Magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Magneticka rezonancia
mmilan7

Chcem sa spýtať,že kto môže odporučiť MR.Ja mám problém s krčnou chrbticou a po rehabilitacií sa mi stav zlepšil,ale to nie je ešte vyliečené.Je to v SR pravidlom,že skôr liečia a keď to nevyjde,tak zisťujú diagnózu?Ja sa už liečim asi pol roka a mal som veľmi zle stavy.Nebol som okrem vyš.u neurológa,ciev a u rehabilitačného lekára na žiadnom inom/RTG,MR atď./vyšetrení.Mám závraty a cítim bolesti v krčnej chrbtici.Iste uznáte,že pri tak úbohom socialnom systéme nemôžem si dovoliť ako živnostník tak dlho nerobiť a nechať sa bez riadnej diagnostiky utešovať,že je to lepšie.Už sa mi to 3X vrátilo.Môžem si síce aj individuálne MR zaplatiť,ale je to veľmi drahé.Ináč ju hradí celú ZP.Mám za to,že či sa lekári nesnažia aj keď bez efektu si najskôr z nešťastia druhých nahnať vlastný príjem.SR podpísala deklarácie LP,chartu práv pacientov atď.,kde sa tvrdí o rešpektovaní času chorého.Určite včasná,presná diagnostika má rozhodujúci vplyv na dlžku práceneschopnosti.Prosím Vás kde sa môžem domáhať MR keď nechcem už ďalej sa nechať bez presnej diagnostiky liečiť.Viem,že na to právo mám,ale ako to chodí v SR.

anicka89

Peter vôbec to tak nie je, že najlepší, každému vyhovuje niekto iný. Mne napríklad sedeli v Spinne v Ružomberku, tam som si dala robiť magnetickú na odporúčanie sesterky a bola som rada, že som tam išla, nečakala som dlho na termín, urobili mi aj popis super aj všetko čo bolo treba sme riešili :) niekde k tebe pristupujú až tak, že otravuješ, ale tu vôbec :)

Peter214

mascha ako to myslis ze v BB by mali byt najlepsi? To akoze si myslis ze nikde inde nie su dobri odbornici?
Vobec neviem ako si to vysvetlit :O

mascha

čo sa týka hlavy, mozgu, tak v BB by mali byť najlepší,čiže musí závisieť aj od viacročných skúseností..
ale čo sa týka nasadenia terapie môže rozhodnúť až kontrólna MR po zmenách, čítala som napríklad v prípade pacienta, keď sa pri prvom popise neurčité ložisko, pri kontrolnom objavilo na inom mieste zistili, že sa jedná o živú pohybujúcu larvu parazita

magduska

..mascha tak to je akoze ruzova vyhliadka ze vsetko to zavisi od popisujuceho lekara...podla mna clovek ked ma nejake problemy tak chce mat tu magneticku urobenu dobre, kvalitne a rovnako dobre ju aj popisanu!

anicka89

Záleží na čo potrebuješ magnetickú rezonanciu. Je to podľa toho či potrebuješ urobiť magnetickú jedného kĺbu alebo jednej časti chrbtice. Od toho sa tá cena odvíja. Buď je to 99 alebo teda 175 euro...teda aspoň na klinike kde mne robili magnetickú rezonanciu :)

lexxa

To že platí zákon schválnosti nie je moc dobrá správa pre mňa ja by som bola rada, keby som si toto vyriešila čo najskôr a nemusela by som to nejako odkladať aby sa nestalo, že nakoniec na to nejako zabudnem alebo niečo :(

mascha

napríklad LC, PD,BB, spravia aj samoplatiteľom, ale závisí aj od rádiológa na akej úrovni popíše nález, CD sa nemusí dať skopírovať,poslať cez internet..
väčšinou platí zákon schválnosti, takže napriek tvojej snahe ti to nemusí výjsť...

lexxa

Ako sa ceny pohybujú pre samoplatcov? Riešila som pre seba minulý týždeň magnetickú, mám aj odporúčanie, ale termín mám u nás v nedohľadne, preto premýšľam, že nebudem to cez odporúčanie ani riešiť a že to vyriešim po svojom, len neviem koľko ma to asi vyjde?

magduska

...Peterfk aj nejake odovodnenie mali preco ta tak nevezmu? ...nezda sa mi to celkom fer ale dobre budis aj to sa stava..radsej si daj poradit a chod na nejaku kliniku kde to maju oskusane...ze beru na magneticku aj takto samoplatcov....