súrna pomoc ohľadom zinku

Príspevok v téme: súrna pomoc ohľadom zinku
Ellaa

Ahojte, chcem sa opýtať.. už približne mesiac jem každé ráno a večer jednu tabletku zinku -10 mg + 10 mg... zo začiatku to bolo super.. na tvari som nemala skoro ani jednu vyrážku.. ale už taký týžden si všímam, že už mi nejako asi nepomáha.. na brade sa mi spravili samé boľavé vredy.. poradte, mam ho dobrať alebo si mam dať od zinku čas? ono mi ani nevadi, že mi tie vredy vidno, ale ide o to že to strašne bolí :-(

BJ

Tiez si myslim, ze tie vredy nemas so zinku...ale ktovie, co za "zinok" to vlastne beres. Vstrebatelnost zinku z beznych tabliet je velmi zla, okolo 10-15%, takze sa ti aj tak skoro nic nevstrebe. Ci si predavkovana zinkom, mozes teoreticky zistit z vlasovej analyzy prvkov, ale pokial neberies aspon 60mg vysokovstrebatelneho zinku z chelatovou vazbou denne (nalacno), pochybujem, ze by si bola predavkovana, kedze z takej beznej dnesnej stravy vela zinku neziskas, a z 10mg tabletky sa urcite do prebytku dostat nemozes.

jankaaaaaaaa

to zlepsenie ani zhorsenie pleti nesuvisi so zinkom. zinok vylepsuje plet ale az tak po pol roku uzivania. nie po mesiaci