Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

juj ako len závidím

Príspevok v téme: juj ako len závidím
LadyZavist

strašne závidím mladým úspešným študentom...ako tak čítam jeden študuje v USA, druhý na Oxforde, teraz som čítala o našom víťazovi svetovom Petrovi Koscovi z Trenčína, má len 17r. vyhral MS v astronómii, preštudoval kopa vysokoškolského učiva, v angličtine ba aj potrebného pre doktorandov a chce ísť na Cambridge. Proste je to úžasné, fascinujúce a ohromne závidím. Pripadám si tak nízko a bezcenno. Nemám hlavu na také veci, nie som ani chytrá ani pohotová. Chodila som na učňovku, síce s maturitou ale ťažko som sa učila. Teda, mala som jednotky samé ale boli veľmi ťažko vydreté, myslela som aká som chytrá, snáď mám aj na výšku. Bokom som sa trochu zaujímala o históriu, celkom ma bavilo niečo vedieť viac (samé nepotrebné veci ale), ovšem na prijímačkách som zistili ako málo viem a že tie veci ani nepochopím. Viete, ja kopu veci nechápem, čo je pre iných samozrejmé ja to nechápem, iba som sa to naučila, teda niekde som to čítala že to tak je. Ale prečo to tak je... no dostala som sa na výšku (priznávam, súkromná), trápim sa, nervujem, snážim sa prejsť, doteraz som vyletela len raz (to všetci), málo vecí chápem, som v tretiaku, chcem to niako dokončiť. Ing už neuvládzem ani nechcem.
Uvedomila som si vlastne ako som odjakživa neznášala školu. Každý si vravel ako mi to ide, nikto nevidel tie odsedené hodiny. Neznášam to sedenie, nikdy ma to nebavilo, kým sa učitelia vykoktali, pomaly im to išlo, teraz niekto sa niečo spýtal, pričom keby si to prečíta tak to tam má, učitelia samozrejme v 99% nevraveli nič iné než to čo je v knihách, a to ma nesmierne rozčulovalo, toľko hodín musieť tam presedieť keď si to stačí prečítať. A je to rýchlejšie. Oveľa. Nenávidím ten pocit koľko času som tak premrhala. Za prvé si už aj tak z toho nič nepamätám a ani som to nikde nepotrebovala. Samé nudné veci. Ani som nevedela na akú školu ísť, ekonomika a technika ma nebavila, jazyky trochu ale tam je kopa zbytočných vecí čo sa učia (chodím na jazykovku po práci a okrem toho že je to pomalé, zdĺhavé tak mi to aj tak ide ťažko), čo ma trocha bavilo história, dizajn tak ma to baví pokiaľ ma do toho nikto nenúti a len určité veci.
Uf, ale som sa rozpísala a hlavne odbočila:) Proste im závidím ten záujem a to, čo dokázali.

ta3

Sweater
... neferovost sveta zacina uz pri narodeni ...

tiez som si to iste kedysi myslela, ale dnes si to uz nemyslim, uz ci mam pravdu, alebo sa mylim ked verim na reinkarnaciu a karmu, ale aspon ma to nechava pokojnou pretoze mi to vela veci vysvetluje

sweater

aj ja poznam ludi co studuju v amerike... proste maju moj obdiv mne sa to zda priam az take nerealne, neskutocne :D. ale inak janka nesuhlasim s tym ze kazdi clovek akokeby dostane rovnako velke vreco ale kazdemu sa usipe do toho viac do onoho menej ale ked sa to zosipe dohromady ze maju rovnako, myslim si ze su ludia co toho maju nad hlavu a ludia co ledva po clenky.. inak povedane, neferovost sveta zacina uz pri narodeni, mozno este aj niekde skor :D ja len to :)...

jankaaaaaaaaa

ta3 uplne s tebou suhlasim.. slovensko je bohuzial velmi konzervativne a mlady clovek tu nema takmer ziadne moznosti ...
mozem sa opytat kde zijess?

0mega

za 20 rokov bude svet aj zivot horsiii :D

potom budes lutovat, resp. si buchat hlavu o stenu, ze ako si sa mylil :)

respektive:
za 2 rokov si povies, ze ako dobry a krasny bol svet pred 20 rokmi ;)

ta3

System
rada povzbudzujem mladych ludi a najma Slovaci to velmi potrebuju, Slovaci su privelmi ubity a preto ustrachany narod, maju primalo sebavedomia a pritom by mali byt na co na seba hrdi, teraz to mozem posudit, keby si len vedel kolko tu ludia maju sebavedomia a pritom vedomosti a schopnosti dost obmedzene (len tak na ilustraciu, ja ako samouk anglictiny mam lepsi spelling ako tunajsi ucitel anglictiny), vidiet to aj v TV, ak rezia oslovi kohokolvek na ulici, nikto nema ale ziadnu tremu, mladi ludia na Slovesnku maju velmi tazku poziciu, ale zase pre odvaznych je otvoreny cely svet, keby som ja bola mala Vasu moznost prist sem po skole, co by som ja bola za to dala, takze hlavu hore System, svet ani zivot nie je taky strasny, to len v slovenskych podmienkach sa tykymi zdaju byt

0mega

a treba aj inym dopriat, preto ak by sme zavidel, tj. nedopriali Einsteinovi, tak by sme stale nemali dolezite rovnice a tak dalej..

ono aj to ze nejaky divny filipijcan vynajde nieco, nam moze pomoct.. a nie kazdy moze ziskat zlato..

staci ak budem uspesny "in house" tj. co je doma to se pocita ;)

0mega

ja som vo vasom veku deti :)
tiez si hovoril, "preco ja nemam rodicov s oktaviou?" "preco ja nemam playstation, s tv vo vlastnej izbe?"

ked som vyrastol, hovorim si, "occhavka? heh, tu dam dole aj na spiatocke" "playstation? pche, realita!"

moja rada do zivota:
"zavist zerie cas"

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

juj ako len závidím - Fórum - ZDRAVIE.sk