microdactýlia - stretol sa s tým niekto

Príspevok v téme: microdactýlia - stretol sa s tým niekto
Katarína .

mám 30 rokov a mám microdactýliu IV. prsta na obidvoch nohách. to znamená, že štvrtý prst mi nenarástol a ostal malý. Celý život nosím ponožky a topánky s plnou špicou. nechodím na kúpaliská a dosť má z toho psychické problémy. Tento názov tohto "javu" mám v chorobopise. Na googli som o tom nič nenašla. Keďže by som chcela nabrať odvahu a ísť na plastiku, prosím, stretol sa s takýmto niečim niekto ? Alebo ako mi to môžu napraviť, keď ten prst mi nenarástol ? Pretože tie prsty nenarástli, palce sa mi dosť skrivili a mám haluxy preto. Viem, že najlepšie by poradil lekár, ale zatiaľ hladám pomoc tu, lebo nemám odvahu ani neviem akoby to prebiehalo a tááák... ďakujem

lochness

katarina, asi len lekara musis navstivit predsa len..

lenka, vobec sa za to nemusis hanbit ani sa tym trapit (teda pokial s tym nemas iny ako esteticky problem) :) ja poznam minimalne 2 ludi co maju zrastene prsty a nikto to neberie tragicky, obe su holky a nosia normalne sandale a vyzuvaju sa kde treba... este to ukazuju (pokial sa niekto na to spyta) ze aha ja mam speci prsty, robia si z toho srandu :) nestretla som sa s tym ze by sa niekto z toho vysmieval alebo take nieco (aj keby, tak snad si takeho idiota clovek nebude ani len vsimat)... ja sama mam napriklad druhe prsty na oboch nohach dlhsie ako palce a tiez to vyzera srandovne, akurat si z toho stale robim prdel :) ver mi ze take veci si ludia vsimnu az po poooriadne dlhom pohlade a nikto podla toho neposudzuje, tak sa na to vykasli a s kludom si obuj sandale ake chces a nezaoberaj sa takou malickostou :)

lenkaab

Ahoj, ja nemám microdaktýliu, ale syndaktýliu medzi dvomi prstami na obidvoch nohách - zrastené prsty. Presne ako ty, mosím topánky s plnou špicou, nikdy som nemala sandále, iba také, kde vidno len kúsok prstov a ked idem niekde na návstevu viem ze sa budem vyzúvať, musím mat ponožky.To moje sa dá na plastike riešiť, ale neviem či sa dá niečo robiť s krátkym prstom, ako by ho predĺžili?, ale za opýtanie na plastike nic nedáš, naber odvahu a choď:)

Katarína.

ak tu nie je žiadna odpoveď od včera, tak sa s takýmto niečim asi nikto nestretol. Škoda, myslela som, že sa niekto porozpráva so mnou ohľadom tohto...