Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vegetariánstvo

prión

že plodožravci :))))))))))))

no ak to takto pôjde ďalej tak tu bude aj skupina k......žravcov....

a bingham a ja tu píšeme o tom, že je nám jedno ako sa stravujete- je to váš problém, ale čo nám vadí je to, že takto nútite stravovať sa aj deti a toto by mala byť nedbanlivosť zo strany rodičov...

bingham

ale autor temy sa ani nikde nevyjadril ze sem "vsezravci" nemozu pisat...(aspon to nikde nevidim)...a navyse ja si mozem pisat kam chcem...tak ako ty...

a uz sa tolko necerti...daj si radsej jeden bananik...ukludnuje to

prión

zo začiatku schovávať a kamuflovať - a to nie je ovplyvňovanie???

a kolega bingham to pekne napísal o tom fanatizme...

watermelon

bingham o co ti ide? preco potrebujes stale rypat jedine ty sa tu spravas ako fanatik! a vsetci vsezravi ktori nam tu musia dokazovat ako sa zle stravujeme, kasli na nas. Vy.er sa na nas. Autor temy si nepyta nazory vsezravcov, inac by sa nevolala tak ako sa vola. ale tvaris sa sice velmi chytro ale toto ti nedopne.

watermelon

malediva: to je nieco comu vobec neverim a podla mna si to vymysleli makroiotici. Prave pijem smoothie z papaje, hurmi kaki, bananov, manga a pomarancov a je mi normalne, ziadne ochladzovanie necitim, skratka makrobiotici zhnusili svojim oveckam ovocie. Podla mna je ovocie to najzdravsie co je na tejto zemi pre nas ludi, ved sme dakedy boli plodozravci. Ja na tropickom ovoci frcim vyse 2 rokov takym sposobom, ze ho jem kazdy den na kila, a som zdrava, nebola som chora za ten cas ani raz, vyliecila som sa z mnohych chorob, tehotenstvo som takto prezila v uplnom zdravi. Skratka ani v prirode sa ziadne zviera neorientuje podla energii, kadejakych jing a jang principov, krvnych skupin, skratka je to, co ma jest. Ludia vraj pochadzaju z tropov, tak nevidim problem v jedeni tropickeho ovocia.

bingham

BJ...vacsina vegetarianov a vitarianov su fanatici...pretoze zachadzaju do extremu...ale ved nakoniec...zdravotne problemy ich dobehnu...

a k tym detom...no hadam si nemyslis ze krmit male dieta len surovou zeleninou a obilninami je spravne...

a pamatam si tu na jednu "zdravu" vitarianku ktora neskor pisala ze ma zdravotne problemy...a to hlavne hnacky...takze tak je to...

BJ

prion, deti kopiruju svojich rodicov, k nicomu ich nemusia nutit. Deti jedia rastlinnu stravu prirodzene, to maso sa im musi zo zaciatku "schovavat" a kamuflovat, lebo im je to neprirodzene. Zato, ked im nechuti zelenina, tak ju rodicia proste vylucia, ale maso im nasilu strkaju. Tak mi prosim ta povedz, co je tu fanatizmus a co prirodzena cesta.

malediva

nie je to tak, ze pomarance a ine citrusy posobia ochladzujuco na organizmus, tj. nemali by sa v zime konzumovat? Btw. poprosim nejaky kontakt na zahradkara co pestuje banany a mandarinky v bio kvalite doma v zahrade. Dakujem

prión

ako viem, že vegetariánstvo je určitý druh náboženstva až fanatizmus a je mi to jedno, že sa niekto takto stravuje...
len ma stále fascinuje ako si títo ľudia nedokážu dať vysvetliť niektoré veci- ak je dokázané, že mäso obsahuje niektoré esenciálne látky- to znamená, že ich obsahuje len mäso, tak vhodnou kombináciou ich nedosiahnem bez toho mäsa predsa... a potom ako píšeš vyššie, hemoglobín je redší atď...
a tieto prirovnania, že aký sú zdravší a netrpia chorobami a pod..., nájdem Ti 10 krát viac ľudí čo tiež nimi netrpia a jedia mäso, ale to aj tak nemá význam..
nevadí mi, že sú vegetariáni a že jedia čo jedia, čo mi vadí je to, že tak nútia aj svoje deti pod zákonom, ktoré sa vyvíjajú a rastú- a toto by som navrhol ako trestný čin....
mimochodom čo sa týka všetkých tých cereálií, tak všetky sú ošetrované pesticídami a čo myslíš pri veľko výrobe, každý kombajn dezinfikujú, mlyny čistia, zrno perú??

- mira

Prion, o obsahu AK tu bola už reč a je jasné že kombinácia celozrnných obilnín a strukovín obsahuje všetky esenciálne AK.
S obsahom železa je to tak, že s veľkým množstvom mäsa do tela dostávame i nadbytok nasýtených tukov a nadbytok bielkovín. Takéto zloženie stravy tvorí "hustú krv", kedy sa prudko znižuje schopnosť hemoglobínu prenášať kyslík, takže telo tvorí viac hemoglobínu. Vegetariáni, ktorí občas zjedia kúsok ryby a nejedia cukor, majú aktivitu hemoglobínu vysokú a i napriek nižším hodnotám hem. v krvi, jeho schopnosť prenosu kyslíka je vačšia ako u mäsojedákov, takže netrpia anémiou.
Enzýmov majú obdobne oveľa viac, a to nielen z kvasených zelenín, ale i z fermentovaných ochucovadiel ako je prírodná sojová omáčka, sojová pasta miso , tempeh, natto. Preto netrpia tráviacimi problémami tak ako je to bežné medzi jedákmi mäsa. O mineráloch som sa zmieňovala.
Stačí si prezrieť osadenstvo nemocníc, a zistíš, ako sa stravujú tí, ktorí trpia civilizačnými ochoreniami.

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vegetariánstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk