po operácii
Bojan

Čaká ma septoplastika, vo štvrtok. Problém s dýchaním-občasný. Idú mi robiť nosnú priehradku.
Chcem vedieť, či sa mi nejak zmení tvar nosa, nozdry. Nebudú väčšie? Lebo už teraz nemám ten nos najmenší, no ani veľký, ale väčší by som ho už mať nechcel. Ostane takto široký, ako ho mám teraz? Či nebodaj bude širší?

marc3lsk

Prvy den je hrozny (zatamponovany nos, tlak v hlave, sucho v ustach, nevedel som sa poriadne napit lebo sa mi zle prehltalo). Po vybrati tamponady je to lepsie, ale nos je stale zapchaty a velmi citlivy a vyteka z neho nejaky hlien. Po tyzdni po vybrati splintov uz konecne ulava a dychanie nosom. U mna nastastie prebehlo vsetko OK, ziadne krvacanie. Dychanie nosom vyrazne lepsie a na noc si konecne nemusim davat olynth. Bol som operovany v Centrum Kramare, doktorkou Mudrakovou. Pani doktorka si dala zalezat, operacia trvala cez 2 hodiny, vrelo odporucam.

NATAšKA00700

Ahojte,vsetci,co neviete dychat nosom kvoli vybocenej prepazke,nevahajte a chodte co najskor za dr.,aby vas objednal na operaciu! TATO OPERACIA MI ZMENILA ZIVOT! JE TO PRE MNA ZAZRAK,JE TO NESKUTOCNY POCIT KONECNE DYCHAT NOSOM! Ja som tiez bola s prepaceni posrata,bala som sa ist,ale NELUTUJEM! nic to nie je,uvidite! a uz po 10 dnoch sa nadychnete nosom!!! Teraz sa rano budim so zavretymi ustami,je to pocit na nezaplatenie ! takze nevahajte a chodte sa objednat! :-))

Sasa55

Carie tebe nedali na oči lad? Mne ano to bola jedina výhoda celeho pooperačneho priebehu, že mi neopuchli oči a pod očami. Inak je to niečo strašne. Mala si nos operovany otvorenou metodou?

Carie

Sasa55: u mna detto - tie musle boli obrovske, cez nosne dierky sa mi normalne ani nezmestili, poskrabalo mi to nos, dost som krvacala. Ja som tiez par krat vracala krv, celu postel som mala krvavu. Tiez som po cca. 3/4 roku isla na dalsiu operaciu nosa, uz som sice aspon nedostala infekciu a nestipali ma oci, ale tiez som to neznasala najlepsie. Tak mi opuchli oci, ze som takmer nic nevidela, kamos ma bol vyzdvihnut z kliniky, sama by som nikde nedosla. Sice som videla cez uzke strbinky natolko, aby som dokazala ist po ceste bez toho, aby som do niecoho natazila, videla som, ze napr. predo mnou je nejaky clovek, ale nedokazala som rozoznat ani ci je to muz ci zena, ani kto to je aj ked som ho poznala. Tie najhorsie opuchy trvali 3 dni, potom sa mi zacali otvarat oci. Za ten cas som si nemohla ani citat, ani kukat na telku ci na video, nic. Jedine co som mohla bolo pocuvat radio.

Sasa55

A vyberanie tých umelych dlah z nosa možem prirovnať k trhaniu zuba. Dosť ma to bolelo, a mala som pocit že sa mi nezmestia von cez nosne dierky

Sasa55

Aj ja môžem potvrdiť že je to strašny pocit po operácii, povedala som si, že nikdy viac. Keď sa nemôžete kvoli tamponom nadýchnuť, každe prehltnutie citite v ušiach ktore zaľahnu, vkuse suche pery a na ten pocit po prebrati nikdy nezabudnem, zle mi bolo, ledva som sa pohla, vracala som krv, ktora steka pri operácii do žaludka, no som myslela že to už nikdy neskonči a zle mi bude do konca života. Ale jak naschval musim isť znova pretože sa mi prepažka znova pokrivila sama od seba a ťaha mi špičku nosa do strany. Takže si idem pretrpieť všetko odznova.

Carie

Ja som to tiez prezivala velmi zle, mala som komplikacie. Strasne ma stipali oci a slzili mi, ale uplne neskutocne, prvu noc som kvoli tomu vobec nespala. Trvalo tyzden kym to preslo. Az za par mesiacov som sa dozvedela preco som to mala - jak mi to operovali, musela sa mi dostat dezinfekcia do oci. Okrem toho som dostala hnisavy zapal dutin a z nosa mi tiekol hnis s krvou, mala som horucky viac nez tyzden, sice nie nejak moc vysoke, ale citila som sa velmi zle. K tomu tie bolesti, povedala som si vtedy, ze uz nikdy nepojdem na ziadnu operaciu pokial nebudem musiet. A hoci sa vraj operacia podarilo, teda teraz mam vraj prepazku rovnu, v dychani mi to nepomohlo vobec. Prave naopak, este par mesiacov od operacie som ho mala este viac zhorsene. Lutujem, ze som na tej operacii bola, nepriniesla mi nic pozitivne.

Smindy

Keby som vedel o co sa jedna nikdy by som si to nedal urobit.Mozno je to len subjektivny nazor.Ja som to zvladal celmi tazko,na operaciu som sa tesil,anesteza uplne super,no to co prislo po prebudeni nechcem uz nikdy zazit,najskor som myslel,ze umriem od smadu,nechceli mi dat ani kvapku vody,vraj 2 hodiny po operacii sa pit nesmie,ked som to prezil a konecne som sa napil prisla ta ukrutna bolest nosa, od 15:30 co som sa prebral som slzil do druheho dna kym mi nevybrali tamponadu,strasny tlak na nos.K vyberaniu tamponady podotknem len,ze to bol jeden z najhorsich pocitov v mojom zivote.V ambulancii som skoro omdlel,osetrovatelky ma brali na izbu.Potom bolest zacala ustupovat a kedze krvacanie prestalo pustili ma domov.Teraz lezim doma,beriem antibiotika a cakam na vyberanie dlah.Nechcem nikoho strasit ale ja som to prezival velmi zle,no uz teraz citim,ze sa mi dycha lepsie.

Bol som hospitalizovany v nemocnici v PP a starali sa o mna ako o babatko,kolektiv lekarov a sestier uplne super.Mozem len odporucit!

chkate111

Ahojte, mne operovali vybocenie nosnej prepazky minuly tyzden. Byvam vo Svajciarsku, takze ma operovali tam v Berne. Mala som problemy s dychanim uz skoro desat rokov. Nic som s tym nerobila, neovazovala som to za take dolezite. Neskor som zacala pravidelne krvacat z nosa, tym padom prislo aj nedostatok zeleza, cervenych krviniek, kazdodenne tocenie hlavy a odpadavania. Povedala som si, ze je najvyssi cas nieco s tym urobit. Lekar mi povedal, ze mam vybocenie lavej nosnej prepazky. Vraj sa to stava pri raste, ze automaticky sa nosna prepazka vybaca, alebo nejakou nehodou. Toto diskusne forum mi pomohlo dat silu na operaciu, preto sem chcem opisat moje pocity. V utorok ma prijali rano do nemocnice, o 9,30 ma operovali. Trvalo to asi 1,5 hodiny. Mam astmu, takze som mala po operacii mensie problemy s dychanim a tiez s velmi nizkym krvnym tlakom, dokonca mi museli aj dat transfuziu krvi, pretoze som uz dlhsiu dobu predtym mala s tym problemy. Ked som sa zobudila po operacii, nebolelo to, len to bolo velmi neprijemne, ked som musela dychat len ustami. V nose som mala pocit, ako keby som sa nadychla na kupalisku chlorovej vody. Nos bol zatamponovany. Prvy den som musela lezat. Prva noc bola strasna. Spala som asi dve hodiny. Budila som sa na to, ze nemozem dychat. Zacali sa mi bolesti zubos, dasien, vlastne cela tvar bola opuchnuta a velmi citliva. nastastie som brala lieky od bolesti, ktore aspon trochu pomahali. Na dalsi den som mala este horsie bolesti zubov. Nos bol stale rovnaky-pocit chlorovej vody v nose. V noci som tiez spala asi tri hodiny. Po dvoch dnoch mi vybrali tampony: bala som sa toho, pretoze som tu vela o tom citala. Bolo to bolestive a neprijemne, ale trvalo to len par sekund. po odobrati tamponady som musela ostat chvilku lezat pre pripad krvacania. Potom ma pustili domov. Cely cas som mala plny nos, pretoze som nemohla smrkat a len velmi opatrne kychat. V nose mi ostali dve plastove dosticky, ktore mi lekar vyberie zajtra-cize 7 dni po operacii. Doteraz som necitila, co jem, nemala som ziadnu chut a cuch, ale dnes sa mi stav velmi zlepsil. Uvidim, ake bude vyberanie dosticiek...Doktor mi vravel, ze uz potom mozem normalne smrkat a vlastne ten opuchnuty nos sa postupom bude stracat.Ci operacia pomohla, napisem neskor:-).
Katka