Mama si nevie najst pracu

Príspevok v téme: Mama si nevie najst pracu
Kukipuki

Dobry den, chcela by som sa niekomu zdoverit s problemom, ktory je u nas doma uz velmi dlhu dobu. Ide o to, ze moja mama si nevie najst pracu uz 18 rokov, resp. odkedy bola na materskej. Vystudovanu ma strednu ekonomicku skolu s maturitou, ma zdravotnicky kurz, zdravotny preukaz, pracovala v cestovnej kancelarii ako predajca aj administrativna pracovnicka. No odvtedy to s nou ide dolu vodou.
Otec to poslednu dobu uz nezvlada s nervami, chce ju vyhodit z domu, pretoze zijeme len z jeho penazi, my so sestrou este studujeme, takze si pracu este nevieme najst. Snazim sa jej pomahat, hladam inzeraty, volam kade-tade, no vacsinou je to marne. Naozaj je v dnesnej dobe tak strasne tazke najst si zamestnanie? Skusali sme vela inzeratov, predavacka, upratovacka, telefonistka, pomocna sila v kuchyni, opatrovatelka, no dokonca uz aj pri upratovacke usporaduvaju vyberove konanie a samozrejme si vyberu mladsiu, sikovnejsiu zenu (mama ma 43), ale aj tak je to kopa roboty za smiesny plat.
Niekedy si myslim, ze je to uz marne, mama uz akokoeby ani nemala zaujem, ja si kupujem noviny a hladam na internetovych portaloch, akokeby som si hladala pracu sama pre seba....
Mate nejake rady, ako postupovat? Uz sa to doma neda vydrzat, otec je zasa taka povaha, ze lutuje dat kazdy jeden cent, vyjadril sa, ze akonahle dokoncime skolu, poletime z domu a on nas chovat nebude, a ze matka pojde pod most.... Neviem, co mam robit.
Za vsetky vase rady dakujem.

Januliiik78

Fuuha, u mna je to zase opacne, ja som doma, a mama nas zivi, otec robi ale malo zarobi, brat tiez pracuje.. len ja uz nepracujem 10 rokov okrem nejakych par mesiacov, striedavo sem tam na dohodu, a tak, a tak poviem ze clovek si na to zvykne, aj ked nechce, co mam robit uz som poslala tolko zivotopisov, ale ked pozru tam a je kopa nezamest. tak jasne ze vyberu so skusenostami.. neviem sa predat, zaujat.. nic, lenze ja som aj studovala, a stratila tym cas, mam po 30tke.. a bojim sa ako to bude.. preto to z casti viem pochopit..a tym padom sa neviem osamostatnit

delphia

z precitaneho mam pocit, ze ona sama pracu ani nechce. ma ekonomicku, opatrovatelsky kurz, zdrav. prukaz, tak neexistuje, ze 2 desatrocia sa nedokazala nikde zamestnat.

..a otcovi sa koniec koncov ani necudujem. je pravda, ze voli silne slova, ale mozno po dobrotky uz s nou nejde, takze pritvrdil. naozaj neviem si ani predstavit, ako vie vyzit stvorclenna rodina uz 18 rokov z jedneho platu.

Kukipuki

Myslim, ze sa mame CHCE pracovat, ona by bola rada za kazdu ponuku, my volame, piseme na inzeraty, istu dobu sme velmi intenzivne podavali, no vsetko marne, tak ako tu uz niekto napisal, mama uz asi rezignovala.. Teraz si privyraba ako pomocna sila v jednej restauracii, ibaze... Je to len o dohode a volaju ju tam raz za dva tyzdne, ked je akcia, za smiesne peniaze, pojde raz nakupit a peniaze su fuc...

BJ

Pracu si nakoniec najdes, ak hladas usilovne, ale aku. Na lepsie pozicie sa pretlaca cez znamosti... ostanu jedine prace:
zle platene makacky, alebo prace, kde je strasne blba pracovna atmosfera, a stale niekto odchadza. Nejake v pohode miestecko je uz takmer nemozne najst. V zahranici je to lepsie v niektorych krajinach, no su aj krajiny, kde je to este horsie.
Nenapisala si, odkial si. Zatial hovorim o Bratislave. V ostatnych castiach Slovenska je to este horsie.

V tvojej situacii vela vychodisk nevidim. Reagovat mozes podla toho, nakolko ta to vycerpava. To je individualne. Ak clovek nemoze ani poriadne spat, a je z toho psychicky hotovy, jednoducho nezvladne este k tomu pracovat v tazkych pracovnych podmienkach, ci uz ide o to, ze samotna praca je unavna, alebo ze je tam velmi negativna atmosfera. Sam som sa dostal do takej situacie, a zistil som, ze bez pohody, zazemia doma, kde sa da dobre dospat a zregenerovat, klesa pracovna vykonnost, a nezvladam zdaleka tolko stresu ako kedysi. Takisto nepises, ako tazke to mas v skole. Ak to ani v skole nemas ruzove, tak potom budes musiet zvladnut 3 zdroje negativnej energie... vlastne pocas celeho dna. To mi pripada ako poriadny naklad, a ja osobne takym ludom, co do toho idu, velmi fandim a nazyvam ich bojovnikmi.
V zasade ale, popri skole nemozes vyriesit problem mamy, tym ze zarobis nejaku almuznu z brigady. Jej problem lezi niekde v psychike a ona sama musi nazbierat volu zacat ho riesit.

Co sa tyka pracovneho trhu, tak ano... je to zle, a bude to este horsie. Dopracovali sme sa s k tomu, co tu uz bolo vela krat v historii. Chamtivostou , sebectvom, zhrabavat vlastny profit a nezaujimat sa, co to sposobuje okoliu, planete, zivym bytostiam okolo, sa ludstvo uz tisice rokov toci stale v tom istom bludnom kruhu... kruhu nevedomosti a utrpenia.

Kukipuki

Otec to berie tak, ze vsetko je JEHO, on vsetko kupil, vybudoval, zabezpecil, on plati najomne, stravu, skolne...
Mama je pre neho len taky prizivnik, dokonca jej vycita aj nasu vychovu, ja mam velke zdravotne problemy a vsetku vinu hadze na nu, vraj ona moze za to, ze ja som chora. Denne beriem minimalne 5 druhov liekov, on sa o mne vyjadruje, ze som zavisla na drogach. Takisto sestra, narodila sa v siedmom mesiaci a mala (nastastie uz nema) problemy s ocami, vsetko jej vykrikoval, vraj pila a drogovala pocas tehotenstva, co vobec nie je pravda, pretoze za to, ze porodila skor moze on a jeho matka, mama musela spat tehotna v garazi, pretoze babka ju nechcela pustit do svojho domu (toho casu museli byvat tam).

Ale byt je spolocny, mama do neho takisto dala peniaze, ked pracovala, predmanzelsku zmluvu nemaju, takze keby sa rozviedli, mama by si polovicu vzala, ibaze toto otca zerie, mama uz davno podala ziadost o rozvod, on neprijal, pretoze sa s nou nechcel delit o majetok...

Matyo

jankaaaaaaaa ty si si niekedy hľadala prácu alebo trepeš len tak do vetra, aby si niečo napísala?! Čo také si do životopisu alebo motivačného listu môže napísať človek, ktorý je 18 rokov doma? Obávam sa, že ich matka je už stratený prípad a ich otec je tiež riadny ko..t! Na čo si zakladal rodinu, keď ich teraz nechce živiť a vyhadzuje ich z domu?!

slnečnicaa

A chce sa jej vobec pracovat? Po skoro 20tich rokoch by sa mi do roboty teda nechcelo:-) Podla mna, ked clovek chce, najde si pracu. Ak by som uz bola fakt zufala, brala by som aj dokladanie tovaru v tescu ci pracu v nejakej automobilke alebo za pokladnou. Jednoducho cokolvek, doma by som sa zblaznila a tatko-necudujem sa, ze je zufaly, prezivat z jednej vyplaty je o zivot

0mega

I ked neviem ako by si mohla najst pracu, ale dovolim si poopravit vyrok otca, teda doplnit tam nieco:

"matka pojde pod most."

ale nezabudol tam povedat,ze:

"aj s polovicou domu"

?

Dost silne slova z jeho strany, citim zlyhanie.. Pretoze aj ked je niekto "unaveny" zo zlej doby, nikdy, opakujem nikdy nemoze dovolit, aby si to odniesla jeho rodina. (Toto je skor taka sprava do sveta inym otcom!).

No sestra je velmi dobra "komodita" v takejto situacii. Myslim to tak, ze pokial fakt budete musiet odist, dve zvladnete viac ako jedna (kazda sama za seba). To je viac nez iste..

Kukipuki

Ja si momentalne nic zavazne nemozem najst, o necely mesiac ma caka operacia a okrem toho mam vazne zdravotne problemy, zlyhava mi jedna oblicka, posledne mi zistili astmu, pretoze som zacala piskavo dychat. Po operacii tu moznost urcite zvazim, sice este neviem, ako to pokombinujem zo skolou, ale som ochotna aj celu vyplatu davat do domacnosti, len aby tam bol klud...