Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)

Príspevok v téme: Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)
Tatiana85

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh,resp.problém... keďže mňa samotnú odrádzajú dlhé články, budem sa snažiť byť čo najstručnejšia :)
Pred rokom a pol som bola doma,nezamestnaná a po večeroch som sa nudila a vysedávala na internete. Písala si s ľuďmi,priateľmi...a vysedávala som tam pri dobrých debatách aj do tretej-štvrtej... niekedey šla moja mamina o pol šiestej do práce a ja som vtedy len zaspávala. Teda som mala celý biorytmus prevrátený a vstávala som vždy po 9 hodinách,to bola moja celoživotná potreba spánku. 9 hodín a vždy pekne nerušene. Až kým jedného dňa nezačali susedia prerábať byt, vŕtať a to okolo 8-ej...no keďže ja som šla o 5-tej do postele, zobudila som sa po troch hodinách a ďalej len problematicky zaspávala. To bol vlastne začiatok všetkého a odvtedy už susedia stokrát byt prerobili a ja už rok a pol!!!!!! trpím tým,že sa stále budím. PO 2-3 hodinách sa celú noc budím,už ani neviem aké to je sa vyspať. Samozrejme som z toho nervózna,podráždená,schudla som, doktor mi povedal,že som neurotická, iná doktorka že som "rozbitá" ale skúste niekto rok a pol nespať. Tak som vyskúšala všetky vyšetrenie a najnovšie- Magnetická rezonancia- mi zistila,že mám nejakú cystu 1,6mm krát 1,1mm v epifáze mozgu,ktorá vylučuje(produkuje?) melatonín a je teda priamo zodpovedná za spánok. Lenže nik nevie či je len na okraji alebo v celom priestore a či to vlastne môže byť ono, skúšali zistiť kde sa dajú robiť testy na melatonín,aby vedeli či ho nemám málo atd.. Lenže testy sa nikde na SVK ani v Česku nerobia a tým sa zrejme moja zdravotná karta zavrela so slovami- Je mi ľúto. Tú to noc som chcela byť "šikovná",tak som si dala pred spaním Melatonín (tabletka) s tým,že ak ho mám málo,budem ho užívať istú dobu a uvidím či to niečo urobí. Ani neviem ako opísať túto noc. Ako v delíriu..ak som sa nezobudila 20 krát,prisahám že ani raz. Mala som milion snov, o smrti,diablovi...no proste blboviny a medzi tými asi 10 !! snami som sa stále len zobúdzala,no strach. Tak sa teraz bojím si ho dať večer znovu. Ani neviem prečo sem píšem... zrejme mi nemá kto ako pomôcť... podotýkam,že všetky vtipné veci ako mliečko s medom, bylinkové čaje a iné hlúposti sú môjmu telu na smiech, rovnako ako silné tabletky od psychiatričky. Nič môjmu telu nezabráni spať dlhšie ako 4 hodiny...ale to už sú tie rekordné lepšie noci.
(teraz pozerám,že som stručná aj tak nebola:) ale nedalo sa..)

slnco

Lulu2011- ako ťa tak čítam,myslím, že si jediný človek ktoré presne chápe o čom hovorím a prežíva to isté,možno ešte horšie..... Aj ja som už plakala...modlila sa... zúrila.. bola plná nádejí a nevzdávania sa... A nič nepomohlo..:) Hej,prežívam to tak nejak ako ty...že sa zobúdzam často...bez príčiny.. Dnes som sa rozhodla kombinovať... Mám Benosen z lekárne (taká bezpredmetná lentilka), no skúsim si ho dať zároveň s normálnym liekom od psychiatričky a uvidím,..píše sa,že to len prehĺbi účinok tých riadnych liekov,tak možno snáď. Ty nepomýšľaš na psychologičku alebo niekoho a vyskúšať lieky???

Lulu2011

slnco - a to trhane to zaspis nie? len sa budis? lebo ja mam take noci ked som hore kazdu chvilu snad 100 x a potom take ked len par krat a tie su super, celkovo ak spim 6-7 hodin tak parada a ked viac sa podari ani nevravim :D

no a najhorsie su tie ked nic, aj take uz boli celu noc hore a ked zazvonil budik som sa rozrevala, toto uz nechcem zazit

slnco

Lulu2011- no na prt,ako vždy. Vdaka lieku som dala aspoň nejaké 4 či dokonca 5 ? hodín a potom trhane zbytok... Len čo s tou psychikou... Psycholog...čo už len môže pomôcť..... :(

slnco

Lulu2011- zvláštne,...myslíš,žeby to nemohla byť tiež psychika??? Ja stále rovnako, beriem lieky,ani tie mi už moc nepomáhajú,mala by som ich načas zase vysadiť...ale bojím sa..ach jo. :(

Lulu2011

slnco - ahoj, neriesila som to, maleho som mala doma dva krat po sebe, nejake virozy doniesol so skolky domov, tuto noc som spala ako babetko, az sa citim super, predoslu som sa budila, tak ja neviem, co ma na to vplyv a Ty ako?

slnco

Lulu2011- držím palce aby to CT dopadlo podľa tvojich predstáv... Vidíš, aspoň toto u teba nie je také zlé, že ked môžeš behom dňa, tak si ľahneš... Ja sa chvejem aj večer, nieto ešte behom dňa skúšať spať... No ale zázraky sa dejú a v ten dúfam.

Lulu2011

slnco - no ja som dnes trosku unavena, lebo som isla spat pred tretou, ale do siedmej som tie 4 hodky potiahla dobre a ked som maleho vyprevadila do skolky, som si este na 2-3 hodiny lahla, to uz vyzera, ze ti tam pracueje psychika, uzkost, zvyseny pulz,,,co tak skocit za psychologickou?
ano na buduci týžden uz chcem vyhrabat vsetky papiere a budem natlakova na dr.:D CT bude aj keby sa strielalo

slnco

Maros75- áno,mám aj Stilnox okrem kvanta iných liekov,ale minule som si ho dala a o pol hodinu som myslela že idem vyvracať aj večeru z minulých Vianoc :),takže jeho nežiadúce účinky mi nerobia dobre.
jvc- tieto téorie tiež prichádzajú do úvahy ale hlavne ti radím,aby si nabudúce prosím radšej spal ako premýšľal na nete...v dobrom mienené!...aby si neskončil ako my dve s Lulu :)) ale myslím že máš pravdu...aj doktor mi niečo také povedal,že som možno niečo prežila a telo sa z toho nevie dostať...
Lulu2011- keďže som dnes spala opäť na h...o , a večer som nemohla dlho zaspať,lebo srdce mi bilo z ničoho nič ako divé,tlak akoby 300 na 200, spomenula som si na teba,aké to musí byť strašné sa ešte budiť aj na dusenie. Vieš, mnou už trasie dosť často vnútorne,lebo ked rok a pol nespíš, o psychickej pohode a pokoji nemôže byť reči. Je mi zaťažko sa upokojiť,stabilizovať si srdce a trasúci žalúdok a nieto sa ešte dusiť ako ty. Naozaj ti radím, bud prosím ťa vtieravá,drzá a neoblomná... jeden ťa odmietne, skús iného...