Aby sa darilo

AdamKrt

Lulu2011 Dnes 21:07 - kupujes v zlych obchodoch. Kuracie prsia stoja podstatne menej. Za tu sumu, co popisujes, by si nemusela ani varit, ved za cca 3E mozes mat denne menu s polievkou vo fast food restikach. Takze za 6E by si mala menu o dvoch chodoch pre dvoch.

Za 100 SKK na osobu uvaris kludne teplu veceru aj dnes, dokonca aj pre dvoch.

Lulu2011

Omega - no to euro to pekne pokaslalo, pamatam si posledne dni koruny, v ruke 100vka a mala som veceru, euro teraz? mala som 20cku a kupovala som dokopy asi 5 veci, kuracie prsia -9,90 za kilo! salena cena taka este nebola!, rozky, kari omacku, sunku a platila som 20,60...esteze isiel akurat muz z roboty a dolozil mi 60 centov, rozmyslam ako ekonomicky varit, bojim sa jest len suche rozky, ze nam budu chybat vitaminy, predsa mame male dieta, aj clovek musi jest roznorodo aby ostal zdravy a vladal, myslím, ze mame najhorsi pomer - ceny stravy v obchodoch versus platy v Europe...teda mozno este Ukrajina a Polsko je na tom podobne ako my

Lulu2011

Omega - :D no pekne

ale inak vsimli ste si, ze vsteko islo neskutocne hore? ja uz normálne zacinam mat strach zit na SR, najma kvoli hypoteke, ktora nas velmi zvazuje

jajka - uz asi ani tie handry, jáj, no knizky to si viem predstavit, ze je uplna bieda, aj ked ja napr. velmi rada citam a keby som mala viac penazi, kupim si kazdy mesiac aj 10 knih :)

0mega

najlepsie je, ked sa zena pyta muza za pultom masiarstva v obchode, ze "ktoru?" a muz ze"no tu lacnejsiu"

a tesne pred zaplatenim pri pokladni povie muz "este jedny cigarety"

jajka001_

no, nie su peniaze, ludia su bez prace, tak rozmyslaju, co si kupia. aj ked, ako som si vsimla, kym knihkupectva krachuju, obchody s handrami stale prosperuju :) ale zavisi aj od lokality.

Lulu2011

omega - nejak tak to zrejme bude :)

jajka - myslela som bazarik, kedysi som popredala viac veci, vzdy niekto nieco chcel a teraz uz 3 týždne hluchota, aj sa ozve 5 zien za sebou, ale kazda vymysla, proste len ma to tak napadlo, ze co sa deje, ked doteraz to islo, ale ludia asi nemaju peniaze, alebo co

a zase verim aj v silu myslienok, stahovali sme sa, peniaze nie su nazvys a ked clovek potrebuje ako naschval nic nepride, ked ma clovek dostatok a je v klude aj prichadaju dalsie dobre veci, toto som si vsimla ze funguje :)

0mega

jajka001_

a potom existuje aj 'doble dip' (a triple dip :D )

ze hore - dole - dole - hore, alebo hore-3xdole-dole-ktoviekam :D

0mega

nj, zdruha raz za rok a pokazde je to horsie a horsie..

no najskor tre od problemu spravit krok prec, tj. zastvit sa (ak je to mozne) na par hodin,dni - kym si neuvedomim co to je a potom hladat pricinu.
a potom hladat najskor nieco, co pomoze problem spomalit alebo rovno (a potom) zastavit.
az potom ako to vratit spat (do starych kolaji)
a otocit do svojho

lenze.. zivot je taky, ze niekedy ked sa snazis akokolvek, mas vedomosti akekolvek, nemas stastie tak koniec.

priklad:
si v budove a ta hori, mas nastudovanych 100 knih ako prezit ohen, ale ked mas smolu, si na nespravnom mieste v nespravnom case, tak neprezijes - neda sa to.
tak isto sa mozu stast udalosti za sebou, ktore cloveka dotlacia do rohu a nema sancu.
bud je to zahadna vesmirna sila, alebo len clovek ma pekelnu smolu a nevedomky vyberie zlu moznost (napr, ze odbocim dolava, lebo rovno su kolony a v lavo su vacsie kolony, potom odpocim doprava a tam domna niekto nabura, ako som tomu mohol zabranit? nijak - smola a dlhodoba, hned na tri kroky..)

tazko sa ale vymysla rovnica na 'ako aby sa darilo' lebo vsetko je secificke a aj tak clovek tretej strany nemoze vediet riesenie ak je to prilis specificky problem..