Farmácia alebo medicína?

Príspevok v téme: Farmácia alebo medicína?
Memories

Ahojte,buduci rok idem na vysoku skolu - farmácia,teda,ak sa podarí...do ba...chcem sa opýtať,že čo je ťažsie-ci medicína,alebo farmácia,a ci sa najde nejaky cas popri skolach,a co je lepsie studovat v tejto dobe."Bavi ma oboje,ale viac asi inklinujem k liekom:DMyslite si,že je zle studovat farmáciu/medicinu?dakujem

majka12

na Slovensku sa lekari maju velmi zle, najmä tí mladí.možne dobre zarobia tí, kt. sú prednostovia alebo primári, ale to su len tí starí, tí mladí robia za nejakých 500-700e.
hlavne ze sa vsetci tlacia studovat medicinu. aj ja som tam chcela ist, lenze nebudem 6 rokov sediet nad knihami, aby som potom zarobila taketo peniaze.
a k tej praci v zahranici- daju ti pocitit ze si cudzi,a aby si sa tam dostala musis vediet jazyk na urovni C1- tlmocnicka.

bibi123

annieee-v Rakusku robi jedna znama obycajnu sestricku v nemocnici, s nadcasmi si zarobi vraj 4000eur mesacne, uz si kupila byt vo Viedni, ma nove Superbcko, takze tam sa v Rakusku nezije zle
cinkaa-len ja hovorim o Slovensku, o zakroku, ktory hradi zdr.poistovna, tych 150tis bolo len cisto za to, ze bol ochotny ho operovat on a aby si nechal zalezat...

annieee

a kazdy nech si vyberie to coho bude viac bavit.na slovensku maju lekari strasne nizky nastupny plat,ja osobne by som nechcela zit z uplatkov:)

annieee

cinkaa,moja sesternica je farmaceutkou v rakusku,zarobi 3000 eur mesacne tak neviem v akej lekarni robi tvoja znama...

cinkaa

bini123 tych 150000 korun za operaciu nadoru pre najlepsieho sl. lekara nie je vela:) Tolko si vypytal moj doktor za biopsiu uzliny...

bibi123

lekarnikov je uz strasne vela, pokial nemas niekoho z rodiny, od ktoreho by si lekaren zdedil, budes zivorit, lebo pracovat na seba vo vlastnom je pre mladeho cloveka nerealne. A k tym doktorom, vela ich nadava, ze maju nizke platy, ale nikto sa uz nepozera na to, kolko si "zarobia" na uplatkoch. Kamaratkin otec je chirurgom v statnej nemocnici, vozi sa na Mercedese, ich dom ma tak trhovu hodnotu 700 000eur, dcere aj synovi kupil byty, auta,... Clenovi nasej rodiny bol operovany nador na mozgu najlepsim slovenskym doktorom, vies kolko si za operaciu vypytal, aby ho zoperoval? 150 000slov.korun, takze si nemyslim, ze si ziju zle.

cinkaa

cappy, hluposti trepes ty. Trh je lekarnickami presyteny. Neter vystudovala medicinu, odisla do Rakuska a tam zaraba tolko, co sa ti ani nesniva, nie blbych 700 eur. Jedna znama robi lekarnicku tiez v Rakusku a zivori tam, nezarobi ani tolko, co ich lekarnicky...

cappy_

blbost...ak chces po skole aj zarabat tak jednoznacne farmacka...nastupny plat nejakych 700 eur minimalne...ak si vyberies medinu, postudujes 6 rokov, z nich este si nic...lebo nemas atestacie, ani konkretny odbor...a budes rada ked ta dakde vobec zoberu...takze bud studejes a daco z toho mas...alebo studuj medicinu a nic z toho...