Chcem sa zmeniť

Príspevok v téme: Chcem sa zmeniť
geco

mam jeden problem....pred dvoma rokmi som bol sikanovany,kazdy ma bil,hadzali mi vecami do kosa a tak....
neviem ci to je preto,ale strasne som sa povahovo zmenil...zacal som tvrdo posilovat,cvicit box,proste som na sebe tvrdo makal den co den....zacinam byt agresivny ale neviem to ovplyvnit....kazdeho bijem teraz ja pre kazdu blbost a postupne tym stracam kamaratov pretoze sa ma boja a nechcu mat so mnou radsej nic.....teraz by som uz nemal problem nikoho prebodnut nozom alebo dobit k smrti,proste som neprekonatelne agresivny ku kazdemu,kazde druhe slovo co poviem je nadavka,ucitelom odvravam,jednej ucitelke som pretoze mi dala trojku prepichol na aute vsetky gumy,dalsej som dal do zamku na jej dverach sekundove lepidlo.....proste teraz uz neznesiem nic ani krivy pohlad,ani pol kriveho slovicka,proste nic....je to nejaka psychicka porucha?da sa to liecit?cim to moze byt?

brunuska

vy zli chlapci !!! no no no :-)
geco nepoznam ta...mas pravdu...ale viem ovela lepsie co prezivas-poznam tu sopku co je v tebe-poznam co ta sopka narobi ked vybuchne! a odpoved- mne to trvalo 12 rokov!!! ale ja som sa nastastie na take rovnake zviera nezmenila.

milli

Mas pravdu, geco, katty19 je vnimava osoba, o to skor, ze ja zena. Ale keby neprezila, to co prezila, a zrejme toho nie je malo, asi by ta nevedela takto dobre pochopit a povzbudit ta. A to je JEDNA z moznych odpovedi, preco si tym vsetkym musel prejst, aj ked viem, ze ta to asi moc neuspokoji.
Som rad, ze sa na mna a "paniku" nehnevas, naozaj sme si mysleli, ze si z nas robis "dobry den", hlavne, ze sa to vsetko vyjasnilo...
Vies, ja som uz davno chcel s prispevkami (v tejto teme) skoncit, ale vzdy ma naspat "pritiahla" tvoja uprimnost. Myslim, ze to je jeden z predpokladov, kedy sa da pomoct. Dalsim predpokladom je dovera - ze to co mi ponukaju, naozaj zaberie. Ty to mas v tomto pripade dost narocne, pretoze tu osobne nikoho (zrejme) nepoznas a tak nemas moznost nas nejako otestovat. No a v neposlednom rade je to aj ochota sa zmenit, co je mottom tvojej temy.
Ja osobne som tiez uvazoval nad moznostou psychologa, ale som to vzdy aj zamietol, nakolko sa mi nezda, ze by islo u teba o problem tohoto druhu. Pravdou vsak je, ze nie som psycholog, takze to mozno brat len ako subjektivny nazor.
Aby si vsak niekto nemyslel, ze co som tu vo svojich dlhosiahlych prispevkoch nedavno pisal, su nejake bachorky, "avizujem" dalsiu skusenost, kedy sa moja zlost neprejavila, ako by som to inokedy ocakaval. Asi tak, ako keby som siahol na mec a vytasil by som len rucku.
Dufam, geco, ze sa este ozves..

geco

branuska ako si to myslela ze to je so mnou horsie? :(( ved ma nepoznas,nie??
ale v podstate mas pravdu ale pravdou je tiez to ze sa snazim zmenit ale len vtedy,ked si to planujem,ked pride situacia tak.....zabudnem na to...
milos tento rok to prave idem skusit,uvidime.....
panika preco by som mal byt na teba nastvany?mne je to jedno,ze ste si ma zmylili s niekym inym a oznacili ma za....uz ani neviem co,ale vie ma to predsa len vytocit.....nepochopil som preco by si sa mi mala ospravedlnovat

brunuska

to ano tam by si sa vyzil geco.inak odporucam ti vrelo psychologa-mam dojem ze si cim dalej tym na tom horsie- a daleko-aby sa dalo z tej cesty nasilia este vratit!

katty19

Áno, zmena je ťažká. Ale ak má niekto silné predpoklady sa čo najľahšie zmeniť, tak sme to my, lebo znesieme byť outsidermi. Ruku na srdce, koľko poznáš ľudí kráčajúcich proti prúdu? Takže tlak znesieme, len musíme dopasovať správne návyky do našich životov a, samozrejme, skvalitniť celý svoj život. To je ďalšia škola. Ani mne veľa ľudí nevyhovuje, ale nájdu sa mojmu srdcu blízki.