Mam panicku poruchu?

Príspevok v téme: Mam panicku poruchu?
Elza17

dobry vecer. mate prosim skusenosti s panickou poruchou? ako sa vam prejavuje? mne sa hrozne zvykne tocit hlava, akoby nedokrvenie mozgu, srdce busi, tlak stupa, ale to len v niektorych konkretnych situaciach, na urcitych miestach a v pritomnosti urcitych ludi. myslite ze by to mohla byt panicka porucha? u lekarov som bola, okrem psychiatra

damanz

Ivana, super, ze si sa tu znova objavila. Dlho si tu nebola, uz som si myslel, ze si to tu zabalila. Super prispevky!
Kedy si ma elza merat tlak okrem vtedy, ked je jej blbo?

ivana45

elza, to je fakt, zapal z mocovych ciest moze vyliez hore do oblicky a podielat sa na vysokom tlaku.
Spytaj sa znamych, urcite ma niekto tzv. obvodaka, s ktorym je spokojny. Popros onoho znameho, aby on poprosil toho lekara, aby zobral nerajonneho pacienta. Z vlastnej skusenosti viem, ze lekar (a nakoniec asi kazdy clovek) lahsie odmietne cudziemu cloveku, nez niekomu, koho uz pozna a vie, ze sa s nim da neproblematicky pracovat.
Neopakuj chybu, ze tlak len spomenies, myslim slovne. Zapisuj si merania: datum, hodina, TK, pulz. VZdy si meraj (na ramene, po 5 minutach sedenia, bez rozulovania, ramena striedaj) tlak a pulz, ked sa zle citis a poznac na ten papier napr. bolest hlavy. Daj lekarovi kultivovany zaznam (dobry je zositok), oddlel stlpce. Nad tym nemavne rukou, uvidis. Zober so sebou aj nalezy o tej mocovej infekcii, alebo si aspon v hlave zrekapituluj, co bolo.
Drzim ti palce. Vsetky tazkosti, co popisujes sa daju vyriesit dobre na mieru usitym liekom, pravdepodobne jednym. Ak je problem s oblickami, tak nefrolog. Zakladne laboeratorne vysetrenia, sono brucha vratane obliciek, nadobliciek, vysetrenie metanefrinov v krvi potrebujes uz teraz.
Trpezlivost a doslednost ti zelam.

Elza17

dakujem, Ivanka. vsak ja som sa uz 2 praktickych lekarov na ten tlak pytala, dako nad tym mavli rukou.
no budeme to musiet riesit, ani neviem co skor, este mam aj urinalnu infekciu :-(( ale ako beriem antibiotika, tie zavraty akoby ustupovali, mozno to bolo dakym zapalom sposobene

ivana45

elza, ak tvoj lekar ignoruje tvoj vysoky tlak (je jedno, ze ho mas len rano), nezasluzi si byt tvojim lekarom

zmen praktickeho lekara

novemu zanes zaznamy TK, pulzu, meraj po 5 min klude na ramene

ak ta panicka porucha bavi viac, mozes ju riesit paralelne

Elza17

ahoj Lulu, no nijako som nedopadla, lebo mi rano zavolala z nemocnice, ze technik je chory a preobjednaju ma. no uz som to chcela mat za sebou a zase cakat..
a ty to ako mavas? kazdy den? kolko trva atak?
ja stale neviem ci to mam. ten lekar co ma 3 dni pozoroval povedal ze ano, ale nie som si ista.
uz to trva 6 tyzdnov, pribrala som 4 kg za ten cas, clovek sa citi taky nesvoj, akoby nie v svojom tele :-(( do prace chodim, ale vsetko mi dlho trva, vykon pracovny onicom. okolie ma nechape, myslia, ze vymyslam

Lulu2011

tak ano predstava panickej poruchy je urcite lepsia ako nador na mozgu :) rozdiel medzi pp a fyzickou chorobou je v tom, ze hoci sa citis na zdochnutie neumries, pri vaznej chorobe sa to stat moze

Lulu2011

elza - nepracujem, panicka porucha ti moze priniest taky permanentny stav nepokoja, atak pride kedykolvek, to je individualne, ci raz za den, ci raz za týžden, kazdy to ma inak, je to vycerpavajuce psychicky, aj fyzicky, potom sa ozvi, ako si dopadla :)

elza77

Lulu, to mi je luto. neviem vela o panickej poruche, mala som dojem, ze to je len daky atak, co raz za cas pride a odide, tak sa mi to zdalo znesitelna diagnoza. a ty to mavas kazdy den?
no ja zajtra idem na vysetrenie vnutorneho ucha, mozno odhali pricinu zavratov. no ale dovolim si tvrdit, ze vzdy lepsia panicka porucha ako nador na mozgu. ci az take je to zle? do prace s tym zvladas chodit?

Lulu2011

elza - na jednej strane by panická porucha bola lepsi pripad, na druhej strane prieskum ukazal, ze je rovnako narocna a neznesitelna, ako rakovina, proste ked ti je tak zle, ze len lezis a cakas kedy odkvecnes na furt je nic moc, lieky neberiem ziadne, nerobili mi dobre

elza77

mam 30 rokov 176 cm/61 kg
u praktickeho som bola dvakrat, ani rozbor krvi nedal spravit, len sa cudoval a cudoval. a ze nevie z coho sa mi toci hlava.
hej, digitalne tlakomery mozu byt vselijake, ale cez den nameria vzdy nizky tlak, len rano vysoky