Porodnica Bratislava

Laurina22

Ano,ja by som si nevahala ani zaplatit za nadstandard.To mi nepridu zbytocne vyhodene peniaze.

Tak ako pise sob Rudolf

sob rudolf

elza77, ja osobne by som sa pri pôrode necítila bezpečne nikde inde, ako v "sterilnej nemocnici". V blízkosti môjho gynekológa, ktorý sa o mňa desať mesiacov staral a tiež na dohľad od operačnej sály, kde mi moje dieťa vybavia do troch minút, pokiaľ by nastali vážne komplikácie. Prostredie našich nemocníc, ich útulnosť, domáckosť a prívetivosť je iná kapitola, chýbajú peniaze. No ja si viac cením profesionálny prístup a odbornosť zamestnancov, ako nadštandardnú izbu s klimatizáciou. Aj keď to už dosť odbočujem od témy:).

elza77

ja nemam v tomto osobnu skusenost, ale v minulosti, ako aj v risi zvierat, si gravidna samica najde kludne tiche tmave miesto a tam odrodi. to je presny opak sterilnych porodnych sal plnych ostreho svetla a cudzich ludi, cize telo podvedome porod zdrziava, lebo sa neciti v bezpeci. lebo rodiaca samica niekde v dzungli je velmi zranitelna voci predatorom, cize neodrodi, pokial nie je uplne v bezpeci. teda ak su v nas, ludi 21. storocia este civilizaciou neznicene praveke instinkty :-) tiez podavanie oxytocinu velmi urychluje porod, co je naskodu, pretoze porodne cesty este nie su pripravene a tym je porod sice rychlejsi, ale neprirodzeny a viac bolestivy

Laurina22

Watermelon ja sa neoduvam,myslim,ze som sa slusne vyjadrovala.

Ono,prave preto co pises ze lekari si chcu "pohnut" som zastancom toho mat zazmluvneneho lekara.Pretoze takto sa pri mne vystriedaju 3 smeny,kazdy ma toho dost,nechaju ma trapit,nastanu komplikacie,zena rodi aj 24 hodin,je vysilena...

watermelon

laurina to trepanie nebolo na teba, tak sorry, neoduvaj sa hned. prepac ja mam skratka velky respekt voci dietatkam a a porody v nemocnici sa mi zdaju krute, lebo casto mamicky nie su respektovane, porody su urychlovane chemikaliami,ked sa lekarom uz nechce cakat, moju sestru takmer pri porode zabili, ostala trosku zaostalejsia, nastiastie sa z toho vekom krasne dostala, castokrat k zvonom ani cisarskym nemusi prist ale lekar pochybi alebo nechce sa mu cakat. je toho vela. ale jasne ze treba rodit podla toho na co sa citis. ved to som aj napisala. alebo kamoska zacala po porode niekolko hodina krvacat a museli ju zachranovat a velmi sa cudovala ze i napriek takej vystrahe som rodila doma - skratka vela som si o tom precitala a v krajinach kde su porody doma caste, vysli knihy a studie a porodoch doma kde sa pise, ze vacsinou su na vine lekari, ked sa nieco "skomplikuje". taketo komplikacie su doma (teraz zovseobecnujem) takmer neexistujuce alebo skratka menej caste (este raz prave preto lebo sa nerobia ziadne neprirodzene zasahy do tela). doma moze rodit aj tak len zdrava zena fyzicky a psychicky

Denis.ka

Rodila som v nemocnici, keď mi odtiekla plodová voda, lekár nemal nervy čakať a tak nariadil cisársky. Teraz - tri roky po pôrode - mám neskutočné problémy: zrasty, problémy s črevami, maternicu prirastenú k brušnej stene. Už mi lekári vysvetlili, že dať to do aspoň čiastočného poriadku bude veľký problém. Ten cisársky nebol potrebný, ale lekár mal zlú náladu a chcel to mať čo najskôr za sebou. Aj tú ranu zašil horšie ako keby to robil obuvník. Priateľka tiež rodila cisárskym, ale ona nemá také dokatované brucho. Ovšem zrasty a bolesti má aj ona. Takže lekár a nemocnica nie je vždy to najlepšie riešenie.

jajka001_

ja som rodila prirodzene, nechcela by som sekciou aj ked som sa nenormalne bala...ale najdolezitejsie je mat dobreho a zodpovedneho lekara. prirodzeny porod je najlepsi aj pre mamu aj pre dieta ale ked sa vyskytnu komplikacie treba vediet reagovat hned a spravne. porod je rizikova zalezitost, fakt ide o zivot.