Povinná gynekologická prehliadka

Jaana

Dobrý deň, hľadám odpoveď na tú istú otázku ako Miriam.
Verím, že dostanem odpoveď k otázke.
Mám veľký strach, ak mám ísť ku gynekologičke.
Samozrejme, že som už bola.
Otázka:
Pri nástupe do zamestnania sa od žien vyžaduje aj potvrdenie od gynekológa???
Ďakujem za priamu, a najmä overenú /zákonom stanovenú/ odpoveď.
Pred pár rokmi som kvôli tomu nenastúpila do práce.Nešla som ku gyn.
Viem, že to málokto pochopí. Iba ten, čo vie ako pôsobí strach.

odpovedam

zamia, hazardujes so zivotom, ked ta nevysetri lekar pred predpisanim hak. Musia predsa poznat anamnezu a zvazuju asi 10 kriterii, co zene predpisat... to nie su cukriky. Na toto by som ja teda hrda nebola. Uz ked si clovek nevazi svoje zdravie, tak co potom? :-/

zamia

žiadna POVINNÁ preventívna prehliadka neexistuje...dokonca aj HAK som si byboxovala bez toho, aby som bola vyšetrená gynekológom...nepodarilo sa mi to síce na prvýkrát, ale podarilo sa...ja som bola prvýkrát na vyšetrení ako 36-ročná...takže ju nestrašte

janekMY33

Ale ja sa domnievam ze ty mas strach ze???Ale uvedom si jednu vec ze na pravidelne gynekologicke vysetrenia chodi iba 30% zien a to ma za nasledok ze za 1 rok ma rakovinu prsnika az 8000 zien a dievcat a s toho na to umrie 2000 a co tak rakovina krcka meternice a rakovina maternice a pod.????Tak netreba sa bat a treba chodit na pravidelne prehliadky aj gynekologicke

miriam444

Myslím si, že moje problémy sú moja osobná vec. Otázka, ktorú som položila znela jasne. Či ma niekto môže poslať na gyn prehliadku. Či je to potrebné pre čokolvek. (čo sa netýka mojko zdravia a prevencie samozrejme) myslím zamestnanie alebo zmenu lekára a pod.

Anaya

Gynekologická prehliadka nie je povinná,... je v záujme každej ženy, aby šla raz do roka na vyšetrenie, aj keď nemá problém.

lulu22

nerozumiem ženám, dievčatám, ktoré nechodia na preventívne gyn.vyšetrenia! veď na to máte nárok! je to zadarmo, tak to využite a možno doktor objaví niečo, čo ste ani netušili a zachráni Vám možno aj život. Veď na tom nič nie je, jemu je jedno, ako tam dole vyzeráte, podstatné je, či ste zdravé vo vnútri :)

a tiež mám pocit, že miriam je zarytá odporkyňa.. bohvie koľko má rokov a čoho sa tak bojí..