Skleróza a nový liek Gilenia

RNG

Medicina je veda, tj aspon by mala byt , a treba sa riadit najma radami lekarov, nie bylinkariek alebo sa spoliehat len na vieru a nevieru.
Nuz ja tu uvadzam nazory roznych lekarov(je to v podstate mala skupina, na svete je ich dokopy nieco viac, ako 60 000, tj pod 1% vsetkych lekarov), co maju aspon ciastocne alebo znacne uspechy pouzivanim prirodnych latok, samozrejme s presnym zlozenim ucinnych latok, nie nejake bylinkarske cajicky alebo nijak vedecky nedokazanu homeopatiu.
Jediny rozdiel proti schvalenym liekom je ze tu sa jedna sice tiez o ucinne a mnohymi lekarmi vyskusane latky, ale su z prirody a patria medzi neskodne potravinove doplnky.A ako take su silna konkurencia patentovanym drahym farmaceutikam, takze v sucasnom svete, kde farmacia ma prakticky monopolne postavenie v schvalovani liekov, tieto ucinne doplnky nebudu nikdy schvalene ako lieky, aj napriek tomu, ze su ucinne a zaroven neskodne.
No ale je to na tebe, ci sa chces spoliehat na svojich lekarov, co ti predpisuju chemicke lieky, alebo na tu malu skupinku, co ma uspechy najma pouzivanim neskodnych potravinovych doplnkov alebo inych zatial este oficialne neschvalenych metod.

marfu

Milý RNG, alebo milá RNG,
ja som nikde nanapisala, ze SM sa neda liecit, ale ze sa neda vyliecit. Ja som predsa na liecbe a zda sa, ze progresia sa spomalila. Jednoducho len neverim, ze sa to da liecit napr. vcelim voskom, horucim malso....ani nicim podobnym. mnoho mojich znamych vysadilo liecbu a skusalo rozne ludovr mediciny. Povacsine skoncili s atakom v nemocnici. Ale boli aj taki, ktori vysadili liecbu a maju sa dobre. Maju asi benignu formu Sm, ved aj taka existuje. Ty mas SM?

humus

Sklerozu sposobuju herpes virusy (EBV, CMV, HHV-6..., a niektore bakterie-mykoplazmy, chlamydie, borelie, ale aj lieky, ktore zahustuju krv, napr. antikoncepcia Pri nich dochadza k zapalu stien malych ciev a tie sa potom zanesu fibrinom. trpia tym vsetky organy a clovek v podstate hladuje. Upchate cievky napriklad sposobuju nedostatok vitaminu D a dalsich latok, lebo tie sa nedostanu z koze a traviacich organov do krvneho obehu.

RNG

Co sa tyka napadania obalu nervov, virusy ho napadaju priamo a nase bioele krvinky utocia a znicia myelinove bunky takto nakazene. Kedze tie virusy nevedia poriadne vidiet, lekari tvrdia ze telo samo napada perfektne zdrave bunky tj sa zblaznilo z nejakej genetickej chyby s prispevkom "spustacov"
A miesto adresovania viralnej a inych imunit pracuju na extremne drahom genetickom pristupe k tymto "telesnym vadam", co samozrejme zatial len stoji hrozne peniaze a neprodukuje okrem slubov ziadne prakticke vysledky.Za ten vyskum ale platine vo forme zvyseneho platenia za farmaceutika, kde skutocna cena chemikalii je len nepatrny zlomok predajnej ceny, ostatok je reklama, vyskum inych farmaceutik, zisky priemyslu a distribucie.

tina78

ja uz doktorom neverim

bola som u 10 neurologov a kazdy povedal nieco ine, nemaju ani len zjednotene nazory na SM
len chudaci tapaju a ,,liecia,, pritom nevedia ani co liecia

neviem za co chcu zvysit platy ved nic nevedia liecit!!!!

humus

SM je v podstate choroba krvneho obehu sposobena bakteriami a virusami. Obal nervov sa kazi z nedostatocnej vyzivy nervov. Imunita napada v podstate az pokazene lipidy. Vplyvom niektorych bakterii a virusov, ktore sposobuju povrcjove zapaly a hojenie ciev sa upchavaju drobne cievy kvoli fibrinom. U SM treba v prvom rade riedit krv a rozpustat nanoszý na cievach. Zaroven treba brat ATB a protivirusove lieky.

RNG

Marfu, ak naozaj veris, ze na MS nic nie je, a neda sa nijak vyliecit ani zlepsit, nuz tak je zbytocne pre teba citat , co sem ja prispievam z mojich lekarskych zdrojov.
Ti totiz v nic take neveria a skusaju,casto s uspechom rozne doplnky a zatial sice nevyliecili MS uplne, ale ho podstatne potlacili, vcitane znizenia roznych lezii na mozgu a samozrejme to kontroluju CT scanami.
Kedze pouzivaju oficialne neschvalene postupy a prostriedky, nemozes ocakavat, ze ich metody sa dostanu do manipulovanej tlace, televizii ani medickej oficialnej medickej literatury.

Medicina nie je vec viery, ale je to veda. Tj skusanie, pozorovanie a vyhodnotenie.
Zialbohu oficialna medicina podlieha aj vplyvom ekonomie, politiky a podobne, tj nie je to uz davno cista veda a davno nesleduje potreby pacienta, ale riadi sa potrebami prakticky monopolneho medickeho priemyslu. A pre ten su autoimunne choroby ekonomicky vyhodne, lebo pacienti su permanentni zakaznici s velkou spotrebou patentovanych drahych lieciv a procedur.

marfu

tina78, nic SM nevylieci, ved to vsetci vieme. ale cokolvek ten postup zastavi, je fajn. jasne, ze niekazdemu vsetky lieky zaberu, ale skusit to treba.
prave som citala tie dlhe prispevky o tom, ako su lieky skodlive. moj nazor je jasny, keby prirodna medicina naozaj fungovala, uz by sme o tom vedeli. ved sme vsetci vyskusali uz mnoho veci. vela robi psychika, ked tomu clovek veri, nachvilu sa zda, ze je to lepsie, ale pravda je nekde inde. aj ja som bola na copaxone, mala som sa fajn, ataky som nemala, ale MR odhalilo kazdy rok nove lezie. ked clovek uziva prirodne veci a nekontroluje si MRko, mozno sa mu zda, ze je vsetko v poraidku, tak ako mne sa zdal copaxone super, ale tie nove lezie hovoria ot om ,ze choroba nespi a treba s tym nieco robit. tak som sa rozhodla a vobec nelutujem.
lekarka mi hovorila o neziaducich ucinkoch, ale upozornila ma, ze sa vyskytli najme na vysokej davke v studiach a ja tu davku nemam. asi som mala stastie, nemala som zaidne vedlajsie ucinky. drzim palce vsetkym, ktori sa na tuto liecbu daju.
dobru noc