Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Urad prace

Príspevok v téme: Urad prace
bez prace

Dobry den chcela by som vas poziadat o radu.Dnes mi konci pracovny pomer takze v pondelok sa idem prihlasit na urade prace.Este som tam nikdy nebola hned zo skoly som isla pracovat takze vobec netusim co a kde a ako.
Potrebovala by som poradit ci si mam so sebou zobrat aj niake papiere alebo dake potvrdenia aby ma rovno neotocili domov ze nemam to alebo hentamto.Viete mi niekto popisat ako to tam prebieha co sa tam bude asi zhruba vypisovat?
Dakujem velmi pekne.

BJ

Rozhodni sa sama, jeden mesiac ta bude stat 46 eur do zdravotnej poistovne.

Skoda, ze je to povinne, ja by som tym uzernikom nezaplatil ani cent, keby sa dalo, clovek uz nemoze byt ani nezamestnany bez toho, aby mu nedali pokoj a nechceli od neho prachy len za to, ze dycha vzduch.

nnn

aj kopiu maturitného vysvedčenia tam potrebuješ a zaregistruj sa tam ved takto keby si nebola tak musíš za ten jeden mesiac zaplatiť 50 eur

Lulu2011

ak mas istu pracu k 1.11. zbytocne ti to tam obehavat, mozes byt 1 mesiac samoplatca, aka medzera by akoze mala byt? ved to, ze si nezamestnana je tiez medzera :) ked si predstavim kolko sa tam caka a kolko vybavovaciek je okolo toho, kvoli jednemu mesiacu by som sa neprihlasovala, teda blbe je to, ze zdravotna isla hore a vlastne preto sa ludia eviduju na UP, aby ju nemuseli sami platit, je zakonom povinna, teraz je to nejakych 49 eur mesacne

ak sa predsa len rozhodnes to absolvovat je potrebne:

maturitne vysvedcenie a vobec vsetky ukoncenia dalsie skoncene skoly

prefotene zmluvy so zamestnavatelmi, kde si pracovala

a dalej si nespominam, co este chceli

bez prace

Dakujem takze netreba si so sebou zobrat dake zapocty rokov alebo vypovede alebo ja neviem maturitne vysvedcenie a take veci?
Pracu by som mala mat az od dalsieho mesiaca cize k 1 novembru.Takze tento mesiac sa tak ci tak musim ist asi prihlasit vsak?Inak by mi tam asi niekde vazol tento mesiac.
No dakujem za radu vsak sa tam popytam pripadne sa zvrtnem.Jaj a este nieco neviete mi teda poradit ten urad prace v Bratislave ja som obvod c.2 a to mi sedi na pobocku na ulici Vazovova tak dufam ze tam ano?

BJ

Musis sa zaevidovat ako uchadzac o zamestnanie na Urade Prace. Vyplnis tam potrebne tlacivo a zaeviduju ta. Podla tvojho trvaleho bydliska si najdi, na ktoru pobocku patris.
V podstate tam budes nosit mesacne doklad o tom, ze si hladas pracu, a oni budu za teba platit zdravotne poistenie. Pokial si bola poistena v nezamestnanosti urcitu dobu (myslim ze 36 mesiacov), mas narok na 50% z tvojho predosleho prijmu po dobu 6 mesiacov. Za mesiac mozes zarobit nejak 130 euro v hrubom na pracu na dohodu, bez toho, aby ta vyradili, a pokial mas nejaku dohodu u zamestnavatela, kazdy mesiac budes musiet nosit doklad o prijme za ten mesiac. Ale to ti uz vysvetlia na urade prace.
Funguje to tam tak, ze prijdes na evidenciu, da ti potrebne tlacivo, ktore tam vyplnis, odovzdas to, a potom ti dohodnu termin, na ktory prijdes.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Urad prace - Fórum - ZDRAVIE.sk