Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

rebeccus

Po troch rokoch, kedy som sem napísala prvýkrát a bola na začiatku "boja" s HIT, vám napíšem moje skúsenosti ako s ňou žiť. Najviac mi pomohlo striktné vynechanie zakázaných potravín asi na jeden rok. Jedla som len čerstvé potraviny, varila som len toľko, koľko sme s manželom zjedli (takže žiadne skladovanie a prihrievanie), vynechala som koreniny okrem doma vypestovaných byliniek. K tomu som užívala 3x denne DAOsin pred jedlom, vlákninu a Probiotics Imun.Pitný režim 2 - 3 l vody a čajov (neviem či to malo na zlepšenie vplyv, pretože som vždy bola "kačica" a veľa som pila aj predtým). Bolo to ťažké, strava sa mi zdala fádna, prišlo aj na slzy keď som strácala nádej, že to má zmysel. Nikto mi nevedel poradiť ako na to,bola to vtedy takmer neznáma diagnóza, nejaké informácie som našla len u Dr. Bukovského. Po roku som vysadila DAOsin, užívam len probiotiká a môžem s mierou jesť aj potraviny s vyšším obsahom histamínu - kvasenú kapustu, špenát, paradajky, syry... Citrusy, koreniny a alkohol vynechávam doteraz, nechutia mi. Naďalej si pripravujem čerstvé jedlo, neskladujem zvyšky. Vyhýbam sa polotovarom, konzervám - všetko sa dá pripraviť čerstvé doma. Pečiem si domáci chlieb(teda pekárnička pečie)a snažím sa čo najmenej požívať pšeničnú múku. Ak sa mi stane, že to s histamínom preženiem, začne ma trochu svrbieť koža na rukách, znova som týždeň poslušná,dodržím diétu a som v poriadku.Dúfam, že vám to pomôže a dá nádej, že sa to dá zvládnuť.

karhacik

Zdravim vas ludia, somnou to tiez vyzeralo ze budem mat histaminovu intoleranciu tak mi doktor odporucil uzivat daosin,,, kupil som 60 kusove balenie za 40 eur,no a nakoniec zistili ze mi robi problemy cokolada takze z balenia su odjedene 2 tablety, a tieto lieky su mi zbytocne kedze po 2 tyzdnoch vyhybania sa cokolade a jej vyrobkom problemy prestali, tak sa chcem opytat ci niekto nemate o tych 58 tabliet zaujem, predam ich za 30eur a postovne zaplatim ja. ak mate niekto zaujem tak ma prosim kontaktujte na moj email karhak@pobox.sk

RNG

Raz som jednu flasku vypouzival, ciste prevencne, lebo som mal caste unavy(necudo pri 60 hodinovom pracovnom tyzdni, co napriek pokrocilemu veku este stale dodrziavam) a zda sa mi, ze mi to trochu pomohlo. Odmnorenie tela kazdemu pomoze a ja som si ho zamoroval vyse 60 rokov, tj iste mam kadeco neziaduce zabudovane najma do tukov, kam telo odpratava mnohe najma vodorozpustne skodlive latky, aby nezostali v obehu.

bujak21

aha takže nemam kupovať vo väčšom množstve dobre tak kupim jednu inak vy ste to brali? a ak ano zlepšilo sa niečo?

RNG

Iherb ma postovne len 4 alebo 6 dolarov na Slovensko a nad 22 dolarov ti zacnu robit problemy s DPH a clom na Slovensku.

bujak21

tak našiel som tam toto

-odkaz odstránený-

je to to čo myslíte ? dám vam tu môj e-mail kde ma možete kontaktovať aby sme to tu nezapsamovali nevadi mi tu písať len či nam potom nezmažu príspevky ale ak nie tak možme aj tu písat nech to vidia ostatní, tekken8@centrum.sk

a tie tablety mam užívať 2x2 tableti denne ? to znamená 2 ráno a 2 večer? a ešte kolko toho asi treba aby som neprerabal na poštovnom atd..

RNG

Potravinovych alergii je hromada, nie len histaminove, co sa daju riesit vyhybanim sa necerstvym jedlam, kvasenym a podobne.
Tu mas zoznam roznych jedal s vysokym a nizkym histaminovym obsahom a najdes ich tam dostatok s nizkym obsahom bielkovin, co sposobuju histaminovu reakciu.
Odporucam ti odmorit si telo enzymami, ako napr entericky pokryty pancreatin, napr od vyrobcu Solgar, kde je v kazdej tablete ekvivalent 3000 mg pankreatickych enzymov Davka 2 x 2 tablety je dostatocna na to, aby si si telo pomerne rychlo odmoril Pozri na napr iherb.com odkial si to mozes objednat.

bujak21

takže mam uživat DAO a mikrovlaknini ?? nemohly by stemi tu prosím napísát alebo dat odkaz ako to užívat a kde to kupít za dobrú cenu? e etše, je teda možne na trvalo vyriešit problem HIT ? zajtra idem k neurologovi .. a objednam sa na infekčne nech mi to potvrdia sice som si na 90 % isti že to je HIT ešte ak by niekto tunák mal orientačni zoznam potravin ktore možno konzumovat a ktore nie

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Histamínová intolerancia - Fórum - ZDRAVIE.sk