Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

janoo

histamin - cosi ako kozny hormon v ktorom sa udajne nachadza urcity druh bielich krviniek,bazofily.na tvorbe histaminu sa podielaju potraviny v ktorych sa nachadza organicky hlinik.su to hlavne:zemiaky,biele vino,vajcia,pivo,jahody.umocnenim tychto potravin nielenze stupne hladina histaminu ale "spusti" sa kozne ochorenie zvane zihlavka.
++++ neviem.

tunderke

Ahoj vospolok!Ja som sa dozvedela tento týždeň,že mám histamínovú intoleranciu.Som zdravotníčka,ale predtým som o tom vôbec nepočula.Už 8 rokov držím bezlepkovú diétu,lebo mi zistili celiakiu,no trávenie sa mi zhoršuje aj odvtedy.Už som len kosť a koža so všetkými príznakmi HIT.
Začala som užívať Daosin,diéta mi už problém nerobí a chvála Bohu,cítim sa oveľa lepšie vo vlastnej koži.Uvídíme ako bude ďalej,ale som nesmierne vďačná imunológičke,že konečne zistila čo mi vlastne je.
Trpím už roky nespavosťou,so strašnou únavou,občas opuchy nad ľavou klúčnou kosťou/RZP ma bráva na JiS do B.B/,zapchatým nosom,občas so svrbením celého tela atď,a nikto už roky neprišiel na to,čo mi vlasdtne je.
Doteraz mi v kuse bola zima/skôr išla som zamrznúť/a trpela som s vnútorným nepokojom,teraz po tabletkách prestala ma aj hlava bolieť a dúfam,že konečne mi bude lepšie.
Moja e-mailová adresa tunderke7@zoznam.sk
Vďačne vám odpíšem ak by ste na mňa mali otázky.
Majme sa krásne!

tunderke

Ahoj vospolok!Ja som sa dozvedela tento týždeň,že mám histamínovú intoleranciu.Som zdravotníčka,ale predtým som o tom vôbec nepočula.Už 8 rokov držím bezlepkovú diétu,lebo mi zistili celiakiu,no trávenie sa mi zhoršuje aj odvtedy.Už som len kosť a koža so všetkými príznakmi HIT.
Začala som užívať Daosin,diéta mi už problém nerobí a chvála Bohu,cítim sa oveľa lepšie vo vlastnej koži.Uvídíme ako bude ďalej,ale som nesmierne vďačná imunológičke,že konečne zistila čo mi vlastne je.
Trpím už roky nespavosťou,so strašnou únavou,občas opuchy nad ľavou klúčnou kosťou/RZP ma bráva na JiS do B.B/,zapchatým nosom,občas so svrbením celého tela atď,a nikto už roky neprišiel na to,čo mi vlasdtne je.
Doteraz mi v kuse bola zima/skôr išla som zamrznúť/a trpela som s vnútorným nepokojom,teraz po tabletkách prestala ma aj hlava bolieť a dúfam,že konečne mi bude lepšie.
Moja e-mailová adresa tunderke7@zoznam.sk
Vďačne vám odpíšem ak by ste na mňa mali otázky.
Majme sa krásne!

zebrička

samm - toto všetko mám dopodrobna naštudované čo odporúčaš, aj knihu Histamínová intolerancia ...
- ale priznám sa, že začínam stále viac a viac veriť tomu, že u mna bola histamíny vyprovokované zápalmi pod zubami .... a prečo mám ten dojem?
lebo ako mi postupne vytŕhajú zuby, ktoré boli podla toho panoramatického snímku určené akože majú ložiská pod korenmi - tak je mi stále lepšie a lepšie. Opuchlinky a fliačky mám sem/tam iba .... a to by som celkom vydržala takto. S nedávnou minulostou sa to nedá ani porovnávat tento momentálny stav.
Potom som sa vlastne nemohla ani čudovat tomu, že ani pri dodržiavaní prísnej diéty mi nebolo ani trošku lepšie.
Len musím vydržať ešte to odstranovanie zubov - ešte ma to čaká možno ale 4x

dada

trpím tiež tou chorobou už od mája 2011 a kožná mi predpísala Rupafin ktorý mi veĺmi pomáha.Alergologička mi dala spravi´t vyšetrenie na DAO syndróm a vyšlp mi že sa mi v tele netvoria enzými ktoré ničia hystamín. Budúci týždeň mam k naj ís´t a dohodneme sa na ´dalšej liečbe.Dieta je však veĺmi doležitá, lebo sama na sebe pozorujem že ke´d jem potraviny ktoré mi škodia to svrbenie je neznesitaĺné. Ja si veĺmi chválim Rupafin, lebo ten mi tak pomohol že ke´d aj mám svrbenie fĺaky sa mi už asi 3 mesiace vobec nerobia , ale ten jedálniček je veĺmi doležitý. Bohižiaĺ sem zapadá strašne veĺa potravím a n edokážem sa ich vzdať. Spomeniem si vždy na to keď príde to neznesiteĺné svrbenie!

OLGA z BA

Ahojte dievčatá, prečítala som si o Vašich problémoch so žihľavkou a opuchaním.
Je to fakt hrozné, kto to nezažil neuverí. Úplne Vám rozumiem. Tie opuchy sú hrozné najmä na tvári...Ja som sa s tým dlho zmierovala...mám HI 45 z 80, dá sa s tým žiť. Skúšam stále nové veci, ale som presvedčená, že všetko je v žalúdku. Verím na bylinky, začala som brať riasy a tiež je to asi trošku aj o psychike. Je to asi o žalúdočnej flóre a o tvorbe enzýmov. Skúšajte všetko prírodné a hlavne čo najmenej cukrov. (pre mna je to trest lebo zbožňujem sladké veci...)
Držím Vám palce.
Niekedy sa zase ozvem.
P.S. V lekárni mi tiež poradili Calcium.

zebrička

ach,
keby som mala iba žihľavku, a nie také velké mapy spuchnuté a bolavé, a ešte aj červené.
Aj ja som čítala o tom vitamíne C, aj som si začala dávat ten s postupným uvolnovaním,ale odstavila som ho, lebo tá tobolka obsahuje farbivá nejaké, a tie tiež škodia čo sa týka histamínov. Radšej si kúpim celkom obyčajné Céčko. Podobne som čítala aj o vitamíne B6 - že priaznivo posobí na kožné problémy.

eam

zebrička nepotešila si ma, že tvoj stav sa nelepší. Ja mám zuby o.k. a aj tak mám tú žihľavu. Ja som ešte nebola u tej kožnej. Tu som sa dočítala, že aj C vitamín zlepšuje stav, tak som si ho nasadila a neviem či to ozaj pomáha, ale keď som sa vyhodila, tak to nebolo tak veľa a vydržím bez vyhodenia cca 4-5 dní, no a keď cítim nejaké svrbenie, že to na mňa "ide", tak si dám FIXIT a zas mám 4-5 dní pokoj. Ten jedálniček čo som si písala, nemal význam.Raz som sa z toho vysypala a druhý raz nie. Tak ti držím palce, nech sa ti to zlepší.