Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

peniaze dieťaťu a hriech v rodine

Príspevok v téme: peniaze dieťaťu a hriech v rodine
zuzana L.

ahojte, potrebujem poradiť. Moja neter (sestrina dcéra )má dva roky a moji rodičia jej kúpili darčeky za 30 eur + jej dali do obálky 200 eur. Ked som povedala, že to preháňajú, že potom čo jej dajú na vianoce 500eur ? tak mi začali nadávať, aby som sa nestarala a že či závidím. Nie nezávidím, ale myslím si, že v starom 6000,- sk dať na narodky dvojročnému dieťaťu je vela. Ono to robia od narodenia, založili jej knižku a dávajú jej dosť veľa penazí. A pritom ani nemajú istotu, že jej to moja sestra na knižku dáva. Ved nestačili by len darčeky, poprípade napr. 50,- eur ? Moji rodičia sú na dôchodku a sledujú každé euro v obchode a takto rozdávajú. Ja deti nemám a ani mať nemôžem a toto je ich prvá vnučka. Samozrejme ju zbožnujú, ako aj ja. No ich láska je doslova chorá k nej. Hlavne môj otec, je taký, že ja malú nemôžem ani chytiť, lebo už vrieska, že jej náhodou ublížim...Ako im vysvetliť, že také veľké financie sa nedávajú ? To dieťa si viac váži darčeky ako peniaze a že radšaj nech si ich šetria a dávajú jej ich postupne, ked bude mať okolo 15 rokov ? Ved vtedy sa im aj poteší.

lienocka2

Aj podľa mňa je to naozaj veľa, nepoznám nikoho (nepočítam ľudí, čo nemajú, kde dávať peniaze), kto dáva vnúčatám toľko peňazí, a to ani vo vyššom veku, nie ešte ku 2 rokom. Tak možno na 18tku maximálne. Pokiaľ jej tvoja sestra dáva naozaj peniaze na jej knižku, tak je to ešte ako tak OK, a keď bude staršia môže ich použiť na vzdelanie, alebo na niečo užitočné(vodičák atď). Ale ak to takto pôjde ďalej, tak si raz za to kúpi aj auto. A asi nemá cenu to hovoriť tvojim rodičom, skús to taktne povedať tvojej sestre, čudujem sa totiž aj jej, podľa mňa nie je slušné prijímať také veľké dary len tak. A taktiež je dosť čudné, že sa tvoj oco bojí, aby si to dieťa vlastne chytila, to som naozaj ešte nepočula. Tvoji rodičia naozaj nevedia odhadnúť správnu mieru.

soffa

nic v zlom,ale vyznieva to tak ze na svoju malu neter ziarlis,aspon to je tak citit z tvojho prispevku.ved to nie su tvoje peniaze,ale peniaze tvojich rodicov tak co ta do toho nic nie je.keby si fakt neter milovala,tak nepises take hluposti.je dobre mat v dnesnej dobe niejaku financnu istotu,ak mala pojde do skoly peniaze sa jej zijdu.ja na tom nevidim nic zle!!

zuzana L.

no moji rodičia su neni až tak starí, 63 a 67 r. Ale je pravda, že asi si neuvedomuju že 200 eur je 6000 sk..ale ako im to vysvetliť..teraz totiž sme sa dozvedeli, že zajtra nás sestra zavolala do reštiky na oslavu..aj jej muža rodičov aj so sestrou. A už zase naši vymýšľaju, že pojdu zase niečo kupiť, aby nešli s prázdnymi rukami. Bola som ticho ale žlč vo mne vrela...

george303

Stale lepsie investovat peniaze takto ako napr. moja babka lakoma je za kazde euro pritom penazi ma viac ako dost ked mam narodky tak mi da 5-10eur ale na roznych prezentaciach jej neni malo dat za hrnce 800e alebo za matrace 500e alebo zanoze 300e atd atd... ona nevidi to ze ju strasne pritom okradaju ale vydi to ze dostane ktomu zadarmo mixer ktory ma realnu hodnotu 10e ... Vobec to neries stari ludia maju uplne iny svet ,,,,

0mega

ak by mali rozum, aspon by jej davali ZLATO :) a nie peanize, tj. zdrap papiera (nie kazdy peniaz je rovnaky, vismli ste si? taka lemrava praca, mna by za taku uz vyhodili!)

je maximalna hovadina davat deitatu peniaze, bude nezodpovedne, rozmaznane a neschopne sa samo uzivit, s vysokou pravdepodobnostou.

treba to inak, ale do toho sa nechcem miesat. naco.

jajka001_

hlavne sestra by im mala dohovorit, dufam ze fakt to odklada, malej sa to zide. oni sa casom asi spamataju, prve vnuca je prve vnuca.
okrem toho, odkedy su eura, ludia maju problemy s hodnotou penazi...200 eur nie je 200 korun ale mnohi maju pocit ze hej

jankaaaaaaaaa

tvoji rodicia sa dost prehnane o to dieta staraju, chapem ze mu chcu zabezpecit vsetko co treba, ale stari ludia uz maju trocha ine zmyslanie.. asi to dieta beru viac ako svoje vlastne dieta alebo co.. je to smutne ze este aj v starobe ked maju nizke dochodky davaju zbytocne tolko penazi na vnuca narodiel od toho aby si oni sami na starobu uzivali

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

peniaze dieťaťu a hriech v rodine - Fórum - ZDRAVIE.sk