Bolest pri pohlavnom styku

Príspevok v téme: Bolest pri pohlavnom styku
KristIIIna

Ahojte,

mam 26 rokov a od zaciatku mojho pohlavneho zivota (t.j. 19r.) mam pri pohlavnom styku bolest na vstupe do posvy, resp. 2 prstoch, hoci som uplne vzrusena a uvolnena (samozrejme vlhka). Podotykam, 'vnutro' ma dostatocny priesor pri vzruseni, len ten vchod je problem. Najviac to boli pri zaciatku styku, potom to citim menej. Zvycajne sa mi po sexe urobi trhlinka pod vchodom (mimochodom). Na zaciatku mojho pohlavneho zivota to bola neznesitelna bolest, az do placu, avsak som to nechcela vzdavat, tak som sa na to obcas dala. Postupne sa to zlepsilo aspon tak, ze po prvych povedzme 10 zasunutiach pocitujem aj pozitok a bolest ustupuje do pozadia. Partner musi byt velmi opatrny, keby ho dal dnu naraz, ach to ani nechcem vediet...

Mala som asi 5 sexualnych partnerov, iba jeden z nich s najtensim penisom mi nerobil problem (Ostatni mali cca priemerne velkosti). Gynekologovia tvrdia, ze vsetko je v najlepsom poriadku. Ja si svoj problem najpravdepodobnejsie diagnostikujem ako 'znizenie elasticity posvoveho vchodu'. Takisto pre istotu pripomeniem, ze nemam ziadnu infekciu - bola som viackrat vysetrena.

Ma niektora z vas podobny problem?

Dakujem za odpovede

AdamKrt

Z toho, ako to popisuje, uz nez si povedala, ze sa Ti tam nieco zacalo trhat som zacal mat podozrenie, ze mas tensiu sliznicu na danom mieste. Riesenim by bolo lokalizovat hrubku sliznice a potom, bud to riesit tak, ze ak na to nieco existuje, bude to gynekolog liecit, alebo by som to videl na jednoduchy chirurgicky zakrok, kde to narezu a spoja to viac k sebe, ze to zrastie na hrubsie.

Zistit hrubku sliznice, pripadne zlozenie struktury pod nou, nemoze gynekolog zistit bez nejake konkretneho vysetrenia daneho miesta, pretoze to volnym okom sa zistit neda.

Zda sa totiz, ze ten problem je na istom bode, pri vchode...
----------------------
Ak predpokladas znizenu elasticitu, a bolo by to naozaj iba to, tak to sa da posilnovat.

Precitaj si o masazi hradze, ktora sa robi tehulkam. Masiruje sa rastlinnym olejom, trebars slnecnicovy. Dochadza tak k zvyseniu elasticity, ktora je vhodna pri porode. To iste mozes aplikovat na seba, aby si zlepsila elasticitu.

www.pronatal.sk