vhodná ochrana

Príspevok v téme: vhodná ochrana
slniečko12

Ahojte! Mám 20 rokov a mám stáleho partnera. Zatial sme používali kondómy, ktoré však chceme zmeniť, pri ich pouzivani pocitujem pálenie. HAK sa bojím brať-kvôli vedlajším učinkom. Počula som aj o Pharmatexe, ale ten vraj vyteká a ja som veľmi vlhká aj bez toho až mi to vadí. akú ochranu pouzivate vy? momentalne s priatelom mame prerušovanu suloz, ale sme mladí a ja nechcem riskovať. akú ochranu mi poradite,??dakujem

jankaaaaaaaaa

po prve: pharmatex je o dost spolahlivejsi ako kondom, navyse sa pri pharmatexe nemusis bat ze "praskne" ako kondom
po druhe: vvnutromaternicove kruzky a telieska , su tiez hormonalne. iba jeden typ telieska funguje na baze vylucovania medi do posvi

lenca45

Slniecko, ja som vydata zena a riesim to iste. Roky (8 rokov skoro) som fungovala na kondome a vzdy bez nehody, partner vyvrcholil mimo mna, len sem-tam cez neplodne dni mal dovolene :) No a potom to prislo - nejako sa pozabudol a ked vytahoval von, trosku mu uslo do mna a nasledne sme zistili, ze kondom sa nam roztrhol :) A cez plodne dni. :) Vzdy sa da este uzit "tabletka po" escapelle, ale tak napokon sme sa babu nebranili. No a teraz k veci - tiez riesim dilemu, co po tehotenstve, aku formu ochrany zvolit. Tabletky nechcem, naplaste detto, pharmatex - komplikovany, malo spolahlivy, kondom neprakticky a hlavne mam teraz duplom strach, aby nam nezlyhal v nevhodnej chvili. Jedno babo zatial na par rokov staci :D Vnutromaternicove kruzky tiez nie su 100%-ne, precitala som o nich dost vela, mnoho zien malo gyn. problemy alebo tiez zlyhali. Navyse je to investicia - cca 200 eur. Tak neviem. Mali by uz nieco vymysliet pre chlapov, okrem vazektomie :)

Bartas

matussska

aha takže celkovo vnútro nechať na pokoj počas tých dvoch hodín.

hehe jasnačka, istotu treba tiež niesme náchylný na tlačenie kočáru. nieto ešte našeho vlastného

Lulu2011

Baby na kolko percent je uvedena v letaku vyska ochrany pharmatexu pri spravnom pouziti? lebo ak je vhodny len na kombinaciu kondom plus toto, tak nic moc asi :(

matussska

Bartas-do dvoch hodín po styku sa môže umyť iba tak, aby sa jej nevymyl pharmatex a mohol účinkovať, čiže iba vonkajšie rodidlá, samozrejme bez mydla a po dvoch hodinách už si môže umyť všetko. To či sa budeš robiť do nej je iba na vašej dohode, my to robíme pre istotu cez plodné dni s kondómom, veď istota je istota.

Bartas

angela

tá kombinácia kondomu a toho toho je prečo ? len vačší pocit istoty alebo niečo iné ? zdá sa mi to trocha zbytočné aj nie ?