Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

L-Tryptofán davkovanie

RNG

ffn, mas pravdu to je privelka davka. nakoniec z potravin dostane clovek tiez nieco, to by mal byt len doplnok. Ak sa ti ale netvori z tohpo dostatok serotoninu, tak prejdi na 5-HTP, z coho potrebujes podstatne menej, kedze je to len jkeden krok v premene naa serotonin(5 HT) a nie 4 kroky ako L tryptophan. Davka 2 x 100 mg na 5 HTP

ffn

RNG prosim ta, kolko mozem uzit L-tryptofan-u, ked uzivam 900 mg.Mne sa zda, ze 3x denne, ako je doporucena davka, je dost vysoka T.j 2700 mg denne. Dakujem pekne.

Matej119988

Ahoj RNG,

pises, ze: \\\\\\\"Na vyrobu serotoninu treba alebo L-tryptophan(600 mg) alebo ovela ucinnejsi 5-HTP(200 mg)\\\\\\\"

Ja som si akurat kupil L-Tryptofan a googlil som nejake diskusie na tuto temu. Zaujimam ma ci je teda lepsi prostriedok na zvysenie nalady 5-HTP. Zatial som o nom nepocul.

Beriem antidepresiva uz 10 rokov, stale som bol na rovnakej davke, sportuje, ale posledne 3 mesiace som mal obrovske stresy a teraz beriem 1,5 az 2x vyssiu davku, samozrejme docasne, pretoze sa citim velmi zvlastne a zacal som mat aj take pocity zavratov, tocenia hlavy. Pravdepodobne je to spojene s tym, ze som si zvysil davku, pockam par dni ci to prejde.

S ucinkami L-Tryptofanu sa sem pridem podelit o par dni.

RNG

Hydrocephalus je hromadenie vody/tekutin v hlave.
Akekolvek hromadenie cohokolvek sa da odblokovat rozpustidlami ako MSM , DMSO a samozrejme roznymi silnymi enzymami a pravdepodobne aj lecitinom, kedze mozog sa sklada najma z tukov.

Na vyrobu serotoninu treba alebo L-tryptophan(600 mg) alebo ovela ucinnejsi 5-HTP(200 mg).
Ale nevidim tam priame spojenie medzi hydrocefalom a serotoninom, leda ze sa s tlakom poskodi vyroba serotoninu.

majda75

dobry vecer Rng, chcem poprosit o radu pre syna
ma diagnozu hydrocephalus,ma 18 rokov
a asi pred rokom zacal mat problemi s chovanim a agresivitou, momentalne uziva psychofarmaka ake sa asi len daju.
pozerala som aj prirodne veci radila sa kde sa dalo..kupila som teraz Ltryptofan moze pomoct?

muchacc

Skus hladat v eshopoch pre kulturistiku.

len tak na rychlo najdene:
www.bodyworld.sk

Mas tam aj davkovanie aj presnu gramaz uvedenu. V tych bodybuilding obchodoch to je vela krat lacnejsie ako v inych "doplnkovych obchodoch typu Natural Bio health essences" :)

Faith Healer

aha vďaka,asi to najprv skúsim s nejakým L-tryptophan -om,alebo skúsim Remotiv 500 z "Maďarska"... aj ked som pred pár rokmi vyskúšal náhodou Felisio 425 /425mg extrakt z ľubovníku/...a to bola naozaj špica,po pár tabletkách som sa cítil ako znovuzrodený ale bohužiaľ nastúpila kríza a prestali to sem dovážať z Nemecka.

RNG

Inac v USA je vseobecne zname, ze ked sa napr clovek na sviatky hodne naje masa z moriaka, je znacne ospaly a je potvrdene, ze ma v krvi zvysene mnozstvo melatoninu. Tj viac L tryptophanu zvysuje aj hladiny serotoninu aj melatoninu. Ten isty pocit je znamy pri zjedeni vela roznych jedal bohatych na L-tryptophan.Pre laikov je toto dufam dostatocne, netreba ist do vyskumnej literatury na dokaz.
chemistry.about.com
Inac uhlie ma pravdu, ze na vyrobu serotoninu s L-tryptophanu pomahaju cukry
www.webmd.com
ale ked ma clovek malo serotoninu, prave to potrebuje, tj nie balancovane aminokyseliny su dobre na nedostatok serotoninu a s tym spojene nervove poruchy, ale prave extra L-tryptophan alebo este lepsie 5-HTP, ktore je len jeden krok od 5-HT=serotonin.

Dalsie jedlo, co uspava je napr mlieko, ktore davaju detom tesne pred spankom na to, aby rychlejsie zaspali. To tak isto obsahuje vyssie mnozstvo L-tryptophanu a tiez mliecny cukor, co napomaha vyrobe serotoninu a spankoveho hormonu melatoninu z neho.
Aj na to je hromada vyskumneho materialu, ale nemam zaujem vas s tym zbytocne zdrzovat, kedze je to dnes napr v USA uz davno znamy fakt a v praxi uz starocia.
Zrejme to poznali aj matky na Slovensku, ale akosi v poslednom case sa na to zabudlo.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

L-Tryptofán davkovanie - Fórum - ZDRAVIE.sk