Bolest pri pohlavnom styku

Príspevok v téme: Bolest pri pohlavnom styku
KristIIIna

Ahojte,

mam 26 rokov a od zaciatku mojho pohlavneho zivota (t.j. 19r.) mam pri pohlavnom styku bolest na vstupe do posvy, resp. 2 prstoch, hoci som uplne vzrusena a uvolnena (samozrejme vlhka). Podotykam, 'vnutro' ma dostatocny priesor pri vzruseni, len ten vchod je problem. Najviac to boli pri zaciatku styku, potom to citim menej. Zvycajne sa mi po sexe urobi trhlinka pod vchodom (mimochodom). Na zaciatku mojho pohlavneho zivota to bola neznesitelna bolest, az do placu, avsak som to nechcela vzdavat, tak som sa na to obcas dala. Postupne sa to zlepsilo aspon tak, ze po prvych povedzme 10 zasunutiach pocitujem aj pozitok a bolest ustupuje do pozadia. Partner musi byt velmi opatrny, keby ho dal dnu naraz, ach to ani nechcem vediet...

Mala som asi 5 sexualnych partnerov, iba jeden z nich s najtensim penisom mi nerobil problem (Ostatni mali cca priemerne velkosti). Gynekologovia tvrdia, ze vsetko je v najlepsom poriadku. Ja si svoj problem najpravdepodobnejsie diagnostikujem ako 'znizenie elasticity posvoveho vchodu'. Takisto pre istotu pripomeniem, ze nemam ziadnu infekciu - bola som viackrat vysetrena.

Ma niektora z vas podobny problem?

Dakujem za odpovede

maca777

Dievcata, tiez mam ten isty problem a dost som o tom vela citala, nikde sa nepise a ani mi to nikdy ziadny lekar nepovedal, ze tato bolest by mala byt v dosledku virusu, jedine zeby to bol virus ktory este neobjavili, precitajte si nieco o vulvodynii resp.vulvitide, bohuzial u nas je tom popisaneho malo, treba najst v google zahranicne stranky, bohuzial lekari,podotykam zahranicni, lebo ti nasi nic nevedia a neriesia v tomto smere, nevedia jednoznacne urcit vyvolavajucu pricinu. Mne pomahaju ciastocne sedacie kupele v sode bikarbone, okamzite bolest pominie, bohuzial nema to trvaly efekt, jedna z teorii tvrdi, ze to moze sposobovat nadbytok kyseliny stavelanovej v moci, v dosledku ktorej sa v sliznici tvoria jej krystaliky ktore tu bolest sposobuju, treba brat B6, horcik, E vitamin atd.,momentalne to skusam, hodte si to do googlu a najdete viac o tomto probleme. A tym co tu maju trapne prispevky odkazujem, ze nech netrepu o com nemaju ani sajnu, nie je to ziadna sranda zit s tymto problemom ktory moze postihnut kazdu jednu zenu a rozhodne to nema nic s promiskuitou,ta krava co to napisala je iba uboha krava.

maca777

Dievcata, tiez mam ten isty problem a dost som o tom vela citala, nikde sa nepise a ani mi to nikdy ziadny lekar nepovedal, ze tato bolest by mala byt v dosledku virusu, jedine zeby to bol virus ktory este neobjavili, precitajte si nieco o vulvodynii resp.vulvitide, bohuzial u nas je tom popisaneho malo, treba najst v google zahranicne stranky, bohuzial lekari,podotykam zahranicni, lebo ti nasi nic nevedia a neriesia v tomto smere, nevedia jednoznacne urcit vyvolavajucu pricinu. Mne pomahaju ciastocne sedacie kupele v sode bikarbone, okamzite bolest pominie, bohuzial nema to trvaly efekt, jedna z teorii tvrdi, ze to moze sposobovat nadbytok kyseliny stavelanovej v moci, v dosledku ktorej sa v sliznici tvoria jej krystaliky ktore tu bolest sposobuju, treba brat B6, horcik, E vitamin atd.,momentalne to skusam, hodte si to do googlu a najdete viac o tomto probleme. A tym co tu maju trapne prispevky odkazujem, ze nech netrepu o com nemaju ani sajnu, nie je to ziadna sranda zit s tymto problemom ktory moze postihnut kazdu jednu zenu a rozhodne to nema nic s promiskuitou,ta krava co to napisala je iba uboha krava.

lenka222

kIIIka moj mail je lastovicka123@centrum.sk dakujem velmi pekne za vasu ochotu poradit.. darkdark pytala som sa gynekologicky na ten vaginizmus ale povedala ze to nemam lebo ze to by tam bola nejaka porucha a nie je, tak toho sa nemam bat, vraj to mam len v hlave ale ja to nemam v hlave, ja to chcem, chcem svojho priatela, uz tak dlho sa o to pokusame :( a prsty do mna da 2. zatial sa 3 nepodarilo este, myslite ze sa to fakt roztiahne?

KIIIka

Uz ked som sa rozpisala... Chcela by som v kratkosti nadviazat na prispevok "Nechapem to", ktora reaguje zrejme na prispevok mariky_c

Ak raz pisem, ze bolest mam od samotneho prveho styku, teda od samotneho prveho partnera, tak tazko to bude z promiskuity. Skuste si niektori prispievatelia po sebe precitat, co pisete...

A mimochodom, jedna osoba, co sa do mna zacala navazat, pravdepododobne zmazala svoj prispevok, resp. prispela k jeho vymazaniu. (Nejdem pisat jej meno)

Nemala by som sa vyjadrovat za darkdark (snad mi to odpustis), ale jej zaucinkoval jeden bylinny pripravok. "Pozicala" mi z neho na vyskusanie, no mne nezabral. Urcite sem nejdem pisat nazov vyrobku, aby ste neodpadavali poniektore, ze ci som ja alebo ona z jahody spadla, vzhladom k tomu, ze uz som "jahodove" reakcie na tento produkt v istej diskusii videla..

tpch

Samozrejme k penisu sa nedopracujete pri prvom skusani, moze to trvat pomerne dlho, kym sa dokazu tvoje svaly uvolnit. Ak ta stipe Mesocain, skuste nejaky normalny lubrikacny gel. Cim viac, tym lepsie.

tpch

lenka222, asi trpis vaginizmom. To je krcovite bolestive stiahnutie svalov pri pokuse o vniknutie. Lieci sa to postupnym "roztahovanim" posvoveho vchodu za pouzitia znecitlivujuceho gelu (aj Mesocain moze byt). "Postupne" znamena to, ze partner najprv skusa vniknut dnu malickom, treba velmi opatrne. Ked sa podari malicek, tak pouzije o nieco hrubsi prst atd., az kym sa nedopracujete az k penisu. Ak by to neslo ani tak, urcite navstiv sexuologa.

lenka222

ahojte, ja mam rovnaky problem ale na rozdiel od KIIIky sa moj priateal ani to mna nedostane, vchod do posvy je neviem ci taky uzky alebo co ale ta bolest je taka silna ze ho nedokazem vpustit dnu :( ked som hladala rozne clanky na nete nasla som gel MESOCAIN mozno to niekomu pomoze skuste. mne zatial nepomohol, niekedy ma dokonca aj stipe. prosim Vas kIIIka a darkdark ak si pisete maily a na nieco ste prisli nemohli by ste to napisat aj sem, resp co pouzivate aby to bolo lepsie, aby ste mi to napisali aj do mailu? som velmi zufala, pisala som aj prispevok sem na zdravie, zatial som si nijak nepomohla, prosim velmi, velmi mi na tom zalezi a uz konecne chcem aj ja svojho priatela a aj seba spravit stastnym lebo je skvely uzasny a neuveritelne trpezlivy so mnou. vysetrenia vsetko v poriadku a nema tam co boliet, tak co do kelu to nejde ? :(

lenka222

ahojte, ja mam rovnaky problem ale na rozdiel od KIIIky sa moj priateal ani to mna nedostane, vchod do posvy je neviem ci taky uzky alebo co ale ta bolest je taka silna ze ho nedokazem vpustit dnu :( ked som hladala rozne clanky na nete nasla som gel MESOCAIN mozno to niekomu pomoze skuste. mne zatial nepomohol, niekedy ma dokonca aj stipe. prosim Vas kIIIka a darkdark ak si pisete maily a na nieco ste prisli nemohli by ste to napisat aj sem, resp co pouzivate aby to bolo lepsie, aby ste mi to napisali aj do mailu? som velmi zufala, pisala som aj prispevok sem na zdravie, zatial som si nijak nepomohla, prosim velmi, velmi mi na tom zalezi a uz konecne chcem aj ja svojho priatela a aj seba spravit stastnym lebo je skvely uzasny a neuveritelne trpezlivy so mnou. vysetrenia vsetko v poriadku a nema tam co boliet, tak co do kelu to nejde ? :(