Neštastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Neštastná vo vzťahu
adela22

Ja ani neviem čo chcem. ale v mojom vnutri sa odohráva niečo iracionalne. Milujem svojho priatela a aj tak som pri nom neštastná :(. sme spolu skoro rok, na začiatku to bolo super-nebrala som asi vzťah tak vážne. Momentálne mám pocit, že priatel si zvykol, že mu všetko odpustím a robí presne opak toho čo chcem ja. Ja fakt niesom náročná úplne by mi postačilo keby dodržal slovo-napriklad ked sluby že budeme cez víkend spolu, zatial mi to nesplnil ani raz :(, nemá na mna čas kvôli práci-ja to chápem, práca je dôležitá, ale vidime sa cim dalej tym menej a to byvame 8 km od seba. V poslednej dobe ma napadaju uz len hlupe myšlienky, či ma ešte miluje, načo je so mnou ked so mnou nechce byť a podobne. Mali ste niekto podobny problem? ako ste to nakoniec vyriesili?

Trisha123

ja mam presne ten istý prípad....on studuje na VS a ja pracujem....a toho casu mame malo na seba, ked tiez niesme spolu dlhsie, tak zacínam mysliet negatívne...asi bude najlepsie nečakat na neho, kým si ten čas nájde...ale chodit von a najst si nejaké koníčky...budete si potom vzácnejší...i ked je to pre mna tiez ťažké, ked sa vidíme menej. Takze neboj, niesi jediná, ktorá ma taký vzťah...pa

tony444

Dedy - ruky prec od takeho neschopaka. chlap co nevyvija aktivitu v tomto smere, je povalac a neschopak. Preboha baby, co za trosky si to niekedy hladate ked to tu citam? Nezamestnani, alkoholici, flakaci...

dedy

No on nemá na začiatok ani tých 200€.
Vážne sa snažím netlačiť. Veď momentálne to je jedno, že koľko má, ide o to, aby získal nejakú prax a skúsenosť. Už je pár rokov po škole a nič normálne ešte nerobil. A to čo robil si nikdy nenašiel sám, vždy mu to niekto doslova dal pod nos. A z toho mám reálny strach. A keď mu chcem pomôcť, aspoň nejako prepísať životopis alebo niečo podobné, tak ma odmieta. A nechcem kvôli niečomu takému si kaziť vzťah ale povedzme si pravdu, peniaze sú nakoniec aj tak budú dôležité.

Mimulus

Práca za 200 euro hrubého sa nájsť dá ale dá sa z toho žiť a ísť ešte aj na pivo? Dobrá práca sa niekedy hľadá ťažko a trvá to oveľa dlhšie ako mesiace.

Mimulus

dedy ja mám tiež len tie brigády a toto mi úplne pokazilo vzťah. Hlavne na neho netlač nech si nájde prácu! Ale zaujímaj sa a poprípade mu pomôž nejakú zohnať. Lebo viem ako som sa cítil, keď mi Manželka povedala, že ...píp na moju prácu, keď som niečo našiel. Totálny nezáujem.

dedy

Uvažujem trochu. Možno by ste mali byť rady, že nejakú prácu. Môj momentálne nemá prácu, sme síce mladí, ja chodím na VŠ a on býva s rodičmi, ale proste má problém nájsť si niečo. Aj keď sem tam nejaké drobné brigády na kratšiu dobu mal, a vtedy sa vídavame len po večeroch a nejaké zážitky nám pripadajú jedine na soboty, lebo nedele má plné. No problém je skôr, že do hľadania roboty sa príliš netrhá a bojím sa či jedného dňa keď spolu budeme chcieť žiť bude schopný sa postarať sám o seba, a podobne, keď si nevie nájsť dlhodobejšiu prácu teraz. A nejde tu o pár týždňov ale často sa to ráta v mesiacoch, keď potom nemá ani cent aby sme šli na pivo, nieto ešte na výlet. Sme spolu už dlhšie a najprv som sa mu do toho nestarala ale teraz sa fakt bojím, keďže uvažujeme aj o budúcnosti a podobne, len mám obavy že z čoho budeme žiť, keď teraz sa do hľadania roboty nejako netrhá. Čo myslíte?

mili8412

Ahoj Adelka, presne viem o com hovoris..,ja mam 2-rocny vztah a v poslednej dobe som stale aj tak sama, presne ako hovoris najprv to bolo ako z rozpravky a potom...posledny polrok praca,praca a potom niekde som ja..Ja osobne by som rozchod riesila ako poslednu moznost.Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat ze nase rozhovory boli zbytocne, ano je pravda ze sa to zmenilo ale iba na jeden, dva dni a potom akoby to uz ani pravda nebola.Proste velmi rychlo zabudol co slubil, Na vsetko co sa biznisu tyka si cas najde ale na mna zial nie!Ale robis presne tu istu chybu ako ja..prave to ze vsetko odpustis a vyhovies mu, si je tebou tak strasne isty.Prave to ze sa zoberies a pojdes niekam von je to najlepsie riesenie a prestanes cakat kedy si konecne najde na teba cas.Osamostatni sa a prestan byt na nom zavisla muzi to tak chcu a presne vtedy sa o teba zacne zaujimat!a hlavne nanho nenaliehaj ked to prestanes od neho ziadat najde si ten cas aj sam,,,

Bubu****

v tomto prípade by som stavila na ten úprimný rozhovor. Máš to zložité. Môžem ti povedať čo by som urobila ja. Osobne nechcem nikoho navádzať na rozchod takže to ber čisto ako môj názor a dva krát si to rozmysli, či to urobíš tak ako by som to urobila ja.
Ja by som asi (keďže neviem presné podrobnosti o vašom vzťahu) sa s ním jeden pekný večer porozprávala o tom, že som si to takto nepredstavovala, že som sa v ňom sklamala a že ak je toto naozaj jeho povaha, tak si balím veci a odchádzam. Povedala som to teraz veľmi z rýchlika tak to tak ber. Možno by bola najvhodnejšia kombinácia tých dvoch. Nenávidím rozchody a rozchodom to určite nerieš aj keď vyššie píšem o niečom inom. Rozchod je posledné možné riešenie. Teraz mi napadlo, že možno by som sa ešte jedného dňa zdvihla a vrátila sa tak 2 - 3 hodiny po jeho príchode domov s tým že by som si nechala mobil doma. Niekto by ma asi za toto zabil, ale aspoň si uvedomí čo má doma a čo si má viacej vážiť. keď nezaberie, tak by som sa nad tým vážne zamyslela. Opakujem - ber veľmi s rezervou to čo som teraz napísala...

mimula

dobre bubu, spraaaavne, pekny postup, ale co ak s tym chalanom byvam, doma som stale, on si ma ma istu, byvam so snim v jeho meste, nepoznam tu takmer nikoho, do prace nechodim, a vie ze som na byte tristvrtiny casu, nemam ani tak kde chodit....a kedze ma ma istu, zacina sa spravat uplne ako grobian...a robit to co nemam rada, a naschvaly..mmmmmmmmm? co by si vtedy poradila....to je fakt lahke, ked spolu dvaja nebyvaju, ale co ak ano...co vtedy

Bubu****

ale na druhej strane pokiaľ je ta práca dôležitá je to pochopiteľné. Pokiaľ nie je vo vašom vzťahu iný problém, skús sa podľa mna nad tým povzniesť. Keď spolu budete niekedy možno bývať, nebude ti to tak prekážať. A keby si prišla na riešenie takejto situácie pošli echo, nech sme potom aj my o niečo múdrejšie :-)