Moj brat ma bije

Príspevok v téme: Moj brat ma bije
Lojola

Dobrý deň,už som tu pár krát písala príspevky na túto tému

(ppp.zdravie.sk )

Mám už skoro 18 rokov, a včera ma zmlátil môj brat.Dal mi pasťou do oka a potom takú silnú facku cez pol tváre....Stalo sa to tak,že som bola sama v izbe na starom notebooku,púšťala som si potichu hudbu,ked zrazu došiel on a začal ma strašne provokovať,pustil si na plne pecky hudbu a robil mi zle....zavolala som mamu,že nech mu prosím dohovorí,že ja už nevládzem,a tak sme sa všetci začali hádať,nakoniec mi loptou naparil šupu do nohy (teraz mám na stehne veľkú modrinu),ja som sa už nahnevala,že sa biť už nedam a zobrala som tu loptu a hodila ju,nechtiac som mu trafila do hlavy (naozaj som nechcela :/ ) a on nasledne nato ma hodil na postel a zacal mladiť,uvalil mi pasť do oka....ja som potom isla do kuchyne,dosiel tam za mnou aj s mamou a zas bola hadka,kricala som ze nech odide a on na mna vrieskal,ze mu rozkazovat nebudem,nasledne nato mi vylepil hrozne silnu facku (ja som ju ani necakala) a to medzi nami bola mama....ona nanho kricala,ze ma bit nebude,potom isli do izby,ked som tam po chvili prisla,mama lezala na zemi (ma nizky tlak a zamdlieva na par sekund )a brat ju drzal..........................................................................................................................ja už fakt neviem čo robiť,pred 2mesiacmi som sa tešila ked sme sa prestahvali,že to možno prestane,ale nič sa nezmenilo,,,,,,,,on ma nenavidi,mama s tym nic nerobi,vravi ze ju tyrame,cela rodina je len na maminej strane,že jej ublizujeme....................................chcem vydrzat este tak pol roka a potom odist,ale kam,nevidim v nicom buducnost,nemam peniaze,nikomu na mne nezalezi...............

Iveta Michael

a urob to všetko čo ti radí ivana45!

ani minútu už nečakaj!! lebo ak sa budeš len báť...môžeš neskôr veľmi zle dopadnúť ked budeš staršia...chceš nadalej podstupovať takú traumu či nie?

odpovedz si a podľa toho konaj!

držím palce aby si nabrala odvahu:)

Iveta Michael

Lojola

tak to som už dávno nečítala..kks :((

ale dobre ti radia tí čo ťa posielajú na políciu ...však to je rodinné násile a aj na to je paragraf moja...môže ísť aj do basy...

vieš čo ten tvoj ,,brat,,nie je v poriadku..riadny psychoš je to a vieš čo by som urobila ja??

okrem iného...zohnala by som niekoho kto by ho tak brutálne zbil že by si to zapamätal!
teda ja by som to nezniesla,raz by ma len udrel...asi by som ho zabila..kks normálne ma to vytočilo ked to čítam..psychopat!

hmmmmmmmmmm

asi by som ho kopla niekam nech ide, svoj frustraciu si vybija na vas, no mal by sa hanbit,vsak vas ohrozuje ..nechce strasit,ale toto su pre neho zaciatky, ak nezakrocite, tak si bude dovolovat viac a viac..je to asi pre neho jedina cesta ako sa vyventilovat.a to by sa nemalo akceptovat.a najsmutnejsie je,ze sa vyburuje na slabsich..nech si najde nejaky konicek alebo nieco..a je mi luto aj mami.hlavne,ked jej taketo stresy sposobuju stavy na odpadnutie..

Deria

Lojola, to je naozaj smutne, ze tvoj vlastny brat ta mlati. Pravdepodobne to zdedil, lepsie povedane odkukal od otca. Podla toho, co pises, nemal takeho otca, aby si mohol z neho brat priklad. Teda, ze je tvoj brat taky, aky je, ma urcite svoj dovod. Urcite ste nemali lahky zivot a mame sa to cele vymklo z ruk. Myslim, ze tvoj brat je takisto nestastny (nevieme vsetko)a preto sa tak chova. Mama vas iste lubi oboch a nevie si dat s tym rady. Najlepsim riesenim by asi bolo, aby si mohla nejaky cas zit u rodiny alebo v internate. Zatial sa snaz, aby si ho nejako neprovokovala. Myslis, ze by si sa s nim nemohla v klude porozpravat a navrhnut mu primerie? Povedz mu, ze si mu odpustila a ze ste predsa len surodenci a ze mama je z toho vsetkeho chora a nechces, aby sa trapila. Skus sa s nim ale rozpravat v klude a to vtedy, ked bude mat dobru naladu. Tvoj brat je mozno pripad pre psychiatra, mozno je chory. Ak to nepojde po dobrom, potom musis volit radikalnu cestu. Nemas nikoho z rodiny, komu by si sa s tym mohla zdoverit?

juj77

Veľmi nepríjemné čítanie :/
Jednoznačne choď ešte dnes na políciu a všetko im vyrozprávaj a podaj aj trestné oznámenie + si nafoť zranenia.
Si ešte veľmi mladá, ak budeš vyrastať v takomto prostredí, nič dobré ťa v živote nečaká, najlepšie by bolo, ak by si odišla, no viem aké je to náročné. Buď na internát a privyrábať si na vlastné živobytie , alebo urobiť ešte ráznejší rez, neviem aké máš možnosti, odkiaľ si apd. No nenechaj sa biť, to v žiadnom prípade a konaj!

Agnes999

Nefot si modriny, to ti ako dokaz neuznaju. Musis ist hned jak sa to stane lekarke a ona ti da potvrdenie, len to sa akceptuje ako dokaz! Tvoja matka by si s nim mala poradit, vyhodit ho na ulicu, vymenit zamky, ty s tym vela nespravis. Jedine ist k tej lekarke a na policiu, podat trestne oznamenie. Kolko ale spravia neviem. Nemas nejakych pribuznych, ktori by ta vzali k sebe? Nejaku tetu, babku, proste niekoho. Mas to hrozne tazke, viem si to predstavit. Ja som zazila nieco podobne, hoci nie s fyzickym nasilym, brat v puberte zdivel, kradol peniaze a veci mne aj mame, ona bola moc makka, zakazovala mi zamykat si izbu, tym padom tam on mohol stale chodit brat mi co ho napadlo. Chcela som na neho podat trestne oznamenie, nakoniec som to neurobila a nastastie sa to casom utriaslo, brat si nasiel dobru frajerku co nanho mala dobry vplyv a znormalizoval sa. Uz su to roky a teraz mozem povedat ze mam dobreho brata, ktory mi pomoze ked potrebujem. Neviem teda jak to dopadne u vas, fyzicke nasilie je daleko daleko horsie. Drzim palce