Dať to najlepšie zo seba

Príspevok v téme: Dať to najlepšie zo seba
afrodita

Nech uz robim cokolvek, v hranicnych sitaciach sa neviem plne skoncentrovat a podat aspon aky-taky vykon.. Ako vytazit z daneho okamihu co najviac a vyuzit svoj potencial k uspechu?
Mam pocit ze ked dojde k nejakej takej situacii, fungujem tak max na 30 precent..
Brzdi ma najma neistota, strach ale aj neschopnost vyuzit dany okamih - predtym sa na to dlho pripravujem, potom o tom nekonecne dlho premyslam ale ked k tomu dojde - som akoby mimo..Som nemozna.
Neviem ci som to napisala tak ako som to myslela ale tak dufam ze som aspon z casti vystihla moj problem
Inak mam 18 rokov
Dakujem za rady :)

Weva

Baby ja som (bola) taka ista - vzdy v konecnom dosledku vsetko dolezite dobre dopadlo, ale dokazala som sa stresovat o zivot... Proste pred prezentaciou, skuskou, nejakym prejavom som vsetko urobila preto, a napriek tomu som mala pocit ako ten posledny nepripraveny idiot (kolegovia, ci spoluziaci co na to dlabali tam sli ako najvacsi majstri samozrejme :))...

Poradit neviem, teda moc to asi nepomoze ale ako pisu ostatni - cas a vek a otukanie sa pomohlo mne. Ale inak som to nevedela urychlit, proste je to akoby biologicka reakcia mojho tela na stres a skusky, neda sa to vypnut. Mamka mi vzdy vravela, ze sa nemam stresovat lebo z toho bude mat zaludocne vredy :) ale ja to mam skratka v povahe...

sway.

afrodita Podla mna to mas v type osobnosti. Ja som opacna,neviem nic dopredu naplanovat (teda aj naplanujem,len to 50 krat zmenim) a drzat sa toho,ale naopak dokazem zapnut az vo vypatych situaciach.
PS: radsej by som bola,keby som mala schopnost si vsetko pekne pripravit.A u mna to tak bolo odjakziva.Nic sa vekom nezmenilo.

afrodita

Maoam
mas uplnu pravdu, ano zivot treba brat s nadhladom a uvolnenim ale ja neviem ako na to
milionkrat si poviem ze budem reagovat tak ako si to chvila vyzaduje - bez zbytocneho premyslania ci je to dobre alebo zle

u mna ide napriklad o vystupenia, podujatia ale tiez ustne prezentacie ..no povacsinou malichernosti nad kt. sa ini ani nezamyslia ...ja vsetko beriem az tragicky vazne, vsetko rozoberam, mam tremu, stres vsetko je prer mna nezvladnutelny problem ktory si este komplikujem zlozitym zmyslanim - ovsem nie logickym ani produktivnym - len zbytocnym...ja uz neviem co so sebou...len viem ze ma to raz fakt moze prejst, mamka z casti tiez taka bola a uz je v pohode
ale s tym sa kopi este vela dalsich problemov

Maoam

co su to hranicne situacie? co konkretne je tym myslene?

baby neplanujte tolko, nebudte take vyklepane stale, zivot sa naplanovat neda a veci sa udeju aj tak inak, ako vy chcete a ako si to naplanujete, chce to viac sebavedomie, sebadovery, uvolnite sa, berte veci lezernejsie, lahsie, chyby su pre zivot dolezite, takze pripadne neuspechy treba tiez vyuzit z tej pozitivnej stranky...

ste prilis zazrate do toho a sustredujete sa na nieco co sa vobec neda na milimeter presne naplanovat, zbytocna strata energie, naucte sa trocha improvizovat a bude to lepsie

damned_chelsea

presne aj ja mám tento problém a som v rovnakom veku...

keď niečo chcem dosiahnť a premýšľam nad tým ako viem si to presne predstaviť ako to urobím čo a ako a keď príde na lámanie chleba zas to dokazím alebo sa proste vzdám

raz to prekonáme ;D