Epilepsia

damian

Radana, nebolo to magnezium konzervovane niecim? Velmi casto zalezi od kvality doplnkov - toto je casty problem. Ja podavam magnezium, piridoxin, mangan, taurin jednej pani, co ma zachvaty 18 rokov, mnohokrat denne. Brala predtym 3 tazke lieky. Momentalne berie len 2 lieky, jej stav je vynimocny - potvrdil to aj jej dlhorocny doktor, rodicia, priatelia - vravia, ze ju nemozu poznat - je veselsia, ma viac energie. Zial, v ustach ma 9 amalgamovych (ortutovo-striebornych) plomb. Tieto musia ist von, kedze ortut z amalgamu nici aminokyselinu TAURIN v mozgu. Dlhodobe vyskumi zistili, ze epileptici trpia nedostatkom tejto aminokyseliny, aj piridoxinu v mozgu. Taktiez bol preukazany nedostatok manganu, a nakoniec magnezia.

radana

Damian a co sa tyka tych mineralov a vitaminov-mopj maly ked zacal uzivat magnezium,tak sa mu zmnozili zachvaty-mal zachvat za zachvatom...Po vysadeni sa zase ustalil.A potom mam dalsiu neblahu skusenost-bol chudokrvny,nasadili mu ferronat,ci ako sa to volalo a vdaka tomuto zelezu sme sa rok nevedeli zbavit zachvatov.Zase mu presli az potom,co uz mu pecen prestala "vydavat" to zelezo,co mala v zasobe ulozene-napisala som to laicky.Takze s tymi vitaminami... to az tak pravda nie je.Radsej nech je chudokrvnejsi a bez zachvatov...

sariana

Takisto aspartam - umele sladidlo pridavane do vacsiny zuvaciek, napojov, jedal bez cukru tzv. light potravin negativne ovplyvnuje mozog a moze vyprovokovat zachvat.

mira

Epileptici by si mali dávať pozor na sladené tekutiny, ďalej aromatizované, povzbudzujúce, ovocné, obsahujúce alkohol alebo chemické aditíva. Privysoký príjem týchto tekutín v kombinácii napr. s kúpaním v lete alebo hmlistým počasím často vyvolá záchvat.
Pri záchvate postihnutému pomôžeme stláčaním bodov na palcoch na nohách zboku nechtu a v oblasti nechtového lôžka. Postihnutý sa ukľudní.
Prehriatie v lete je potrebné riešiť tak, že nebudeme jesť jedlá, ktoré zahrievajú telo, t.j. hlavne mäso cicavcov a nepoužívať zahrievacie úpravy jedla, hlavne pečenie, obľúbené grilovanie /v lete !!!/, vysmážanie.

damian

Asi vam doktori nepovedali, ale epilepsie su ve;lmi casto sposobene otravou tazkymi kovmy, najcastejsie ortutou, bud uvolnovanou z plomb, alebo, u deti, ortutou z vakcin. Mnozstvo ortute vo vakcinch totiz prekracuje hranice bezpecnosti niekolkonasobne. Ortut nici v mozgu aminokyselinu TAURIN a po uzivani taurinu zvycajne dochadza k zlepseniu stavu. Taktiez dolezite su pyridoxin, magnezium, mangan, vitamin C a pod.

maison

Ahoj Andulka! Uzivam Tegretol 400 s kombinaciou s Lamictalom dva krat denne. Ked mi to diagnostikovali tak som mal nejaky hnus co sa kvapkal do ust ale to som mal zachvat skoro kazdu noc. Potom som bol v Kosiciach v jednej nemocnici, spravili mi asi vsetky testy ake sa daju a zmenili mi to na ten tegretol. Po nom som nemal zachvat 3 roky. Zacali mi znizovat davky a akosi sa znova objavili a mal som ich asi raz za rok, ked sa intenzita zvysila, vymenili mi to za Lamictal, ale to mi nerobilo dobre a tak k nemu pridali spat aj Tegretol. Presiel som k lekarke v Bratislave ktora sa na to specializuje a ta mi spravila par testov, zistila ze na moju vysku a vahu a vek mam velmi malo mg v krvi a nastavila mi liecbu. Od vtedy mi je fajn.