Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)

Príspevok v téme: Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)
Tatiana85

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh,resp.problém... keďže mňa samotnú odrádzajú dlhé články, budem sa snažiť byť čo najstručnejšia :)
Pred rokom a pol som bola doma,nezamestnaná a po večeroch som sa nudila a vysedávala na internete. Písala si s ľuďmi,priateľmi...a vysedávala som tam pri dobrých debatách aj do tretej-štvrtej... niekedey šla moja mamina o pol šiestej do práce a ja som vtedy len zaspávala. Teda som mala celý biorytmus prevrátený a vstávala som vždy po 9 hodinách,to bola moja celoživotná potreba spánku. 9 hodín a vždy pekne nerušene. Až kým jedného dňa nezačali susedia prerábať byt, vŕtať a to okolo 8-ej...no keďže ja som šla o 5-tej do postele, zobudila som sa po troch hodinách a ďalej len problematicky zaspávala. To bol vlastne začiatok všetkého a odvtedy už susedia stokrát byt prerobili a ja už rok a pol!!!!!! trpím tým,že sa stále budím. PO 2-3 hodinách sa celú noc budím,už ani neviem aké to je sa vyspať. Samozrejme som z toho nervózna,podráždená,schudla som, doktor mi povedal,že som neurotická, iná doktorka že som "rozbitá" ale skúste niekto rok a pol nespať. Tak som vyskúšala všetky vyšetrenie a najnovšie- Magnetická rezonancia- mi zistila,že mám nejakú cystu 1,6mm krát 1,1mm v epifáze mozgu,ktorá vylučuje(produkuje?) melatonín a je teda priamo zodpovedná za spánok. Lenže nik nevie či je len na okraji alebo v celom priestore a či to vlastne môže byť ono, skúšali zistiť kde sa dajú robiť testy na melatonín,aby vedeli či ho nemám málo atd.. Lenže testy sa nikde na SVK ani v Česku nerobia a tým sa zrejme moja zdravotná karta zavrela so slovami- Je mi ľúto. Tú to noc som chcela byť "šikovná",tak som si dala pred spaním Melatonín (tabletka) s tým,že ak ho mám málo,budem ho užívať istú dobu a uvidím či to niečo urobí. Ani neviem ako opísať túto noc. Ako v delíriu..ak som sa nezobudila 20 krát,prisahám že ani raz. Mala som milion snov, o smrti,diablovi...no proste blboviny a medzi tými asi 10 !! snami som sa stále len zobúdzala,no strach. Tak sa teraz bojím si ho dať večer znovu. Ani neviem prečo sem píšem... zrejme mi nemá kto ako pomôcť... podotýkam,že všetky vtipné veci ako mliečko s medom, bylinkové čaje a iné hlúposti sú môjmu telu na smiech, rovnako ako silné tabletky od psychiatričky. Nič môjmu telu nezabráni spať dlhšie ako 4 hodiny...ale to už sú tie rekordné lepšie noci.
(teraz pozerám,že som stručná aj tak nebola:) ale nedalo sa..)

Lulu2011

slnco - ahoj, prepac, este som sa nedostala k mailu, no, ja som bola na plucnom,som preklepnuta vysetreniami, ja som sa bala, ci nemam hodkinga, ze ci mi nieco netlaci na hlavnu zilu, lebo zle sa mi dycha v lahu na chrbte, ale nic, vsetko ciste, lekar povedal, ze z hladiska pluc som uplne v poriadku, tiez si myslim, ze zadrhel bude niekde v krku, isla som na krcne, som skoro umrela, lebo mi pozrela hlboko do krku so svetlom a ze tam nic nemam, len hlieny a to je desne, rano aka som zahlienena, lenze problem moze byt aj hlbsie, ono by to chcelo CT? moze byt nieco vp pazeraku, alebo nizsie v krku kde dr. nedovdi pohladom, ale na CT sa clovek dostane len ked je uz velmi zle, je to drahe vysetrenie a nikto ta tam len tak neposle, chcem povedal dr. ze uz dalej takto nevladzem, vsak ja potrebujem pracovat, nech ma na to ct posle, proste musim vediet, co mi je :(

a inak, tuto noc som spala celkom dobre, ako ty? sice som zaspat nevedela, ale od tej 1dnej do 7mej som bola hore mozno max. 1-2 x normalne s lespu naladou som sa zobudila, ale mala som vela snov, tak tie ma asi drzali pri spani

spacik

na spanok je dobry aj sport, hlavne posilka, beh alebo bike vecer uz nie je taky vhodny..
s melatoninom som mal tiez dobre skusenosti, ale je to asi individualne..

slnco

Lulu2011- musím povedať len- ty kokso.... Ked si myslím že sa mám zle,tak sa objavíš ty a s týmto. Premýšľala som nad všetkým možným ohľadom toho dusenia, dokonca som sa pýtala priateľa, on už vraj niečo také počul u niekoho. Mňa napadlo, či nemôžeš mať niečo na pľúcach alebo v krku alebo niekde,čo ti v noci na niečo tlačí a potom sa dusíš... Ako dlho to trvá? A kedy a ako to začalo? K tvojej otázke... mám tú výhodu že bývam ešte u rodičov,takže prácu mať vďaka tomuto nemôžem,lebo by som to vydržala max. 2 týždne. Mám však brigádu a tam chodím niekedy aj na ranné, vstávam 4.45, tak si vieš predstaviť aké "kvantum" hodín sa naspím. Mám málo peňazí,lebo nemám riadnu robotu, robotu nemám lebo nemôžem spať...a tak dookola sa motám a neviem z toho von.

jvc

RNG ja si melatonin obcas dam a berem si 1/4 tabletky len na to, aby som zaspal, lebo pri celej tabletke sa za noc 100x zobudim. Na SK je povoleny. Je zname, ze su po nom obcas zle sny, ale ja som nemal nikdy. A koli tomu to dufam nezakazu, zle sny su aj v nevyvetranej miestnosti.. Co mi vadi, ze by mohol byt lacnejsi, aj ked mi vydrzi dlho. Raz som skusal aj valerianu, len tam treba tiez odhadnut davku.

Lulu2011

slnco - idem spat o 1-2hej a aj tak do 7mej kedy vstavam som hore asi kazdu hodinu, niekedy aj viackrat, uz to nepocitam, ano zobudim sa na to, ze nedycham, resp. taky pocit a uz aj muza tým budim, ten je nestastny co mi je, ze mam ist k doktorovi, ale ked si predstavim, ze mi nikdy s nicim nepomohli len sa budem bruzdat vysetreniami, ale je to na depku, vlasten cez den nevladzem, len sa potmolim, prinutim nakupit a to je vsetko, o nicom, napisem ti mail

do prace vladzes chodit?

slnco

RNG- čo je to enzymatické čistenie? Na internete to nachádzam len v iných súvislostiach.
Lulu2011- dnes som opäť raz trhla rekord, po zaspatí som vydržala "až" 1,5 hod. Bože,mne je už na umretie :( toto sa nedá vydržať....
Počkať,ty máš rovnaký problém ako ja?? Budíš sa stále v noci??? S tým dusením počujem prvý krát, to máš každú noc či len niekedy?? Súhlasím, aby si zvolila bud psychiatričku alebo psychologičku, ked už nič iné, aspoň dostaneš lieky. Máš alebo mala si nejaké trápenie alebo niečo,čo to odštartovalo??? Ak chceš,nemusíš písať verejne, môj mail- sunshine8523@azet.sk

doubledog

k tomu melatoninu:
tiez celkom nerozumiem, co mas na mysli, RNG
ved melatonin sa da uplne jednoducho kupit, ponukaju ho rozni vyrobcovia.

slnco:
orgonit nie je liecivy kamen, je to trosku nieco ine. ale vo vseobecnosti taketo veci naozaj funguju samy o sebe, nie je to o viere.
ale kazdopadne, musis skusat vselico, kym dojdes na pricinu tvojich problemov, kedze zjavne si na to doteraz nedosla.

Lulu2011

slnco - tak ako spala si lepsie? ja som rozbita, snad uz ani neverim tomu, ze sa vyspim raz, som si dala termin, ze ked to do konca oktobra neprestane idem k psychiatricke, ja mam est eten problem, ze sa budim na to, ze sa dusim, zaujimave je, ze ked si iem pospat doobedu, lebo inak fungovat neviem, tak sa uz nedusim, vyslo mi z toho, ze je to psychicke. S tou cystou mam teraz chrobaka v hlave, mne nikdy rezonanciu ani ct nerobili, dufam, ze tam tiez nieco nemam o com neviem. K tomu prekliatiu, pust si meditacne CD a povedz, ze odpustas im a najma sebe, ze si na nich nadavala, bud v sebe v mieri a prestanes na to mysliet, ze je to prekliatie a s tými mamickami mas pravdu, po narodeni dietata aj rok trva kym mamky zacnu normlane spavat, ked ta niekto, alebo nieco permanentne vytrhava zo spanku pravidelne, telo je rozhadzane

Maros75

RNG....co tu taras????
Aka konkurencia melatoninu a zakaz predaja???
To aj cinanov a ich ,,kvalitne" vyrobky by stopli niekde pred ich hranicov.

Si neuveritelne zaujata osoba.