Epilepsia

nikita

pani Tajana a Sarlota,ja mam epi od 1998 tak ako som predtim pisala.taraz beriem lamiktal,je ovela lepsi ako timonil,a skodi menej.maly by ste vediet ze epi je VYLIECITELNA CHOROBA.poznam zopar ludi ktory sa stoho uplne dostaly.moja sestra to mala tak isto a dostala sa stoho uplna.neberie lieky,moze si urobyt vodicak a zit bez strachu.treba len dodrziavat zivotospravu,aspon nieco,ale vziadnom pripade nepit alkohol,to skodi najviac,poznala som jedneho pana ktory byval v mojom okoly,byl kazdy dan a zachvaty mal 2-3x denne.ja alkohol nepijem vobec,na oslavach si pripijam s malinovkou kym iny piju alkohol.nepijem ani tan najslabsi alkohol ako ja sampanske,alebo pivo.NEPIT ALKOHOL.a spet aspon 8hodin.to su take moje dobre rady.

sarlota

v 2003 som ochorela, teraz mám 28, nebolo to až také zlé - mala som 3 a potom v 2004 len 2 záchvaty, v 2005 sa mi stav zhoršil, užívam Lamictal a teraz aj Timonil, ale mierne sa mi z nich krúti hlava a taktiež sa mi začali mierne triasť ruky. Chcela by som vedieť, či je táto choroba vyliečiteľná, ak áno, čo treba urobiť. Doktorka mi totiž povedala, že i keď mám len sekundárnu formu, nemám dúfať v úplné vyliečenie, môže sa dospieť len k bezzáchvatovému stavu. S tými vedľajšími účinkami to môže byť krátkodobá záležitosť alebo dlhodobá. Nemám sa vraj tak veľmi trápiť a mám sa tešiť zo života. Táto odpoveď ale pre mňa nie je uspokojujúca, nemôžem tomu uveriť. Pracujem a tento stav je pre mňa veľmi ťažký, pretože sú to nepríjemné problémy pre celé okolie o mne už nehovoriac. Možno niekto z vás, ktorí čítate tento príspevok máte nejaké bližšie informácie, ktoré by mi mohli pomôcť. Ďakujem.

nikita

pani tajana ja som dostala epi v 14,neviem ake je to v takom malom veku ako to ma vasa dcerka.pred tym som brala timonil,teraz beriem lamiktal ten je ovela lepsi.beriem ho uz 3 roky.teraz mam 22,zachvaty uz nastastie nemam,ale predtym boly,ale odkedy beriem lamiktal je to dobre,ale neviem od kolkych sa moze davat,ale je to velmy dobry liekproti tomu,teraz mam aj maleho 8 mesacneho synceka a je uplne v poriadku,tie lieky som brala aj pocas tehotenstva a vsetko bolo dobre,nebojte sa,vsetko bude ok,nic sa nezacalo,ja viem je to pre vas aj pre vasu dcerku taske,ale da sa stym zit,a este nieco je to vyliecitalna choroba.ak sa ma chcete nieco opitat pitajte sa,rada vam poradim.

tajana

nikita - sme z Bratislavy, boli sme predvčerom hospitalizovaný na Kramároch a takáto je diagnóza - epilepsia, všetko sa to len teraz začína