Hľadám kamarátku pocas tehotenstva

nefinka

vieš čo určite by som si chcela maličkého "užiť" čo najdlhšie na jednej strane, ale zasa na druhej, ako poznám samu seba - nikdy som nebola ten typ, že radšej sedieť doma alebo robiť čokoľvek, len nechodiť do práce - tak neviem, či vydržím toľko doma.a samozrejme opať všetko závisí, ako budem vzhľadom aj na moju diagnozu vyzerať, resp. cítiť sa po pôrode.. takže v podstate ti ešte neviem dať odpoveď, zatiaľ to mám v takom štádiu, že uvidím:)

Weva

Uplne s Tebou suhlasim, ono podla mna to ako prezivas veci teraz vplyva na Tvoje babo, a ked nemusis zbytocne sa nestresuj a neunavuj... ono to, co pride po porode bude narocne este viac :) treba setrit sily!!!

A ako dlho chces zostat potom doma? Alebo kolko by si chcela ak by si mala uplne na vyber (neviem v akej si situacii, rodinnej, financnej, aky mas vztah k tomu byt doma a tak)...

nefinka

vieš čo ja práveže vôbec neviem, uvidím ako dlho to budem zvládať, keďže ja mám diagnostikovanú sklerozu multiplex, takže čakám, že mne tie sily budú ubúdať o dosť rýchlejšie. na jednej strane by som najradšej makala čo najdlhšie, ale na druhej strane, nebudem to extremne siliť, keď toho už bude moc, tak jednoducho ostanem už doma.

Weva

No tu materska nezacina 6 tyzdnov pred planovanym terminom, ale zalezi od mamicky a pripadne lekarky (ak Ta vypise nebezi Ti materska, ak nie to co zacnes Ti neskor uberu a tak kopec mamin spekuluje a drie do posledneho dna).

Mne sa podarilo dohodnut s lekarkou (a sefom), ze som bola posledne tyzdne len na polovicny uvazok. Takto som mala rytmus a chut do prace ale nepadala som s prepacenim na hubu... Teraz mam tri tyzdne pred terminom a vybrala som si nejake dni volna na buduci tyzden a potom uz matersku...

Ako to planujes Ty (alebo i ostatne baby, ak to tu niekto cita) a ako dlho chces potom zostat doma s babom?

nefinka

hej hej presne tak, jak som sa furt strachovala, či je malé ok, keď som necítila ešte pohyby, tak mi to teraz bohate vynahrádza:) aspoň nemám šancu v práci zaspať, lebo keď mi začnú oči klipkať, tak malý dá taký kopanec, že ma to hneď preberie:)
to si tak dlho vydrzala v práci?ja už mám teraz veľakrát pocit, že mám už dosť..

Weva

Maleho futbalistu, co kope o 106?

My sme este stale priecne... A uz doma na materskej od dnes, takze oddychujeme a ja dohovaram krpatej nech sa otoci :)

Weva

Ahooj nefinka :) krasny pocit, vsak?

Tu by bolo vsetko ok, keby sa moje nenarodene dieta nerozhodlo bojkotovat nas porodny plan. Uz bola otocena dole hlavou a akosi zmenila nazor a usalasila sa mi na brusku ako taka mala pozdlzna klobaska...

Tak dufam, za sa este otoci, inak musim na cisarsky :(((

A spat sa mi tiez moc neda, tak sa citim podobne ako Ty trosku oslabena. Zatial sme to ustali, ale ktovie? Bojujeme!

nefinka

no čo kočky, ako sa vám darí? ja som konečne tento týždeň už zacítila pohyby:) juhúú:) to je snád ten najkrajsi pocit na svete:)
momentalne sa akurat zberam k lekarke, kedze ma zrejme vsadeprítomná chrípka neobisla:(

Weva

Mame tu taku pripravu s cvicitelkami - cize pri porode bude lekarka (moja gynekologicka, sleduje ma od zaciatku a bude ak vsetko pojde ako ma i pri porode, od zadelenia jej ordinacie sa i odvijalo kde budem rodit, lebo je pridelena k urcitej nemocnici), potom taka porodna sestra (podla toho kto ma v ten moment sluzbu, tu npoznam) a jedna z tychto cviciteliek co nas uz par tyzdnov sprevadzaju.
Su viacere a ked pridem do nemocnice, ze ideme na vec zavolaju im a jedna z nich pride.

Dokopy sa odporuca mat s nimi tak 7-8 sedeni, sme tam vzdy 5-6 bab a "cvicime"... velmi decentne, skor sa bavime o tom ako pracovat s panvou, ako i teraz v poslednych mesiacoch odlahcit tlak co je na panve a lone, ako sa uvolnit, spravit babatku miesto, na ake pozicie sa sustredit... je to dost easy going, ale i zabava. Bola i session s tatinami - tam bolo super, lebo nas tam bolo asi 15 parov a kazdy sa 2 hodiny mohol pytat co ho zaujima :)

Podla mna porodis v poriadku i bez ale ja by som si to asi nenechala ujst, je to proste taka prijemna cast pripravy na porod. A je super byt obcas v jednej miestnosti s 6 babami co presne vedia ako sa citis a vyzeraju ako slony v porcelane :)