Nechce si ma vziat

Príspevok v téme: Nechce si ma vziat
vava111

ZIJEME SPOLU 5 ROKOV,JA SOM ROZV,MAM MAM 110 ROCNU DCERU A S PRIATELOM SA VELMI LUBIME,ROZUMIEME SI,JE TO UZASNY CHLAP,FAKT SPRAVNY CHLAP DO ZIVOTA,ALE ,MA TAKU CHYBICKU,JA BY SOM BOLA RADA NA PORIADKU,ABY SME SA ZOBRALI,ALE ON HNED ZNERVOZNIE A POVIE,ALE VED SI TA VEZMEM,PRE MNA JE TO DOST PONIZUJUCE,CITIM SA AKO IDIOT...VIDIM ZE TO NECHCE A AMAM Z TTOHO STRACH....

vava111

dom staval 2 roky,byval u mna,ked ho staval,makala som tam,varila pre robotnikov,drela ako kon,dom na mna nieje,nedala som do neho ani korunu,ale preco by som mala davat ked sme neboli zobrati...

vava111

Ivanka 45 dakujem.moc:)))) takze uz nenervacim,s priatelom som si sadla a opytala co vlastne chce,ako si to predstavuje,,,a prisiel SOK!!!!!!!!MOJ PARTNER MA ZAKAZANE SI MA VZIAT OD JEHO STARKEJ,LEBO SOM ROZVEDENA A ONA BY DOSTALA INFARKT,KEBY SI VEZME ROZVEDENU!STRASNE SOM SA ZACALA SMIAT ALE TIEKLI MI SLZY A NECHAPALA SOM ...A NECHAPEM ESTE STALE...ZE 35 ROCNY CHLAP JE SRAC,KTOREHO VYDIERA 88 ROCNA STARKA.JE MI TO LUTO...BOLI MA TO ... a dnes som odisla...a je mi na hov...

ivana45

veva,
som na tej strane barikady, ktora ta podporuje v snahe zoficialnit vas vztah.
Ale nepomoze ti to. Je mozne, ze doplatis na svoju velkorysost a roky s Nim vyhodnotis ako strateny cas a aspon - skusenost.
Tahas za slabsi koniec, tak nerob unahlene kroky. Nedaj sa vyprovokovat k hadke. Slusne mu vysvetli, ze sa chces vydat. Co je na tom zle ? Ak sa rozhovor nebude vyvijat, ako chces, posmutnej, ale nestavaj ultimata. Ako vychadzas s jeho mamou, surodencami ? Lubis ho? Ked si predstavis seba v buducnosti vedla neho, paci sa ti ta predstava ?

vava111

takze ...neda mi nereagovat na vase reakcie,kazda je ina...to je normalne...chapem...mnohe mi pomohli....ale reagujem na damy,ktore mi pisu ze chlap mi postavil dom...tak mi to hovori priatel...to som staval pre vasALE:dom je jeho ,nieje moj,nic v tom dome nieje moje...takze nemusim tu citat tie veci ze som nejaka zlatokopka,mne za ť ROKOV KUPIL MOJ PARTNER JEDEN TELEFON,to je vsetko co do mna vrazil...tak mi nepiste ze ja som zlatokopka,,,prosim,ja som nikdy nebola a ni nebudem,to sa mi zo srdca bridi,ide mi o to ze sa bojim ze jediny kto kalkuluje je on,a som z toho s prepacenim v riti,pretoze u nas 5 rokov zil,nemusel prispievat,zivila som ho ja a teraz ked sa mame nastahovat mu vravim,tak sa uz laska moja najdrahsia vezmime a zime a hospodarme ako rodina,,,a on nechce ...tak este stale nerozumiete ze sa trapim???

ivana45

ahojte, dievcata,
stale si myslim, ze ak sa zena chce vydat, ma to jasne povedat. A nie nechat sa manipulovat vetami ako "papier nie je dolezity". Dievcata sa dnes hanbia povedat svojim partnerom, ze sa chcu vydat. Niektore, samozrejme :-)
A ci tlacit? Nie!! Navrhnut a vyckat. Dnes sa aj tak chlapi dotlacit nedaju. A je to ok. Nechce ? nechce ! Ale na kieho frasa mam stracat cas s niekym, kto ma nechce ?? Kto ma ma, ale caka lepsiu, krajsiu, bohatsiu, ..
Jediny sposob, ako ucinne zatlacit, vidim tehotenstvo. Ale to je obrovsky risk. Ziskat partnera, ktory by si ma "dobrovolne" nevzal... moze to vyjst, ale sanca je mala.
Nehanbite sa povedat: chcem sa vydat, mat deti, mat rodinny zivot, zazemie, lepsiu spolocensku a pravnu ochranu..to chcem dievcatam povedat. Co je na tom zle? A ak On vazne nechce, zacat si lasku odbolievat a cuvat. Inak narasta strateny cas a klesa sanca ziskat muza pre taky zivot, aky chcem. Pre seba a svoje deti.
Nezite s muzom nadivoko. Ak On ma vas, ma postarane o domacnost, musi byt mravne na vyske, aby vam poskytol ostatne zabezpecenie, ktore prinasa len manzelstvo. Vacsina chlapov, ak ziju so zenou, si vezme, co sa im hodi a pevnejsie zazemie tej zene neposkytnu. Nechaju si vsetky sance otvorene do alelujaaa.
Alebo ok, zite spolu, ale dopredu povedtze napr. "na jeden rok a rozhodneme sa". Ak sa nebudeme chciet vziat, hladame dalej.
A nie nedostojne vyckavat, ci sa milostivy rozhupe a vezme si ma alebo po 7 rokoch pride na to, ze sa k sebe nehodime. Preboha!
Samozrejme, nebrat podivinov (!!) a nemysliet si, ze papier je permanentka do raja. Papier nezaruci spokojnost, stastie a ani, ze sa nerozvediete.
Ale raz (1x) sa vydat treba z dvoch dovodov: Vnutorny je ten, ze sa medzi partnermi posilni vola hladat riesenia. Moja sosbna skusenost je, ze aj nas vztah sa zlepsil. Vonkajsi dovod pre sobas je ten, ze spolocnost vam bude prejavovat viac ucty. Kto neskusi, nepochopi. Okrem toho, majetkove veci (dedenie, vyporiadanie BSM, vyzivne, vdovsky dochodok, ..) su jasne jak facka, ak ste manzelia oproti stavu, ked ste len partneri.

ta3

Ceresna
“Každá čo sa chce vydať, len aby bola vydatá a dotlačí do toho aj muža, je potom nešťastná.”
No prave preto radim na neho netlacit.

“Tak, ako sa správa po svadbe, by sa zachoval aj po rokoch spoločného života bez sobáša.”
Mozno to plati, ale len pre male percento muzov, spravidla tam ta odchylka v spravani je.

“Áno, máš pravdu už to nieje ako kedysi, lebo kedysi sa sobášili aj bez lásky, no teraz vstupujú do manželstva ozaj len tí, ktorí to tak cítia.”
S tymto nesuhlasim, podla mna v dnesnej ekonomicky a socialne narocnej dobe sa vela (nehovorim, ze kazdy, pravdaze su sobase aj z rydzej lasky) sobasov deje, ked nechcem to napisat tak ostro, ze z vypocitavosti, tak prinajmensom zo strachu pred neistou buducnostou, preto a ak ten druhy ma pracu a je materialne zabezpeceny, je to velke lakadlo aj ked tam laska absentuje.

Kolko ludi, skoro tolko roznych nazorov, pravdaze nazor na tuto situaciu zalezi aj od toho, ake skusenosti s manzelstvom pisatelka ma, ak Ty mas tie najlepsie, potom rozumiem lepsie tomu co pises.
Tvoj nazor je dost idealisticky, taky, ake by to malo byt, kym Jajkin a moj je viac realistickejsi, no ale nemusime sa preto skriepit (ja sa nerada skriepim a nerada nasilu presadzujem svoj nazor, ale rada o problemoch diskutujem), kazdy mame vlastny nazor, ktory nikdy nebude zhodny, lebo je ovplyvneny nasimi rozdielnymi skusenostami

jajka001_

čerešňa, moja otazka bola pre ivanu, ktora zastava nazor, ze vydat sa TREBA lebo zena tak ziska vyssie postavenie v spolocnosti.

čerešňa

jajka001 pýtaš sa čo má žena z toho že sa vydá? To čo je za otázku? Tu hádam nie je podstatné čo z toho má ! Ak sa vydá z vypočítavosti, potom to nemusí robiť vôbec, ale ak si ju partner vezme, lebo chce dať aj týmto krokom najavo že si ju váži zo všetkých žien najviac a chce, aby len ona jediná bola jeho životnou partnerkou, tak len vtedy má tá svadba význam. To kde si prišla na takú blbosť, že vydatú si muž váži menej? Tak, ako sa správa po svadbe, by sa zachoval aj po rokoch spoločného života bez sobáša. Iba babrák a zbabelec sa cíti utláčaný keď je ženatý. Áno, máš pravdu už to nieje ako kedysi, lebo kedysi sa sobášili aj bez lásky, no teraz vstupujú do manželstva ozaj len tí, ktorí to tak cítia. Teda si odpovedz na otázku, kde je v hodnotovom rebríčku postavená žena, ktorú si jej partner odmieta vziať za manželku. Nešťastné manželstvá sú preto, lebo v nich žijú nešťastní ľudia, ale nie preto že to zavŕšili sobášom. V manželstve sa nehľadá istota, je to celé o niečom úplne inom a pochopí to len ten, kto si ho naozaj váži. A také obľúbené drísty niektorých mužov, že oni nepotrebujú papier na to aby boli so svojou láskou šťastní, sú len výhovorky ako sa vyhnúť zodpovednosti. Každá čo sa chce vydať, len aby bola vydatá a dotlačí do toho aj muža, je potom nešťastná.

jajka001_

ivana, co ma zena z toho ze sa vyda? okrem toho uzasneho romantickeho pocitu na svadbe?
ked ta ma muz istu, menej si ta vazi. dokonca sa citi utlacany tym pocitom zviazanosti - manzelstva a hlada unik, a hlada ho u inych zien alebo v alkohole.
je pravda ze to ma iste pravne vyhody. kvoli detom sa oplati brat, ale tuto vava s nim deti nema. tiez ked sa nieco stane, ohladne zdravia - v nemocnici ta nebudu informovat, ohladne dedictva, danove ulavy...ok. ale vsetci dobre vieme kolko manzelstiev je nestastnych, kolko zien by sa rozviedlo ale nema kam ist - lebo su vydate a majetok je spolocny. kolko zien zacali muzi utlacat prave az po uzatvoreni manzelstva, po narodeni deti... zeny hladaju istotu ale tu im manzelstvo nezaruci. uz to nie je ako kedysi, ze nas muzi zivili a bez nich sme boli nahrane. ze sa tvoje slobodne kamosky chcu vydat? kazdy chce to , co nema.