Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

zebrička

... ja nemám žiadne zmeny,
pomaly mi začali dávať von zuby, na korenoch ktorých bol zápal, ale stav flakov a opuchov sa nemení k lepšiemu vobec - dnes som ponatieraná masťami proti svrbeniu a boleniu ako indiánka, neviem čo dalej .... momentálne som dosť v stave zúfalstva ... a neviem prečo mi nie je lepšie ked beriem aj Daosin pred jedlom.

želám vám všetko dobré :-)

eam

zebrička - díky, prečítala som si aj to. Kožná mi navrhla, že ma pošle do nemocnice, kde by mi to zistili. Tak uvidím a dám vedieť.

zebrička

eam, velmi ma mrzí, že ta takto odpískala lekárka, aspon ti mohla niečo začat predpisovat na ulahčenie priebehu ochorenia - ale to by sa asi musela viacej zaujímat o tvoj problém ...

ten výsledok bohužial neviem čo znamená, a čo keby si skúsila povedat obvodnej lekárke, aby ta odporučila inému alergologovi, alebo infektologovi ....

ja som sa s tým naštastie dostala k lekárke, ktorá ma sleduje kvoli borelioze, takže som velmi rada, že sa ma ujala aj v tomto ...

Ešte som našla jedno podobné diskusné forum:

www.zdravie.sk

zebrička

rebeccus, dakujem ti velmi pekne za tvoje slová, súhlasím s nimi, je to tak - asi sa treba naozaj s tým vnútorne rýchlo vyrovnat, a netrápit sa každý den kvoli tomu, ... hoci viem, že aj tak budem každý den pri každom zasvrbení hladat nové ložiská fliačkov, alebo velký flačisko ... ale pokúsim sa byt trpezlivá.

A pýtaš sa na lieky - beriem 2x denne Denerel, ktorý je aj na zápaly, kedže ja tie flaky niektoré mávam velmi červené, horúce, a vraj presiaknuté z ciev .... a potom podla potreby mám brat Dithiaden.

eam

zebrička - dopadla som tak, že mi alergologička povedala, že vyšetrenie na HIT je veľmi drahé a poisťovňa jej už nadáva, že je drahá. Tak s takýmto prístupom som sa ešte nestretla.Dala mi ešte brožúrku HISTAMINOVA INTOLERANCIA, hoci som jej povedala, že to mám prečítané na int. No ale prečítala som si ju a stále mi vychádza, že by to aj mohlo byť. Viem, že sa to veľmi ťažko zisťuje, ale ak mi toto nedá vyšetriť ako mám vedieť či to mám? A čo som pozerala do karty z pred 4 r. mám tam histamín na 4 krížiky, nevieš náhodou čo to znamená?

rebeccus

Zebrička,
opuchy pier a očí mávam aj ja, zápästia mi nepuchnú, len občas členky. Neviem presne či je to z HIT, hoci mne nepuchli nohy ani len v tehotenstve, ale som aj alergička tak je to ťažko odlíšiť. Predpísali Ti aj antihistaminiká? Ja beriem Aerius. Viem že Ti to teraz pripadá tak, že je to hrozné a všetko Ti škodí, ale mne sa najviac osvedčilo byť trpezlivá a keď sa s tým naučíš žiť tak sa Ti aj uľaví. Možno teraz trošku mudrujem, lebo aj mňa chytala panika a aj som si poplakala. Nič som tým nezmenila a chtiac nechtiac som sa musela upokojiť.

zebrička

rebeccus, aj moje flaky sú kadejaké mapovité, tiež zdurené, červené ... niektoré menej, niektoré viacej ... tie čo sú velmi zdurené a vyvýšené nad pokožku, tak tie sú okrem svrbenia aj bolavé .... a potom mávam ešte čisté opuchy, asi niečo ako ty na perách - aj ja mávam na perách, na očiach, ušiach, zápästiach ..... ja už výsledok HI mám = 27 ..... ale musím si dat i tie zuby prešetriť ...
Ach, keby som sa ja už tiež dostala do takého trošku lahšieho štádia, že by som si vedela už aj určit čo mi uškodilo ... bola by som velmi rada tomu ... lebo teraz mám stále ešte pocit, že mi škodí všetkooo ....

zebrička

eam, mne možno aj niečo na tých zuboch objavia, som si vedomá toho, že mám zlý chrup - aj ked pravidelne opravovaný, ale čítala som že velmi organizmu škodi aj vela amalgámu lebo obsahuje ortuť a iné nevhodné zložky
Napíš potom ako si dopadla ...

rebeccus

Zebrička, moje červené fľaky sa objavili najprv na hrudi, ramenách a chrbte ako neohraničené, mapovité zdureniny, ktoré veľmi svrbeli. Nekôr sa objavili aj na bruchu a stehnách. Ak poznáš solárnu dermatitídu, trošku sa to na to podobá. Ja som bola alergologický pacient a napriek tomu že som dodržiavala pokyny lekára som bola rezistentná na liečbu. Vtedy môj lekár vyjadril podozrenie na HIT. Myslím že aj Tebe by mohol D-HIT test krvi preukázať, či sú Tvoje problémy prejavmi HIT, alebo zubov. na kožné prejavy mi lekár predpísal emulziu Locoid crelo a kázal používať krém Lipobase (dostať kúpiť v lekárni aj bez receptu)na premasťovanie pokožky. Odvtedy sa mi menej často objavujú červené fľaky, len ma svrbí pokožka ak poruším dietu a zjem nejaké pečivo. To, že mi niektoré potraviny škodia zistím okamžite, pretože alkohol mi hneď vyvolá astmatický záchvat a paradajky, citrusy, kvasená kapusta, koreniny mi spôsobia opuch pier alebo svrbenie v ústach. Na kysnuté pečivo a ryby reagujem neskôr, škrabaním sa :-). To zistíš potom aj sama na sebe, čo si jedla, keď si sa škrabať nemusela. Môj lekár ma varoval aj pred liekami proti bolesti a horúčke, že to môžu zhoršovať, ale zatiaľ neviem, aj ja si len zvykám na svoju diagnózu a ešte ma dosť hnevá. Postupne mi prestávajú chutiť potraviny, ktoré mi ubližujú a s alkoholom a čokoládou nemám problém, nikdy mi nechutili. Prajem Ti krásny deň!