Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

je to stitna zlaza?

Príspevok v téme: je to stitna zlaza?
kipop

Dobrý deň asi mesiac mam problemy s vysokym krvnym tlakom ktory je niekedy 190/120 ,mavam triasku,studene ruky,nohy,dusi ma v krku a busenie srdca tep aj 150/min.Bol som na vysetreni u internej a ta mi dala concor pokial ho berem tak nic ale ked si tabletku zoberem neskoro co len o 1 hodinu zase mam tlak 190/120 uz ma to vycerpava,som casto unavený,mam depresiu, chodim na vysoku skolu a nevladzem takto zit doktori mi povedali ze to je stitna zlaza tak neviem co to moze byt lebo cholesterol,sono srdca je v norme za pochopenie dakujem

llek

To co popisujes nie su tazkosti primerane tvojmu veku (chodis na VS). Chcelo by to poriadne vysetrenie internistom a endokrinologom. Natiska sa ako prva stitna zlaza, ale su aj ine endokrinologicke ochorenia, ktore toto mozu sposobovat. Potom sono obliciek so zameranim na oblickove cievy, ci nahodou nie je niektora zuzena. Skor ako niekot skonstatuje, ze je to pripadne psychogenny problem, to chce poriadne vysetrenie a patranie po pricine. Musis za tym sam ist a dozadovat sa doriesenia.

nnn

ahoj podľa príznakov by to mohla byť štítna žľaza.. treba sa objednať k doktorke/doktorovi endokrinologovi a ten ti spraví vyšetrenie. (krv/tlak/ohmatanie hrdla/váha/vyška/otázky)

ale riešila by som to čo najskôr pretože ja som to riešila veľmi neskoro a teraz musím brať vysokú dávku tabletok.

Nie je to nič zlého budeš brať každý den tabletku asi euthyrox (tým si doplníš hormony)a budeš zase ok :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

je to stitna zlaza? - Fórum - ZDRAVIE.sk